• سرویس آشپزخانه 5 تکه ناوالس کد SRV5-4

  سرویس آشپزخانه 5 تکه ناوالس کد SRV5-4

 • سرویس آشپزخانه 13 تکه واته مدل پاپیون

  سرویس آشپزخانه 13 تکه واته مدل پاپیون

 • سشوار پلازا مدل 9212

  سشوار پلازا مدل 9212

 • گوشی موبایل نوکیا مدل 1 دو سیم کارت

  گوشی موبایل نوکیا مدل 1 دو سیم کارت

 • تحقیق درباره جرایم علیه اموال و مالکیت

  تحقیق درباره جرایم علیه اموال و مالکیت

 • گوشی مناسب افراد سالخورده

  گوشی مناسب افراد سالخورده

 • ارزان ترین گوشی تلفن همراه ساده

  ارزان ترین گوشی تلفن همراه ساده

 • لامپ ال ای دی 18 وات پارسه شید کد 001 پایه E27

  لامپ ال ای دی 18 وات پارسه شید کد 001 پایه E27

 • فلش مموری ایکس-انرژی مدل USB2.0 Gold ظرفیت 32 گیگابایت

  فلش مموری ایکس-انرژی مدل USB2.0 Gold ظرفیت 32 گیگابایت

 • مبدل USB به USB-C مدل OTG PLUS USB

  مبدل USB به USB-C مدل OTG PLUS USB

بزرگترین دریای جهان چه نام دارد
 • تاریخ ارسال : سه شنبه 08 آبان 1397
 • بازدید : 666 مشاهده

همراه شما هستیم از مجله تفریحی کافان 98 با قسمت پرسش و پاسخ های متفرقه  این قسمت بزرگترین دریای جهان چه نام دارد

 

متن سوال :

بزرگترین دریای جهان چه نام دارد

 

پاسخ سوال :

دریا دریاچه ای با آب نمکی است که با یکی از پنج اقیانوس همراه است. اما برخی از دریاها در داخل قاره قرار دارند، دوم بعضی از قسمت های دیگر و سومین اقیانوس کامپوزیت هستند. در سیاره ما حدود 90 دریا آب دریا وجود دارد که در اندازه، شکل، عمق و همچنین وجود یا عدم وجود سواحل متفاوت است.


بالا 10 شامل بزرگترین دریاها در جهان از لحاظ منطقه است.

دریای اوکوتسک این مساحت 1.6 میلیون متر مربع است. کیلومتر

اوکهوستک ده بزرگترین دریای جهان را با مساحت 1.6 میلیون متر مربع باز می کند. کیلومتر و عمق حداکثر 4000 متر در حوضه کوریل. این سواحل ژاپن و روسیه را شستشو می دهد. قبلا، دریا Kamchatka نامیده شد. اوخودسک آن را به افتخار رودخانه شکار، که به این دریا وارد می شود، آغاز کرد. آبهای آن با گونه هایی از ماهی های با ارزش مانند ماهی قزل آلا، ماهی قزوین، ماهی قزل آلا، ماهی قزل آلا و دیگران پر شده است. جزایر کوریل در دریای اوکوتسک واقع شده است.

این مساحت 2.3 میلیون متر مربع است. کیلومتر

 

بزرگترین در روسیه، مساحت کل آن 2.3 میلیون متر مربع است. کیلومتر آبهای آن متعلق به اقیانوس آرام است، شستن سواحل ایالات متحده آمریکا و روسیه، که مرز آب بین ایالت ها است. عمیقترین نقطه بستر به 4000 متر میرسد. نام فعلی آن به افتخار سرپرست و ناوشکن برینگ، که اکثر عمر خود را به مطالعه آب دریا اختصاص داده بود، به دریا اعزام شد. در قرن 13 میلادی، برینگوف نامهای "بابرووی" یا "کامچاتکا" نام برد. تقریبا سال تمام دریا با یخ پوشیده شده است، اما با این وجود حدود 240 گونه از ماهی ها وجود دارد که بین گونه های ارزشمندی برای ماهیگیری وجود دارد.

این مساحت 2.5 میلیون متر مربع است. کیلومتر

 

مدیترانه ای  یکی از بزرگترین دریاها در این سیاره است. منطقه آن حدود 2.5 میلیون متر مربع است. کیلومتر و حداکثر عمق می تواند به 5 هزار متر برسد. دریا توسط سه قسمت از جهان - آفریقا، آسیا و اروپا شسته شده است. این با اقیانوس اطلس با تنگه جبل الطارق همخوانی دارد. بخش اجرایی دریای مدیترانه  دریای اژه، آدریانا، ایونی و تیرنی. در کل، آنها یک دریا بزرگ را تشکیل می دهند. یک فون بسیار غنی وجود دارد که حدود 550 گونه از تنها یک ماهی وجود دارد، که 70 مورد آن تنها در این آب ها یافت می شود. همچنین دریای مدیترانه با کوسه ها کامل است و حدود 15 گونه دارد که برای انسان خطرناک است.

