close
چت روم
انشاء در مورد 13 ابان
loading...

کافان98

همراه شما هستیم از مجله تفریحی کافان 98 با قسمت انشاء این قسمت انشاء در مورد 13 ابان   انشاء در مورد 13 ابان شماره یک در تاریخ سیزدهم آبان سال ۱۳۵۷ دانش آموزان فرمان امام خمینی (ره) که همه مردم کشور را مبارزه علیه حکومت طاغوتی شاه طلبیده بود را لبیک گفته و با موج انقلابی که در کشور پیچیده بود همراه شدند، این دانش آموزان که عمدتاً قشر نوجوان کشور را تشکیل می دادند به صورت خودجوش مدرسه ها را تعطیل کرده و همراه با دیگر مردم به نشانه اعتراض به حکومت پهلوی راهی دانشگاه تهران شده و در محوطه دانشگاه…

بیانیه گام دوم انقلاب
کمپین حمایت


آنها کسانی هستند که در انجام کارهای نیک سرعت کرده و بر یکدیگر پیشی می‌گیرند و آنها از صالحان هستند.» (آل عمران: 114)

           به یاری هم وطن های گرفتار در سیل بشتابیم ( کمک های نقدی )

*780*112#

و یا از طریق وبسایت رهبری بخش وجوهات شرعی - بخش کمک ها - بخش کمک به سیل زدگان جهت مشاهده روی لینک زیر کلیک کنید


http://www.leader.ir/fa/monies


جهت کمک به سیل زدگان به بخش پرداخت وجوهات شرعی قسمت کمک ها مراجعه نمایید

دکتر بازدید : 178 شنبه 28 مهر 1397 نظرات ()

همراه شما هستیم از مجله تفریحی کافان 98 با قسمت انشاء این قسمت انشاء در مورد 13 ابان

 

انشاء در مورد 13 ابان شماره یک

در تاریخ سیزدهم آبان سال ۱۳۵۷ دانش آموزان فرمان امام خمینی (ره) که همه مردم کشور را مبارزه علیه حکومت طاغوتی شاه طلبیده بود را لبیک گفته و با موج انقلابی که در کشور پیچیده بود همراه شدند، این دانش آموزان که عمدتاً قشر نوجوان کشور را تشکیل می دادند به صورت خودجوش مدرسه ها را تعطیل کرده و همراه با دیگر مردم به نشانه اعتراض به حکومت پهلوی راهی دانشگاه تهران شده و در محوطه دانشگاه تجمع کردند.

ماموران شاه دانشگاه را به محاصره درآوردند ولی دانش آموزان شجاع ایرانی عقب نشینی نکرده و همچنان فریاد “الله اکبر” سر می دادند.

حدوداً ساعت ۱۱ صبح روز شنبه ۱۳ آبان ۵۷ که ما امروز این روز را به عنوان روز دانش آموز می شناسیم، نیروهای امنیتی شاه چندین گاز اشک آور به سوی مردم و دانش آموزان شلیک کردند، ولی جمعیت همچنان محکم و استوار فریاد “الله اکبر” سر داد و قدمی به عقب بازنگشت. مامورین که دیدند جمعیت به هیچ وجه عقب نشینی نمی کنند، شروع به تیراندازی هوایی کردند.

با آغاز تیراندازی عده ای از مردم به سوی درهای دانشگاه فرار کردند ولی در همین موقع تمامی نیروهایی که پشت میله های دانشگاه ایستاده بودند مردم را هدف قرار دادند که در جریان این تیراندازی ۵۶ نفر از دانش آموزان، دانشجویان و مردم عادی شهید و بیش از صدها تن مجروح شدند.

تیراندازی همچنان ادامه داشت، دانش آموزان برای مقابله با نیروهای امنیتی بخش هایی از دانشگاه را به آتش کشیدند، پس از این اقدام بود که ماموران شاه عقب نشینی کرده و دانشگاه را ترک کردند.

دانش آموزان و مردم از دانشگاه خارج شده و تظاهرات در خیابان های اطراف دانشگاه بالا گرفت، ماموران در خیابان حکومت نظامی اعلام کرده و از تجمع افراد جلوگیری به عمل می آوردند. مردم که از رفتارهای وحشیانه مردم عصبانی شده بودند برخی از خیابان های جمهوری اسلامی و ولیعصر را به آتش کشیدند.

