close
چت روم
چگونه می‌شود خصوصی‌ترین گفتگوها در شب عاشورا میان حضرات، در مقاتل نقل شده باشد؟
loading...

کافان98

همراه شما هستیم از وبسایت کافان 98 با بخش شبهات و شایعات با بررسی چگونه می‌شود خصوصی‌ترین گفتگوها در شب عاشورا میان حضرات، در مقاتل نقل شده باشد؟   چگونه می‌شود خصوصی‌ترین گفتگوها در شب عاشورا میان حضرات، در مقاتل نقل شده باشد؟ این موضوع سبب شبهه‌افکنی گسترده شده است!   چگونه می‌شود خصوصی‌ترین گفتگوها در شب عاشورا میان حضرات، در مقاتل نقل شده باشد؟ این موضوع سبب شبهه‌افکنی گسترده شده است! پایگاه پاسخگویی به سؤالات و شبهات (ایکس – شبهه):دو مطلب…

بیانیه گام دوم انقلاب
کمپین حمایت


آنها کسانی هستند که در انجام کارهای نیک سرعت کرده و بر یکدیگر پیشی می‌گیرند و آنها از صالحان هستند.» (آل عمران: 114)

           به یاری هم وطن های گرفتار در سیل بشتابیم ( کمک های نقدی )

*780*112#

و یا از طریق وبسایت رهبری بخش وجوهات شرعی - بخش کمک ها - بخش کمک به سیل زدگان جهت مشاهده روی لینک زیر کلیک کنید


http://www.leader.ir/fa/monies


جهت کمک به سیل زدگان به بخش پرداخت وجوهات شرعی قسمت کمک ها مراجعه نمایید

دکتر بازدید : 48 شنبه 20 بهمن 1397 نظرات ()

همراه شما هستیم از وبسایت کافان 98 با بخش شبهات و شایعات با بررسی چگونه می‌شود خصوصی‌ترین گفتگوها در شب عاشورا میان حضرات، در مقاتل نقل شده باشد؟

 

چگونه می‌شود خصوصی‌ترین گفتگوها در شب عاشورا میان حضرات، در مقاتل نقل شده باشد؟ این موضوع سبب شبهه‌افکنی گسترده شده است!

 

چگونه می‌شود خصوصی‌ترین گفتگوها در شب عاشورا میان حضرات، در مقاتل نقل شده باشد؟ این موضوع سبب شبهه‌افکنی گسترده شده است!


پایگاه پاسخگویی به سؤالات و شبهات (ایکس – شبهه):دو مطلب بیان شده است، یکی درباره‌ی چگونگی نقل خصوصی‌ترین گفتگوها در مقاتل، و دیگری راجع به شبهه‌افکنی و فرافکنی، به ویژه در فضای مجازی!

اجازه فرمایید که ابتدا به پاسخ بخش دوم بپردازیم. کسی که در کفر (حق پوشانیِ) خود، عناد و لجاج دارد، برایش هیچ فرقی ندارد که چه پاسخی به شبهه‌ی طرح شده از سوی او بدهند، و حتی چه بسا خودش پاسخ را ب‌داند. چنان که خداوند متعال در قرآن کریم، راجع به یهود فرمود که آنها پیامبر اکرم صلوات الله علیه و آله را مانند پسران خود می‌شناختند، اما تکذیب و کتمان می‌نمودند؛

«الَّذِينَ آتَيْنَاهُمُ الْكِتَابَ يَعْرِفُونَهُ كَمَا يَعْرِفُونَ أَبْنَاءَهُمْ وَإِنَّ فَرِيقًا مِنْهُمْ لَيَكْتُمُونَ الْحَقَّ وَهُمْ يَعْلَمُونَ » (البقره، 146)

ترجمه: كسانى كه به ايشان كتاب [آسمانى] داده‏ ايم همان گونه كه پسران خود را مى ‏شناسند او [=محمد] را مى ‏شناسند و مسلما گروهى از ايشان حقيقت را نهفته مى‌دارند و خودشان [هم] مى‌دانند.

و یا مکرر فرموده که کتاب آسمانی تحریف نشده [تورات و انجیل] را در اختیار دارند، اما "کتمان" می‌کنند.