این مساحت 2.7 میلیون متر مربع است. کیلومتر

 

کارائیب  رتبه هفتم در رتبه بندی دریاهای بزرگ ترین در جهان را اشغال می کند. اندازه آن حدود 2.7 میلیون متر مربع است. کیلومتر، و بزرگترین عمق حدود 8000 متر است. این اشاره به حوضه اقیانوس اطلس است. نام آن به دریا، به لطف قبیله هند از Caribs، که در ساحل آن زندگی می کردند، داده شد. نام دوم دریا آنتیل است. یک نسخه از دانشمندان وجود دارد که کارائیب منبع بیشترین تعداد طوفان در نیمکره غربی است. پدیده های فاجعه بار طبیعی به طور مرتب ساختمان های ساکنین جزایر و ساحل حوضه را از بین می برند.

این مساحت 2.9 میلیون متر مربع است. کیلومتر

 

Weddell  خط ششم در فهرست بزرگترین دریاهای جهان را اشغال می کند. مساحت آن 2.9 میلیون متر مربع است. کیلومتر، و بزرگترین عمق تقریبا 7000 متر می رسد. این دریای حاشیه ای در بخش آتلانتیک اقیانوس جنوبی است، بین قسمت غربی شبه جزیره قطب جنوب و زمین کوت ها (شرق). Weddell به عنوان سردترین و تمیزترین دریا در جهان محسوب می شود. آب اینجا شگفت آور روشن است. یک ویژگی از Weddell این واقعیت است که دمای آب در آن می تواند به منفی 25 درجه برسد، اما آن را منجمد نیست! این جانور توسط حیوانات دریایی مانند پنگوئن، مهر و موم، نهنگ و غیره نشان داده شده است.

این منطقه 3.3 میلیون متر مربع است. کیلومتر

 

دارای یک مساحت 3.3 میلیون متر مربع است. کیلومتر و بزرگترین عمق بیش از 5 هزار متر است. این یکی از بزرگترین دریاها در این سیاره است. این بین نیوزیلند و استرالیا قرار داشت. نام آن به افتخار ناوبر دریانورد هلند ابئل تاسمان دریافت شد. عمق دریا حدود 6 هزار متر است که یکی از عمیق ترین آن هاست. گیاه و جانوران این دریا در مناطق مختلف متفاوت است.

مساحت 4.7 میلیون متر مربع کیلومتر

 

این در خط چهارم با مساحت 4.7 میلیون متر مربع است. کیلومتر این اشاره به آبهای اقیانوس آرام است و بین سواحل گینه نو، استرالیا و کالدونیای جدید واقع شده است. عمق دریا می تواند در برخی مکان ها بیش از 9 هزار متر برسد. دریا دارای صخره های مرجانی و جزایر است. اینجاست که بزرگترین ریف در این سیاره واقع شده است، نام ریف بزرگ باربری با طول 2.5 هزار کیلومتر. و مساحت 344 هزار متر مربع است. کیلومتر است، که بیش از منطقه بریتانیا است. در اینجا غنی ترین فلور و جانوران زیردریایی متمرکز شده است.

این مساحت 4.8 میلیون متر مربع است. کیلومتر

 

عربی  سه بزرگترین دریای این سیاره را باز می کند. منطقه آن تقریبا 4.8 میلیون متر مربع است. کیلومتر، و حداکثر عمق - 4000 متر. در ابتدا، دریا اریتره نامیده شد. این بخشی از اقیانوس هند است و در سواحل جزایر شسته شده است. سومالی، مالدیو، جیبوتی، ایران، هند و پاکستان. در اینجا بهترین سواحل هند برای استراحت است. مهمترین مسیرهای تجارت جهانی، از طریق دریا عبور می کنند. علاوه بر این، عربستان یکی از دریاهای شور و خالص جهان است. دنیای زیر آب غنی از پوشش گیاهی و زندگی دریایی است. در اینجا می توانید دیدار کنید گونه های نادر  حیوانات، به عنوان مثال، لاک پشت دریایی سبز یا سوسک. دریای عرب یکی از محبوب ترین دوستداران اکوتوریسم محسوب می شود.

مساحت 5.7 میلیون متر مربع کیلومتر

 

فیلیپین  بزرگترین دریای ساحلی است که مساحت آن حدود 5.7 میلیون متر مربع است. کیلومتر، و حداکثر عمق در مکان ها می تواند به 11 هزار متر برسد. در اینجا عمیق ترین افسردگی سیاره است که ماریانا نامیده می شود. دریا در نزدیکی مجمع الجزایر فیلیپین بود، از این رو نام آن. این مرزهای دریایی شفاف ندارد: از جزایر جزایر فیلیپین از جزایر اقیانوس جدا شده است. هونشو، کیوشو، ریوکیو و خاندان تایوان آبهای فیلیپین گونه های مختلف ماهی را از کوچک به غول پراکنده تشکیل می دهند. این ماهیگیری صنعتی را تولید می کند که یکی از ارزشمندترین محصولات دریایی محسوب می شود.