ساعت ۲ بعد از ظهر مجدداً درگیری بین مردم و ماموران آغاز شد. تعدادی از دانشجویان و دانش آموزان که در دانشگاه باقی مانده بودند با مامورین درگیر شده، نیروهای امنیتی شروع به تیراندازی کرده و تعدادی دیگر از جوانان شجاع کشورمان را به شهادت رساندند. درگیری بین نیروهای دولتی و مردم تا پاسی از شب ادامه داشت و دانش آموزان با شعار “الله اکبر، خمینی رهبر” شروع به راهپیمایی کردند.

در چه تاریخی ۱۳ آبان به عنوان روز دانش آموز ثبت شد؟

در روز دوشنبه شانزدهم بهمن سال ۱۳۵۷ جمعی از دانش آموزان تهرانی طی بیانیه ای اعلام کردند مایلند روز شنبه ۱۳ آبان را به طور رسمی در تقویم کشور ثبت کنند تا هر سال با گرامیداشت یاد و خاطره نوجوانان دانش آموز، مراسمی بین دانش آموزان سراسر کشور برگزار شود و اتحاد و یکپارچی این قشر آینده ساز ایران صد چندان گردد، به همین منظور این روز در تقویم رسمی کشور به عنوان روز دانش آموز ثبت گردید.

منبع : https://netray.ir

 

انشاء در مورد 13 ابان شماره دو

در حالی که انقلاب اسلامی مردم ایران به رهبری امام خمینی(ره) به روزهای سرنوشت سازی نزدیک می‌شد همه اقشار مردم ایران از زن و مرد و پیر و جوان، سعی در ایفا کردن نقش تاریخی خود و عمل به تکلیف الهی داشتند. در این میان دانش‌آموزان و نوجوانان شور و حال دیگری داشتند.
صبح روز 13 آبان 1357، دانش‌آموزان در حالی که مدارس را تعطیل کرده بودند، به سمت دانشگاه تهران حرکت کردند تا صدای اعتراض خود را به گوش همگان برسانند.
این جوانان پر شور و خداجو، گروه گروه، داخل دانشگاه شدند و به همراه دانشجویان و گروه‌های دیگری از مردم در زمین چمن دانشگاه اجتماع کردند. ساعت 11 صبح، مأموران،‌ ابتدا چند گلوله گاز اشک‌آور در میان این جمعیت خروشان پرتاب کردند؛ اما، اجتماع کنندگان در حالی که به سختی نفس می‌کشیدند، صدای خود را رساتر کرده و با فریاد الله‌اکبر، لرزه بر اندام مأموران مسلح شاه افکندند. در این هنگام تیراندازی آغاز شد و جوانان و نوجوانان بی‌گناه، یکی پس از دیگری، در خون خود غلتیدند. در این روز، 56 نفر شهید و صدها نفر مجروح شدند.
حضرت امام(ره) در پیامی به همین مناسبت فرمودند: «... عزیزان من صبور باشید، که پیروزی نهایی نزدیک است و خدا با صابران است ... ایران امروز جایگاه آزادگان است... من از این راه دور، چشم امید به شما دوخته‌ام ... صدای آزادی‌خواهی و استقلال‌طلبی شما را به گوش جهانیان می‌رسانم

به خاطر گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان دانش‌آموز، این روز در تاریخ انقلاب اسلامی به نام روز دانش‌آموز نام‌گذاری شده است

منبع : http://www.tafrihicenter.ir

 

 

 

انشاء در مورد 13 ابان شماره دو

مقدمه:کارهای بزرگ دل های بزرگ تری می خواهند.ولی فرقی نمی کند که با دستانی کوچک باشد یا بزرگ.مهم نتیجه ی کاراست و نیت کار!

تنه انشا:همیشه و همه جا از شجاعت حسین ۱۳ ساله گفته اندکه با دلی بزرگ و دستانی کوچک حماسه ایی به یادماندنی به پاکرد.همان حماسه ایی که به همگان غیرت و ارادت هه ی ما ایرانی ها را نشان داد.نشان داد که از کوچک تا بزرگ مردم عزیزمان دست در دست هم ایستاده اند و سر تعظیم برای دشمن فرو نمی اورند و تا لحظه ی مرگ و تا اخرین قطره ی خون در مقابل دشمن ایستادگی می کنند و مانع از پیشروی و پیشرفت دشمن می شوند و اینگونه شد که همه ساله این روز مهم را جشن می گیرند تا تکرار شود و دیکته شود برای همه ی دانش اموزها شجاعت حسین فهمیده و امثال حسین ،تا فراموش نشود .