«إِنَّ الَّذِينَ يَكْتُمُونَ مَا أَنْزَلَ اللَّهُ مِنَ الْكِتَابِ وَيَشْتَرُونَ بِهِ ثَمَنًا قَلِيلًا أُولَئِكَ مَا يَأْكُلُونَ فِي بُطُونِهِمْ إِلَّا النَّارَ وَلَا يُكَلِّمُهُمُ اللَّهُ يَوْمَ الْقِيَامَةِ وَلَا يُزَكِّيهِمْ وَلَهُمْ عَذَابٌ أَلِيمٌ » (البقره، 174)

ترجمه: کسانی که کتمان می‌کنند آنچه را خدا از کتاب نازل کرده، و آن را به بهای کمی می‌فروشند، آنها جز آتش چیزی نمی‌خورند؛ (و هدایا و اموالی که از این رهگذر به دست می‌آورند، در حقیقت آتش سوزانی است.) و خداوند، روز قیامت، با آنها سخن نمی‌گوید؛ و آنان را پاکیزه نمی‌کند؛ و برای آنها عذاب دردناکی است.

از این‌رو، برای آنان مساوی است که پاسخ‌شان دهید، یا ندهید، پند و اندرز دهید یا ندهید، نزدشان متذکر حقایق شوید و یا نشوید؛ آنها به کفر، کتمان، لجاج و عناد خود ادامه می‌دهند:

«إِنَّ الَّذِينَ كَفَرُوا سَوَاءٌ عَلَيْهِمْ أَأَنْذَرْتَهُمْ أَمْ لَمْ تُنْذِرْهُمْ لَا يُؤْمِنُونَ » (البقره، 6)

ترجمه: کسانی که کافر شدند، برای آنان تفاوت نمی‌کند که آنان را (از عذاب الهی) بترسانی یا نترسانی؛ ایمان نخواهند آورد.

چرا که:

«خَتَمَ اللَّهُ عَلَى قُلُوبِهِمْ وَعَلَى سَمْعِهِمْ وَعَلَى أَبْصَارِهِمْ غِشَاوَةٌ وَلَهُمْ عَذَابٌ عَظِيمٌ » (همان، 7)

خداوند، بر دل‌ها و گوش‌های آنان مهر نهاده؛ و بر چشمهایشان پرده‌ای افکنده شده؛ و عذاب بزرگی در انتظار آنهاست.

پاسخ:

اما، ممکن است که این پرسش در هر ذهن سالمی نیز خطور کند و یا هنگام خواندن شبهه، برای خودش نیز شبهه شود، پس باید پاسخش را بداند.

الف – گفتگوهای کربلا، یا در میدان نبرد رخ داده و یا در خیمه‌ها، که هر دو شاهدانی [از دوست و دشمن] داشته است که زنده مانده و نقل کرده‌اند.

ب – بسیاری از آن چه در مقاتل نوشته شده، حتی نقل قولی از دشمنانی است که با ایشان می‌جنگیدند؛ و البته به لحاظ "سند"، به اثبات رسیده است.

ج – والا مقام‌ترین و موثق‌ترین ناقلان وقایع کربلا و گفتگوها، حضرات امام سجاد و زینب و امام باقر علیهماالسلام می‌باشند که در واقعه حضور داشتند و زنده ماندند و نقل نمودند. و البته بزرگانی چون فاطمه، دختر امام حسن علیه السلام - زید و محمد که نوه‌های امام حسن مجتبی علیه السلام بودند – فاطمه و ام کلثوم، که دختران امیرالمؤمنین علیه السلام بودند – سکینه، فاطمه، زینب (و بنا به اقوالی دو دختر) که فرزندان سیدالشهداء علیه السلام بودند – رباب که همسر امام حسین علیه السلام بودند – و نیز شخصیت‌های بزرگی از غیر خاندان اهل بیت علیهم السلام، که مجروح و اسیر شده بودند، مانند: نافع بن هلال جملی که به شهادت رسید - موقع بن ثمامه صیداوی که به "زاره" تبعید شد - سرار بن منعم بن ابی عمیر نهمی که مجروح و اسیر شد و شش ماه بعد درگذشت - ام وهب، فضه و ...، از اصحابی بودند که در صحنه‌ها حضور داشتند و زنده و مانده بودند، لذا حوادث، فجایع و گفتگوهای در خیمه‌ها را نقل کردند.

د – می‌توان گفت که خصوصی‌ترین سخنان، با حضرات امام سجاد و زینب و سپس حضرت سکینه بوده است، که همه زنده ماندند و در تمام عمر، ماجراها و گفتگوها را نقل نموده‌اند.

●●● – بنابراین، بیشتر نقل‌ها از گفتگوهای خصوصی، توسط اشخاص محترمی بیان شده که یا خود مخاطب بودند و یا در آن جمع خصوصی حضور داشتند و پس از کربلا زنده مانده بودند؛ و جای تردید و ایجاد تشکیک و شبهه‌ای باقی نمی‌ماند.