این مساحت 6-7 میلیون متر مربع است. کیلومتر

 

رئیس فهرست بزرگترین دریاهای جهان. منطقه آن به 6-7 میلیون متر مربع می رسد. کیلومتر و می تواند بسته به جریان های دریا متفاوت باشد. منحصر به فرد این دریا این است که سواحل ندارد. مرزهای آب آن سه جریان اقیانوسی است. شکل دریا یک بیضی بزرگ از رنگ سبز روشن است. این سایه از گیاه آب زیرزمینی فراوان در قالب جلبکها به دست آمد. فقط تصور کنید: در مورد یکی متر مربع  حدود دو تن از گیاهان زیر آب وجود دارد! از این رو نام دوم، که Sargassovo دریافت از کلمبوس - "بانک با جلبک دریایی". در عمق، دریا در مکان می تواند حدود 7000 متر برسد. دمای متوسط ​​در اینجا از 20 تا 28 درجه بالاتر از صفر است.

با آغاز تعطیلات تابستان، شهروندان همه کشورهای جهان عجله می کنند تا به آب نمکی دریا گرم نفوذ کنند، در بسیاری از ساحه در ساحل غروب می کنند ... به طور خلاصه، از روزهای دفتر روزمره لذت ببرید. روس ها معمولا ترجیح می دهند سفر به سواحل دریای سیاه، قرمز و مدیترانه. استراحتگاه یونان، ترکیه، قبرس و مصر هر دو گردشگران داخلی پیچیده را وسوسه می کند. اما تعداد کمی از آنها به این پرسش علاقه مند هستند و بزرگترین دریا در جهان است. با این حال، پاسخ به این سوال باید به همه کسانی که در مدرسه تحصیل کرده اند شناخته شده باشد، زیرا جغرافیای در سازمان های آموزشی عمومی روسیه موضوع مهمی است. بزرگترین دریا در سیاره چیست؟

با توجه به اصطلاح به طور کلی به رسمیت شناخته شده در زیر "دریا" به معنای بخشی از اقیانوس جهانی، است که توسط ارتفاعات توپوگرافی زیر آب (جزایر) یا زمین احاطه شده است. و برخی از دریاها بخشی از دیگر خوشه های آبزی بزرگتر است. بخش بزرگی از دریای مدیترانه، که دسترسی به اکثر کشورها در اروپا و شمال آفریقا - برای مثال، دریای آزوف بخشی از دریای سیاه و دریای اژه، که شستشو در سواحل ترکیه و یونان، در واقع.

بر اساس طبقه بندی عمومی پذیرفته شده، بزرگترین دریای سیاره دریای فیلیپین با مساحت بیش از 5.7 میلیون است کیلومتر مربع. در همان زمان، دریا واقع در اقیانوس آرام نیز عمیق ترین - با عمق عمیق 4108 متر است. علاوه بر این، در دریای فیلیپین به اصطلاح پایین زمین واقع شده است - دریای ماریانا با عمق 11 022 متر. تانک ماریانا یکی از کمترین مکان های شناخته شده و معروف در این سیاره است.

در مورد دریا بزرگ  در این منطقه، در قاره مرز نیست، اما از جزایر از اقیانوس جدا شده است. در بخش شمالی دریای فیلیپین توسط مجمع الجزایر ژاپن مرز، در غرب، با قسمت جنوب شرقی "تحت پوشش" توسط یک منطقه کوچک از جزیره پالائو و صدای تند و تیز.

بزرگترین دریا در جهان در چهار منطقه آب و هوایی دمای واقع، و در نتیجه و آب و هوا در بخش شمالی و جنوبی از مخزن بسیار متفاوت است. ماهیگیری و ماهیگیری در آبهای دریای فیلیپین به خوبی توسعه یافته است. بزرگترین بنادر  - شهرستانها ژاپنی یوکوهاما و ناگویا، و همچنین به عنوان پایگاه نیروی دریایی APRA، واقع در جزیره گوام، که به لحاظ قانونی به کسی تعلق ندارند، اما در اختیار داشتن عملا ایالات متحده است.

 

در علاوه بر موارد فوق دریا، اقیانوس آرام "متعلق به" توسط یکی دیگر از دو تاسیسات دریایی، برای سطح بزرگ - مرجان دریایی و دریای عرب (به مساحت 3.83 میلیون کیلومتر مربع است.) (مساحت 4،790،000 کیلومتر مربع است.).

همانطور که برای کشور ما، قلمرو فدراسیون روسیه توسط 13 دریاها شسته شده، از جمله بزرگترین بدن آب است دریای برینگ با مساحت 2.3 میلیون متر مربع در نظر گرفته. کیلومتر دریا، به نام پس از اکسپلورر ویتوس برینگ، واقع در بخش شمالی اقیانوس آرام و شسته شده با بخش آسیایی اوراسیا و شمال امریکا است.

 

این احتمال وجود دارد که در چند هزار سال به دلیل جنبش ثابت صفحات لیتوسفریک  دریاها و جزایر جدید وجود خواهد داشت. اما دریای فیلیپین در حال حاضر بزرگترین دریا در جهان است.