اگر امروز در رفاه و ارامش هستیم،همه مدیون ان بزرگواران و شهیدهای راه حکمت است.هرساله تکرار می شود تا دوباره نشان دهیم ما همان مردم ایرانی هستیم که می ایستیم و از حق خود دفاع می کنیم و مانع از رسیدن ارزو های دشمن می شویم.دراین روز شعار «مرگ بر ظلم»و شعار«مرگ بر دروغ»و شعار مرگ بر کفر»تا به امید روزی که تمام تلاش ها به نتیجه برسد و دنیا از کفر و ظلم و دروغ خالی شود و دنیایی سراسر از یکپارچگی و یک رنگی و یکسانی داشته باشیم و هیچ بچه و دانش اموزی در جنگ و خونریزی نماند و همه جا دوستی باشد و دوستی.

نتیجه گیری:مهم نیست سفید باشی یا سیاه،مهم این است که با حق مساوی در دنیایی یکسان دانش بجویی و از حق بشریت و انسانیت یکسان برخوردار باشی!ان روز روز جشن بقزرگ دانش اموز است.

منبع : http://enshabaz.ir

 

 

انشاء در مورد 13 ابان شماره سه

امروز سیزده آبان، روز شگفتی است

روز حماسه است

روز پیروزی حق بر باطل

امروز روز 13 آبان روز دانش آموز است

امروز روزیست كه حوادث بزرگ و سرنوشت سازی را در پیشانی میهن اسلامیمان حك كرده است.

و چه عجیب كه ردپایی ثابت در تمامی این حوادث به چشم می خورد.

آری ردپای استكبار جهانی

اما چون گذشته دانشجویان و دانش آموزان با ایمان و غیور میهنمان با کمک درایت های مدبرانه امام خمینی(ره) موفق به تسخیر سفارت آمریكا شدند و این اتفاق مهر بطلانی بود بر دخالت و دست اندازی های استكبار جهانی.

آری دانش آموزانی كه هنگام تبعید امام خمینی(ره) در سال 1342 خردسالانی بیش نبودند سال ها بعد غیور مردانی در این خاك شدند كه بر ظلم و بیداد شوریدند. آنان درس را نه در پشت نیمكت های چوبی كلاس و بر تخته سیاه آن كه بر صفحه سپید پیشانی مردمان زجركشیده در كوچه و بازار آموختند. آنان خود را مجزا از جریان انقلاب نمی دانستند آن روزها همه از پیر و جوان، زن و مرد و

كودك در اعتصاب و راهپیمایی شركت می كردند.
در آن روزها حتی گفتگوهای كودكان خردسال، نه بر سر بازی ها و بازیچه ها كه از ظلم شاه و راهپیمایی ها بود. دانش آموزان چنان سهمی در این جریان داشتند كه اگر صفحه ایی از اوراق خونین انقلاب به نام آنان رقم نمی خورد،

بر زحمات، رشادت ها و تلاش های آنان جفا شده بود، آن روزها دانش آموزان، اعلامیه های امام را رونویسی و پخش می كردند، شب ها خطر حكومت نظامی را نادیده می گرفتند و با خط های ابتدایی و ناپخته خود دیوارهای شهر را به شعارهای انقلابی مزین میكردند.

 

به راستی چگونه است که نوجوانی در ابتدای زندگی به بلوغ فكری و عقیدتی می رسد و خود را در جریان انقلابی وارد می كند جریاناتی که كه لازمه آن شناخت است؟

این ها را باید در فضای فكری آن عصر و به ویژه در كلام امام خمینی(ره) جست و از میان آن پرشورترین انقلاب قرن را ساماندهی نمود.

در آن روزها شعاری برگرفته از امام شهیدان و آزادگان امام حسین (ع) ورد زبان همگان بود:

آری در سایه این تعالیم است كه نوجوان روزهای انقلاب، دانش آموز روزهای پرشور مبارزه و حماسه، از راهپیمایی ها، مبارزات و شعارها بیش از درس های مدرسه، تعلیم یافته و برای فراگیری بیشتر در روز 13 آبان 57 مدارس را به تعطیلی می كشاند و راهی دانشگاه تهران می شود.