نکته:

در استراتژی ضد تبلیغ علیه کربلا و عاشورا، چهار محور در اولویت قرار دارد:

یک –ایجاد تردید و نیز افترا و دروغ، در علل، عوامل و اهداف این نهضت! که شخص امام حسین علیه السلام، نه تنها در نامه به برادر، بلکه به کرات تشریح نموده‌اند.

دو –ایجاد تردید، شک و شبهه و البته القای ناباوری، راجع به فجایع رخ داده در کربلا؛ به منظور کم‌رنگ کردن "حقانیت و مظلومیت" حضرت امام و یارانش علیهم السلام.

سه –توجیه برخی از جنایات، و دروغ خواندن برخی دیگر از جنایات، به منظور "تطهیر" لشکریان کفر و سپاهیان یزید و عمر سعد و ... .

چهار –بی‌اعتبار جلوه دادن کل تاریخ، در هر کجا که دیگر نتوانند کتمان یا تحریف کنند؛ برای القای ناوری.

●●●- حال کافیست که محقق و مطالعه کننده، چه مسلمان و شیعه باشد، و یا به هر دین، مذهب و مسلک دیگری باشد، اندکی بیندیشد که این تلاش مذبوحانه در طول تاریخ، و به ویژه پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران ...، برای چیست؟!

آیا جز این است که نهضت هم چنان ادامه دارد، و یزیدیان زمان، از نهضت حسینی علیه السلام و فراگیر شدن آن، درس‌ها و عبرت‌هایش، و نیز الگو شدن و تأثیرش به شدت واهمه دارند؟!

 

مشارکت و هم افزایی(موضوع و نشانی لینک متن یادداشت)، جهت ارسال به دوستان در فضای مجازی.

پرسش:

چگونه می‌شود خصوصی‌ترین گفتگوها در شب عاشورا میان حضرات، در مقاتل نقل شده باشد؟ این موضوع سبب شبهه‌افکنی گسترده شده است!

پاسخ:

http://www.x-shobhe.com/shobhe/9628.html

 

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
وبسایت کافان 98 مجله تفریحی میباشد که بهترین مطالب در حوزه های تفریحی سرگرمی و فرهنگی و عقیدتی سیاسی و اخبار را برای شما به همراه دارد
اطلاعات کاربری
ویژه
کمپین کارفرهنگی


به کمپین ویژه کار فرهنگی مرکز تبادل نظر پیرامون فعالیت در حوزه جنگ نرم بپیوندید جهت مشاهده روی لینک زیر کلیک کنید

کمپین ایده های کار فرهنگی بشتابید

کمپین ویژه کنکوری ها بشتابید

دانش اموزان و کنکوری های عزیز به کمپین کنکوری ها در وبسایت رهبر کوچک من بشتابید و از مطالب مفید استفاده کنید

جهت مشاهده اینجا کلیک کنید

کمپین بزرگ همسنگران

به کمپین اشنایی با همسنگران جنگ نرم بپیوندید و با سایت های فعال در جنگ نرم اشنا شوید

جهت مشاهده کمپین همسنگران اینجا کلیک کنید


همراه شما هستیم از وبسایت رهبر کوچک من با بخش ایده های تشکیلاتی که شامل ایده هایی خوبی جهت فعالیت در مدارس به شما پیشنهاد میشود و امیدواریم ایده کوچکی در زمینه فعالیت در مدارس شما باشد

این ایده ها شامل مواردی است در زمینه جذب دانش اموزان و فعالیت های مختلف به مناسبت های مختلف و ایده های فعالیت های مدرسه ای و برون مدرسه ای برای اثر گذاری هرچه بیشتر تشکل شما در مدرسه &

جهت مشاهده ایده ها روی عنوان مورد نظر کلیک کنید

1-ایده های تشکیلاتی ثبت نام و گروه بندی

2-ایده های تشکیلاتی در بخش نشریات

3-ایده های تشکیلاتی در حوزه فضای مجازی

4-ایده های تشکیلاتی در خصوص زدن نمایشگاه

5-ایده های تشکیلاتی در خصوص جوایز

6-ایده های تشکیلاتی برنامه صبحگاهی

7-ایده های تشکیلاتی حلقه ها و جلسات

8-ایده های تشکیلاتی واحد مسابقات

9-ایده های تشکیلاتی تابلو های محیطی

10-ایده های تشکیلاتی تامین بودجه

11-ایده های تشکیلاتی برای ایام محرممنتظر ایده های جدید باشید
کمپین حمایت از کالای ایرانی
در سال حمایت از کالای ایرانی  جهت مشاهده کمپین حمایت از کالای ایرانی اینجا کلیک کنید