در جغرافیای مدرن آن تصمیم به اختصاص 90 دریاها، که هر کدام طبقه بندی با توجه به معیارهای خاص (عمق، سطح، نوع انزوا از ساحل، درصد نمک موجود، درجه حرارت لایه های بالایی خروجی آب به اقیانوس). برخی از دریاها دارای وضعیت بحث انگیز هستند، زیرا خطوط ساحلی مداوم و آب آنها را می توان با تماس با استخرهای دریاچه. عمیق ترین دریاها در محل سیلاب های اقیانوس شکستگی های بزرگ پوسته زمین رخ داده است. دریاها نسبتا کوچک با سیل زدن بخش های ساحلی قاره ها شکل گرفتند. این بررسی در نظر گرفته است بزرگترین دریاها در جهان است، مساحت آن در میلیون ها کیلومتر مربع اندازه گیری شده است. این شاخص برای یک شیء خاص در منابع مختلف می تواند متفاوت باشد: تحقیقات ادامه می یابد، و مرزهای دریایی کاملا تلفن همراه هستند. به عنوان مثال، در خارج از کشور، آب دریا خاموش است از اقیانوس ممکن است نه تنها صخره، سنگ زیر آب و یا زمین های مناطق قاره، بلکه فرآیندهای ناپایدار به عنوان جریان در نظر گرفته حصار کشیدند.

10. Tasmanovo

بین نیوزیلند و ساحل جنوب شرقی استرالیا، یکی از بزرگترین دریاها در این سیاره با مساحت 2.3 میلیون متر مربع است. کیلومتر این نام از نام اولین کشف آبل تاسمان به وجود آمد، اما سهم بیشتری در مطالعه این آبها ناوهای مختلف را به وجود آورد - جیمز کوک، بدنامی. دریا، مربوط به حوضه اقیانوس اقیانوس است، نشان می دهد یک شخصیت بی نظیر با توجه به به طور دوره ای بوجود می آیند باد بادی که در فضای عرض های 40th شکل. طوفان مانع اصلی ناوبری است که در طول سال مشاهده می شود. منطقه آب در سه منطقه آب و هوایی قرار دارد که به طور قابل توجهی بر تنوع گونه های جانوری و گیاه دریایی تاثیر می گذارد.

9. مدیترانه

 

اشغال یک منطقه 2،5 میلیون متر مربع. کیلومترها دریای مدیترانه یکی از بزرگترین کشورهای جهان است. در دوران باستان این قسمت بزرگ آب دریا شکل گرفته و تمدن های کامل را توسعه داد. در حال حاضر آبهای مدیترانه توسط تنگه جبل الطارق به اقیانوس اطلس، که دارای صفحات ناهموار تکتونیکی هستند، متصل می شوند. این جنبش آنها باعث کم عمق دوره و پر کردن آبهای این فضا می شود. ساحل دریای مدیترانه به کشورهای اروپایی و همچنین کشورهای آفریقا و آسیا دسترسی دارد. سبزیجات و فون  منطقه آب با تنوع مشخص می شود. همچنین گونه های خطرناک کوسه برای انسان وجود دارد.

8. کارائیب

 

دریای بزرگ کارائیب، که اغلب در رمان های ادبی درباره ماجراهای و فیلم هایی از تم های مشابه، شکل می گیرد، دارای 2.7 میلیون کیلومتر مربع است. از طریق کانال پاناما، آن به اقیانوس آرام دسترسی پیدا می کند. اتصال در سمت غرب با آبهای خلیج مکزیک فرصتی را برای اشاره به حوضه اقیانوس اطلس فراهم می کند. مرزهای دریای کارائیب در شمال و جهت شرقی آنتیل، از جنوب و غرب دریای سرزمین های آمریکای جنوبی و مرکزی است. در منطقه ساحلی، شما می توانید مرجان ها و گونه های نادر جلبک را پیدا کنید. جانوران قادر به تعجب از گونه های خزنده، ماهی و پستانداران هستند. آب و هوای مناسب اجازه می دهد تا شما را در هر زمان از سال در کارائیب استراحت، که نمی توان گفت در مناطق فردی کمربند مدیترانه ای است.

7. دریای Weddell

 

تقریبا به طور مداوم، سطح آب 2.9 میلیون کیلومتر مربع توسط یخ متحرک پوشیده شده است. دریای عظیم، که به خاطر دزدان اسکاتلندی نامگذاری شده است، در بخش آتلانتیک اقیانوس واقع شده است، که اخیرا بر روی نقشه نشان داده شده است. منطقه آبهای جنوب اقیانوس آرام است. جنبش در اینجا بسیار دشوار است به دلیل تعداد زیادی کوه یخی یخی - یخ زده. با این حال، این شرایط نیز دارای یک لحظه مثبت است: آب باقی می ماند کریستال روشن است. در اینجا مهر و موم، نهنگ ها زندگی می کنند. محققان این منطقه اغلب با یک پدیده منحصر به فرد، اما بسیار خطرناک به نام "فلش فریز" مواجه هستند. هنگامی که دمای آب شروع به سرعت می کند، می توان آن را مشاهده کرد. کشتی که در این لحظه عبور می کند مجبور است حرکت را متوقف کند و خدمه - برای تخلیه، به عنوان کشتی در یک تله یخ.