در آن روز دانش آموزان مسلمان ایرانی در خون خود وضو گرفتند و به امام خود اقتدا نمودند و در قیام نماز، تنها خدا را بزرگ و لایق بزرگی خواندند و نمازشان را، رودرروی معبود و در بهشت او سلام دادند.

آری سیزده آبان در تاریخ انقلاب اسلامی برگی زرین و مقطعی حساس و مناسبتی پرخاطره است، در چنین روزی بود که فرزندان امام در مقابل دانشگاه تهران و خیابان های اطراف با شعار درود بر خمینی، مرگ بر شاه، پایه های حكومت را به لرزه در آورده و با گلوله های مأموران شاه به خاك و خون غلتیدند و دعوت حق را لبیک گفتند.

سخنان امام خمینی(ره) که به همین مناسبت در قالب پیامی از پاریس، برای ملت قهرمان ایران فرستاده بودند نیز چون گذشته چشمه نوری شد برای هدایتی دوباره در جهت ادامه این مبارزات:

آری آن روز امام خمینی(ره) بعد از سال ها دوری به میهنشان بازگشتند و چه قدر در آن لحظه باشکوه جای دانش آموزان و دانشجویان شهید روز 13 آبان 1357 خالی بود ...

مرکز یادگیری سایت تبیان - تهیه و تنظیم: مریم فروزان کیا

 

منبع : https://article.tebyan.net


انشا در مورد 13 آبان روز دانش آموز,تسخیر لانه جاسوسی در 13 آبان,13 آبان چه روزی است,چرا 13 آبان روز دانش آموز نامیده شد,مقاله روز دانش آموز,تحقیق در مورد 13 آبان,انشا در مورد سیزده بدر,13  آبان داروخانه,

 

 

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
وبسایت کافان 98 مجله تفریحی میباشد که بهترین مطالب در حوزه های تفریحی سرگرمی و فرهنگی و عقیدتی سیاسی و اخبار را برای شما به همراه دارد
اطلاعات کاربری
ویژه
کمپین کارفرهنگی


به کمپین ویژه کار فرهنگی مرکز تبادل نظر پیرامون فعالیت در حوزه جنگ نرم بپیوندید جهت مشاهده روی لینک زیر کلیک کنید

کمپین ایده های کار فرهنگی بشتابید

کمپین ویژه کنکوری ها بشتابید

دانش اموزان و کنکوری های عزیز به کمپین کنکوری ها در وبسایت رهبر کوچک من بشتابید و از مطالب مفید استفاده کنید

جهت مشاهده اینجا کلیک کنید

کمپین بزرگ همسنگران

به کمپین اشنایی با همسنگران جنگ نرم بپیوندید و با سایت های فعال در جنگ نرم اشنا شوید

جهت مشاهده کمپین همسنگران اینجا کلیک کنید


همراه شما هستیم از وبسایت رهبر کوچک من با بخش ایده های تشکیلاتی که شامل ایده هایی خوبی جهت فعالیت در مدارس به شما پیشنهاد میشود و امیدواریم ایده کوچکی در زمینه فعالیت در مدارس شما باشد

این ایده ها شامل مواردی است در زمینه جذب دانش اموزان و فعالیت های مختلف به مناسبت های مختلف و ایده های فعالیت های مدرسه ای و برون مدرسه ای برای اثر گذاری هرچه بیشتر تشکل شما در مدرسه &

جهت مشاهده ایده ها روی عنوان مورد نظر کلیک کنید

1-ایده های تشکیلاتی ثبت نام و گروه بندی

2-ایده های تشکیلاتی در بخش نشریات

3-ایده های تشکیلاتی در حوزه فضای مجازی

4-ایده های تشکیلاتی در خصوص زدن نمایشگاه

5-ایده های تشکیلاتی در خصوص جوایز

6-ایده های تشکیلاتی برنامه صبحگاهی

7-ایده های تشکیلاتی حلقه ها و جلسات

8-ایده های تشکیلاتی واحد مسابقات

9-ایده های تشکیلاتی تابلو های محیطی

10-ایده های تشکیلاتی تامین بودجه

11-ایده های تشکیلاتی برای ایام محرممنتظر ایده های جدید باشید
کمپین حمایت از کالای ایرانی
در سال حمایت از کالای ایرانی  جهت مشاهده کمپین حمایت از کالای ایرانی اینجا کلیک کنید