6. فیجی

 

در رتبه بندی بزرگترین دریاهای جهان، فیجی رتبه ششم را دارد. دریا به نام جزایر است که آن را شستشو نامیده می شود. ایالت اصلی نیوزیلند و همچنین دریای مرجانی و تاسمانوو همسایه بود. سطح آب 3.2 میلیون متر مربع است. با توجه به حوضه ی عمیق واقع در بخش مرکزی، تصمیم به تعیین یک موقعیت جغرافیایی مشابه به آن اختصاص یافت. بیش از هفت کیلومتر عمق در نقطه دور از پایین است. فیجی متعلق به حوضه اقیانوس اقیانوس، اتصالات صفحات لیتوسفری را پوشش می دهد که به این معنی است که فعالیت لرزه ای بالا در منطقه است. مجمع الجزایر جزایر مشابه به دلیل تغییر در امداد ناشی از زمین لرزه ها و فوران های آتشفشانی به وجود آمد. فون یک بهشت ​​واقعی برای کسانی است که دوست دارند با یک ماسک و باله شنا کنند. بسیاری از صخره های مرجانی محل انباشت ماهی های رنگارنگ از اندازه های مختلف می شوند. در عمق، ساکنان ساکن بی ثمر مانند: مار دریا، کوسه خاکستری، اشعه.

5. جنوب چین

 

با دسترسی به اقیانوس آرام، دریای جنوبی چین 3.5 میلیون کیلومتر مربع را پوشش می دهد، که آن را در وسط ده ها تن از بزرگترین دریاها در جهان قرار می دهد. در سواحل آن، تعدادی از ایالتهای جنوب و جنوب شرقی آسیا وجود دارد. دریا در حوزه ارتباطات تجارت و حمل و نقل بسیار مهم است. از طریق تنگه سنگاپور، بزرگترین مسیر دریایی است که در آن کشتی های تجاری حرکت می کنند. آبهای گرم گرم دریا جریان توریستی بزرگی را جذب می کنند. بسیاری از سواحل مجهز با کاملا وحشی همسو می شوند. بنابراین علاقه مندان به گردشگران، خلیج تایلند، در ساحل که استراحت آنها توسط تایلند بازدید می شود، همچنین با اقیانوس آرام از طریق دریای جنوبی چین ارتباط برقرار می کند. در میان نمایندگان حیوانات حیوانات لازم است که مقدار زیادی از ماهی های تجاری، خرچنگ ها، خرچنگ ها و میگو ها را اختصاص دهیم. ارزش اقتصادی یک مخزن نمک طبیعی (به معنای وسیع) از طریق میدان های باز و گاز تشکیل شده است.

4. عربی

 

پیش از این به زبان فارسی شناخته شده است، این دریا بزرگ با اقیانوس هند گزارش شده است. در ساحل دریا، کسانی را که در مالدیو و بهترین استراحتگاه هندی هستند، آشنا می کنند. آب شگفت آور پاک و بسیار شور است. این مرز دریای اندام است که گردشگران را در سفر به جزیره پوکت آشنا می کند. فضای اشغال شده 3.9 میلیون کیلومتر مربع نمیتواند جزیره فراوانی نامیده شود. در اینجا آنها کمی هستند، بزرگترین متعلق به سرزمین یمن است. دنیای زیر آب می تواند انواع مختلفی داشته باشد. بسیاری از جلبک های قرمز و جلبک دریایی، در بین گونه های گیاهی - قارچ عجیب و غریب، sardinella، لاک پشت دریایی، ماهی قرمز مایل به قهوهای مایل به قرمز.

3. دریای مرجانی

 

سه بزرگترین مرجان دریایی جهان را باز می کند. در فضای گسترده ای از اقیانوس آرام، این دریا مروارید واقعی، دکوراسیون فوق العاده و جغرافیایی جالب است که می تواند از زوایای مختلف مورد بررسی قرار گیرد. دریای مرجانی، به طور کامل این نام را توجیه می کند، بزرگترین مرجان های سیاره ای است که بزرگترین مانع آن است. این یک سیستم زیست محیطی جداگانه و فضای جذاب برای بررسی زندگی دریایی است. علاوه بر مرجان ها، گنج طبیعی نیز در نظر گرفته شده است، تعداد زیادی از گونه های کوسه ها، پستانداران، از جمله دلفین ها و دگوگون ها وجود دارد. دریای سواحل شمال شرقی استرالیا، جزایر سلیمان است. سطح 4.8 میلیون کیلومتر مربع، امكانات غیر قابل پیش بینی در عمق را پنهان می كند. بسیاری از آتلون ها با افسردگی و انفجار جایگزین می شوند. قفسه ای در آب کم عمق توسط شن و ماسه از منشاء آتشفشانی نشان داده شده است، عمق پایین با مایع پوشش داده شده است.

2. فیلیپینی

 

اگر برای یک دریا منحصر به فرد نبود، نشان دادن عدم وجود مرزها به معنای معمول، آبهای فیلیپین جایگاه اصلی را در رتبه بندی بزرگترین دریاها بر روی زمین می گرفتند. مساحت آن 5.7 میلیون کیلومتر مربع است. این نام به افتخار فیلیپ دوم پادشاه توسط تصمیم کشف، موضوع اسپانیایی، فرناندو ماژلان ظاهر شد. دریای فیلیپین توسط جزایر احاطه شده است که خطوط مرزی هستند. بیشتر آنها به ژاپن تعلق دارند. عمیق ترین حوضه های دریا در فضای این دریا واقع شده اند (فیلیپین و ماریان). به طور شگفت انگیز، حتی در عمق ده کیلومتر، یک جانور غنی کشف شد، که توسط مولکول ها، خرچنگ ها، باکتری ها و پروتئین ها نشان داده شده است. آبهای اقیانوس آرام از طریق جریانهای قوی عمودی با دریا مخلوط می شوند. این پدیده سبب ایجاد نسبتا پایدار شور و تغییر در سایه های آب از فیروزه ای اشباع شده به آبی آسمانی می شود.

1. Sargassovo

 

باد های تجاری شمال، کانری، شمال آتلانتیک و جریان خلیج فارس مرز دریای مرموز و بزرگ بر روی زمین است. این خط ساحلی ندارد، می تواند گسترش یابد، مساحت 6-8 میلیون کیلومتر مربع را پوشش می دهد. دانشمندان آن را به حوضه اقیانوس اطلس می اندازند، در بخش شمالی کشف مرز برمودا با اسرار ذکر شده است. هیچ طوفانی وجود ندارد: محیط اطراف جریانها یک منطقه دائمی از آنتی سکترون است. سطح آب بیش از 2 متر از سطح اقیانوس عبور می کند: جریان جریان آب را روی سطح آب می ریزد، سپس به عمق می رسد و جریان خروجی اتفاق می افتد. سطح دریا به دلیل تجمع قابل ملاحظه جلبک هایی که در این دریا بوجود می آیند، در تن های سبز رنگ می شود و در همان جا ناپدید می شود.

بزرگترین دریاها در جهان متعلق به آب یکی از پنج اقیانوس است. تا سال 2000، به طور سنتی تنها 4 بود، اما دانشمندان سازمان بین المللی هیدروگرافی تصمیم به علامت گذاری بر روی اقیانوس اطلس بر روی نقشه، که در سواحل قطب جنوب شستن بود. بسیاری از محققان هنوز این را در نظر دارند جغرافیایی  مشروط، از آنجا که مرز آن در سمت شمال، خطوط بسیار مبهم است.

17 مه 2014، ساعت 14:55

بزرگترین دریاهای جهان

به لحاظ علمی، دریا مخزن نمکی است که به طور مستقیم به یکی از پنج اقیانوس متصل است: دریای اقیانوس اطلس، اقیانوس آرام، هند، قطب شمال و جنوب. دریاها به دو دسته تقسیم می شوند: نیمه محصور و داخلی. بیایید دریابیم که بزرگترین دریا در جهان است.

در جهان 85 گونه دریایی وجود دارد که در تنوع گیاهان و جانوران فراوان است. آب نمک - تامینکننده مواد معدنی متعددی که برای سلامت انسان حیاتی است.

12. بارنتز: 1424 هزار کیلومتر مربع

 

11. اوکوتسک: 1603 هزار کیلومتر مربع

 

10. خلیج بنگال: 2،172 هزار متر مربع. کیلومتر

 

این بزرگترین خلیج در جهان است که توسط بخش شمالی شمال شرقی اقیانوس هند تشکیل شده است. این در میان چند ایالت تقسیم شده است: هند، سریلانکا، میانمار، جزایر اندامان، جزایر نیکوبار و بنگلادش. در خلیج بنگال، بزرگ هستند: گنگ، Hooghly، Padma و Brahmaputra. در ساحل برخی از بزرگترین بنادر در جهان هستند: هند چنای و Chittagong از دولت بنگلادش.

9. برینگ: 2،291 هزار متر مربع. کیلومتر

 

از یک خلیج آلاسکا توسط یک شبه جزیره با همین نام جدا شده است. نام آن به افتخار ویث برینگ، که در سال 1728 در طی عملیات قطب شمال افتتاح شد، نامگذاری شد. در سرزمین دریای برینگ، صدها گونه از پرندگان و ماهی ها زندگی می کنند که شرایط آب و هوایی مناسب آنها توسعه یافته است.

8. Tasmanovo: 2.33 هزار متر مربع کیلومتر

 

این بین استرالیا و نیوزیلند واقع شده است و به نام ایل تاسمن، کاوشگر هلندی نامگذاری شده است. در اینجا در سال 1770، کاپیتان مشهور جیمز کوک سفر خود را انجام داد، که به زیبایی خیره کننده این جزیره باز شد: نورفولک و لرد هوای.

7. مدیترانه: 2.5 هزار متر مربع. کیلومتر

 

منطقه ساحلی گهواره ای از تمدن های بسیاری است که باعث می شود این منطقه مشهور و بازدید شده توسط گردشگران از سراسر جهان است. در دوران باستان، مسیرهای عمده تجاری در سرتاسر سرزمین های دریای سرزمین قرار داشتند، بر طبق آن تعاملات اقتصادی و فرهنگی کشورهای مختلف انجام شد.

6. کارائیب: 2.754 هزار متر مربع. کیلومتر

 

بسیاری از جزایر زیبا و خلیج مانند ونزوئلا، پریا، پشه و هندوراس وجود دارد. در اینجا -7686 متر، جزایر کیمن و جامائیکا هستند.

5. دریای Weddell: 2.8 هزار متر مربع. کیلومتر

 

یکی از بزرگترین دریاها در جهان دارای خالص ترین قطب جنوب است. این قلمرو به آرژانتین و انگلستان تعلق دارد و شیلی نیز ادعا می کند.

نام آن به افتخار اسکاتلندی جیمز وادل، که آن را در سال 1823 افتتاح شد. در تمام طول سال، آب با یخ پوشیده شده است، که به پنگوئن ها، مهر و موم و نهنگ ها مجهز است. عکاسان حیات وحش دریا از دریای مدیترانه از سراسر جهان دائما در حال آمدن هستند، زیرا در اینجا شما می توانید تصاویر زیبا از دشت های برفی را ایجاد کنید.

4. جنوب چین: 3.5 هزار متر مربع. کیلومتر

 

در پایین این دریا، که مهمترین مسیرهای حمل و نقل و اقتصادی آن قرار گرفته است، ذخایر نفت و گاز بزرگ مورد بررسی قرار گرفته است. سطح آب در میان چند ایالت تقسیم شده است: چین، تایوان، فیلیپین، مالزی، برونئی، اندونزی و ویتنام.

3. عربی: 3.862 هزار متر مربع کیلومتر

 

نام اصلی این دریا اریتره است. در اینجا مهمترین مسیرهای تجاری اهمیت جهانی است. بهترین سواحل هند فقط در ساحل دریای عرب قرار دارد. همچنین پاکستان، ایران و سومالی نیز مشترک است.

2. مرجان: 4.791 هزار متر مربع. کیلومتر

 

این احتمالا بهترین مکان برای تعطیلات ساحل است. آب و هوا در اینجا خفیف و بدون تغییر است، و آب روشن و تمیز است. اکوسیستم زیبا از Reef Barrier Reef، عبور از دره ساحلی، غواصان را از سراسر جهان جذب می کند.

1. فیلیپین: 5.177 هزار متر مربع کیلومتر

 

این بزرگترین دریا در جهان است! امداد منحصر به فرد آن به وسیله ترکیبی از صفحات تکتونیکی باستانی شکل گرفته است. در اینجا عمیق ترین افسردگی در جهان - ماریانا، و آب با هزاران گونه از موجودات زنده، از مرجان ها تا کوسه های غول آسا ساکن است.

در دریای فیلیپین، ماهیگیری صنعتی ماهیان دریایی انجام می شود، که ارزشمندترین محصول در رژیم غذایی بسیاری از مردم جهان است.

دریاها بخشی از اقیانوس ها هستند و مهمترین مسیرهای حرکت افراد و بارها از طریق آنها عبور می کند. دوازده بزرگترین دریای سیاره که در مواد ما مورد بحث قرار گرفتند، به انواع مختلفی از موجودات زنده زندگی می کنند.

بزرگترین بنادر زیرساخت اقتصادی نه تنها کشورهای مختلف بلکه کل دنیا را تشکیل می دهند. خالص ترین سواحل با شن و ماسه طلایی و آثار تاریخی فرهنگی منحصر به فرد این جا گردشگران زیادی را جذب می کنند.

عمق دریاها و اقیانوس ها دارای بسیاری از اسرار است. آرزوی دانشمندان برای مطالعه عمق آب به طور کامل از سال به سال به ارمغان می آورد دانش جدید ارزشمند را به بشریت می دهد. اما این تنها یک قطره آب در مطالعه 71٪ از سرزمین سیاره است.

در حال حاضر شما می توانید دقیقا مشخص کنید که چند دری در جهان وجود دارد، کدام یک بزرگترین و فوق العاده عمیق است. بیایید با این حقایق آشنا شویم.

بزرگترین دریاها بر روی زمین

Sea Sargasso - آرام و خطرناک است

منطقه این غول حدود 6 تا 7 میلیون کیلومتر مربع است. برای اینکه در اینجا غرق شوید یا در قایق پس از سقوط به قایق سوار شوید فقط نمیخواهید. گفته می شود یکی از بزرگترین گورستان های کشتی در دریای سرگاسو است. برای شنا از این مخزن بسیار ساده نیست، زیرا در ناحیه چرخه آب ضد سکته است، به عبارت ساده - عملا هیچ جایی وجود ندارد.

جالب است که کل سطح آب با جلبک سرگردان پوشیده شده است. تعداد آنها تقریبا 4-11 میلیون تن تخمین زده می شود. به همین دلیل بسیاری از حیوانات در این حوضه زندگی می کنند.

دریای سرگاسو در فاصله قابل ملاحظه ای از نزدیک ترین ساحل جزایر برمودای فوران آتشفشان (مثلث) قرار دارد. برای تفریح، بهتر است که دیگر آبجکت را انتخاب کنید، زیرا در زیر جلبک های دائم شناور روی سطح، خطر فوق العاده ای وجود دارد - گرداب های قدرتمند زیر آب که توسط جریان های مختلف تشکیل شده اند. با در نظر گرفتن عمق حداکثر 6995 متر، ترسناک است که تصور کنید که کدام یک از این کانال ها بتوانند کشش دهند. آنها غالبا بر درجه حرارت آب تاثیر می گذارند: در یک مکان می توان آن را 18+ کرد ° C، و در دیگر - +28 ° C. ترسناک اضافی سطح فوق العاده Sea دریای Sargasso را به میزان قابل توجهی بالاتر از آبهای اطراف آن به ارمغان می آورد.

چنین مخزن بزرگ نمیتواند تحت تأثیر قرار گیرد، اما این امر مردم را از آلودگی آن متوقف نمیکند. دریای سرژاسو به دلیل تخلیۀ زباله های بزرگ خود از زباله های پلاستیکی مختلف شناخته شده است. در اینجا، تمام زباله هایی که به اقیانوس های سیاره پرتاب می شوند، جمع می شوند.

دریای فیلیپین - عمیق و ناشناخته است

 

این حوضچه به طور کامل در قدرت اقیانوس آرام است. اگر ناگهان میخواهید خود را به اندازه کافی سطح و عمق آن بررسی کنید، باید به مجمع الجزایر فیلیپین بروید، جایی که این دریا واقع شده است. پاک کردن مخزن مرزهای زمین است، جدا از اقیانوس و تعدادی از جزایر، که در آن می توانید تایوان، هونشو، با Izu، صدای تند و تیز، ریوکیو، پالائو، و دیگران استراحت. دریای فیلیپین، در درجه اول به عنوان عمیق ترین دریا در جهان شناخته شده است، چرا که در اینجا یک درازگودال ماریانا شوم در عمق 11022 متر وجود دارد.

محدوده مخزن تنها 5726 هزار کیلومتر مربع است. به هر حال، همه دانشمندان بر این باورند که این زهکشی به قلمرو دریای فیلیپین وارد می شود، بلکه در اقیانوس آرام واقع شده است. علاوه بر عمق قابل توجه در این مخزن، یک منطقه غیر طبیعی با افزایش فعالیت لرزه ای وجود دارد. بنابراین اغلب زمین لرزه ها در اینجا رخ می دهد.

دریای مرجانی فوق العاده ای است

 

.. آیا بزرگترین صخرههای مرجانی در جهان - این بدن از آب در درجه اول به دلیل مربع قابل توجه آن در 4791000 کیلومتر مربع و حداکثر عمق آن از 9140 متر شناخته شده است نه، این بدن فوق العاده خود را از آب سد بزرگ ریف جلال یابد. با این حال، آن است که توسط آلودگی (از جمعیت استرالیا) و کاهش تدریجی در جانوران ماهی در تهدید (از شکارچیان، شکسته شدن صخره های برای فروش، و ستاره دریایی "تاج خار"، خوردن مقدار زیادی از پولیپ های مرجانی صخره ساخت و ساز).

قلمرو دریای مرجانی متعلق به استرالیا و اقیانوس آرام است. همچنین در محله گینه نو و کالدونیای جدید وجود دارد. کل توده ای از جزایر در سراسر منطقه مخزن پراکنده شده است که عمدتا غیرممکن است، تنها در جزیره ویلیس ایستگاه هواشناسی تنها است.

دریای بریج بزرگترین در روسیه است

منطقه آن 2315 هزار کیلومتر مربع است و عمق حداکثر 4151 متر است جالب است که مخزن در سه ناحیه آب و هوایی قرار دارد - زیرکشته، قطبی و معتدل. این اغلب با بادهای سرسبز مواجه می شود، و نیروی باورنکردنی طوفان و امواج تا ارتفاع 10 متر ایجاد می کند.

دریای سرخ - زیبا و تمیزمهم نیست که دریای مرجانی جذاب است یا مرجانی مرجانی جذاب است، دریای سرخ زیبا ترین دریای سیاره است. در اینجا، دوستداران غواصی و گردشگری ساده، مناظر فراموش نشدنی را پیدا خواهند کرد. ژاک-یو کوستو خود فیلم "جهان سکوت" را در آب های خود شلیک کرد. دریای سرخ در مصر وجود دارد. با توجه به افسانه کتاب مقدس، این آبها توسط موسی برای بازداشت گله خود باز شدند.

دریای سرخ رکوردی بین همه چیز است. علاوه بر عنوان زیبا ترین، عنوان تمیزترین و گرم ترین مخزن روی زمین است. اکوسیستم قادر است با سرعت باور نکردنی بهبود یابد. کانال سوئز به هیچ وجه به آن آسیب نمی رساند. دمای هوا در ساحل در زمستان به 25 درجه سانتیگراد و در تابستان - 35-40 و حتی 50 درجه سانتیگراد می رسد.

آب بسیار سریع اینجا تبخیر می شود. در یک سال حدود 100 میلی متر بارش کاهش می یابد، و گاهی حتی کمتر. بیشتر باران در زمستان می آیند اما در یک سال 2000 میلی متر از آب تبخیر می شود، که 20 برابر بیشتر از بارندگی است. خوشبختانه، منابع این مخزن از زمین و یا از خلیج عدن دوباره پر شده است.

کوچکترین دریا

اگر این مسئله عمق باشد، پس کمترین آب دریای آزوف با عمق حداکثر 14 متر است و اگر در مورد منطقه صحبت کنیم، دریای مرمره کوچکترین در نظر گرفته می شود. این منطقه از 11 هزار کیلومتر مربع، اما عمق بیش از قابل ملاحظه است - .. 1355 متر جالب توجه است، این مخزن به عنوان یک لینک بین اروپا و آسیا در خدمت، اتصال قاره پل polutorakilometrovy.