close
چت روم
انتقال فرهنگ و روحیه انقلابی به نسل جدید
loading...

کافان98

همراه شما هستیم از وبسایت کافان 98 با بخش شبهات و شایعات با بررسی انتقال فرهنگ و روحیه انقلابی به نسل جدید   انتقال فرهنگ و روحیه انقلابی به نسل جدید   برای انتقال فرهنگ و روحیه انقلابی به نسل جدید، از اهداف و آرمان‌ها بگویید؛ بسنده کردن به ذکر تاریخ گذشته و گذشتگان خطاست.   برای انتقال فرهنگ و روحیه انقلابی به نسل جدید، از اهداف و آرمان‌ها بگویید؛ بسنده کردن به ذکر تاریخ گذشته و گذشتگان خطاست. بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ               …

بیانیه گام دوم انقلاب
کمپین حمایت


آنها کسانی هستند که در انجام کارهای نیک سرعت کرده و بر یکدیگر پیشی می‌گیرند و آنها از صالحان هستند.» (آل عمران: 114)

           به یاری هم وطن های گرفتار در سیل بشتابیم ( کمک های نقدی )

*780*112#

و یا از طریق وبسایت رهبری بخش وجوهات شرعی - بخش کمک ها - بخش کمک به سیل زدگان جهت مشاهده روی لینک زیر کلیک کنید


http://www.leader.ir/fa/monies


جهت کمک به سیل زدگان به بخش پرداخت وجوهات شرعی قسمت کمک ها مراجعه نمایید

دکتر بازدید : 45 شنبه 20 بهمن 1397 نظرات ()

همراه شما هستیم از وبسایت کافان 98 با بخش شبهات و شایعات با بررسی انتقال فرهنگ و روحیه انقلابی به نسل جدید

 

انتقال فرهنگ و روحیه انقلابی به نسل جدید

 

برای انتقال فرهنگ و روحیه انقلابی به نسل جدید، از اهداف و آرمان‌ها بگویید؛ بسنده کردن به ذکر تاریخ گذشته و گذشتگان خطاست.

 

برای انتقال فرهنگ و روحیه انقلابی به نسل جدید، از اهداف و آرمان‌ها بگویید؛ بسنده کردن به ذکر تاریخ گذشته و گذشتگان خطاست.


بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ               

اللّهُمَّ صَلِّ عَلی فاطِمَةَ وَ اَبیها وَ بَعْلِها وَ بنیها وَالسِّرِّ الْمُسْتَوْدَعِ فیها بِعَدَدِ ما اَحاطَ بِه عِلْمُکَ - اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج - صَلَّى اللَّهُ عَلَیْکَ یَا أبا صالِحَ المَهدی.

 

سلام دوستان؛

همه ساله، با تقارن ایام مبارک دهه فجر، شاهد انواع و اقسام برنامه‌های تلویزیونی و یا گزارشات و سخنرانی‌ها، در باره‌ی تاریخ انقلاب، از اواخر دوره‌ی پهلوی، آغاز انقلاب، پیروزی انقلاب و استقرار نظام جمهوری اسلامی ایران، با بیان دستآوردهای دوره‌ی این نظام، بوده و هستید. و البته امسال که مقارن با "چهل سالگی" انقلاب است، شاهدید که کمیّت و کیفیت اینگونه برنامه‌ها، فزونی یافته است، و انصافاً برخی از این گزارشات، در خور تحسین شایان می‌باشند. برخی حاوی گزارشات مستندی می‌باشند که حتی انقلابیون اهل تحقیق و مطالعه، از آن بی‌خبر بوده‌اند و برخی حاوی تحلیل‌های بسیار مستندی بودند که پرده از رمز و رازهای پشت پرده بر می‌دارد.

●- اما، اینها همه ذکر تاریخ است، و بیان تاریخ گذشته و گذشتگان؛ هر چقدر هم مستند، مستدل، تحلیلی و با تفسیری درست باشند، می‌توان گفت که معلومات را افزایش می‌دهند، اما الزاماً هیچ انگیزه‌ای ایجاد نمی‌نمایند.

صرف نظر از گرایشات اعتقادی و محبت‌های فطری و عقلی به اسلام و به صرف نقل تاریخ، وقتی به نوجوانان و جوانان [نسل امروز]، از خیانت‌ها، خباثت‌ها، جنایت‌ها و رذالت‌های پدر و پسر در پهلوی گفته می‌شود، درست مانند این است که برای نسل انقلاب، تاریخ نحس قاجاریه بیان می‌شد و آنگاه که از دستآوردهای فیزیکی این انقلاب و این نظام گفته می‌شود، حق دارند اگر بگویند: «چه این نظام با روحیه‌ی انقلابی و اسلامی مردمش، و چه هر نظام و مردم دیگری، بالاخره یک کشور، ظرف چهل سال، باید هم در رشد و توسعه فیزیکی، مانند آب و برق رسانی، گاز رسانی، جاده سازی، مهندسی ساختمان، مکانیک، شیمی، داروسازی و ...، چنین پیشرفتی داشته باشد»!

ما نه تنها با ذکر گزارشات تاریخی مخالف نیستیم، بلکه آن را ضرورتی اجتناب ناپذیر می‌دانیم و چنان که امیرالمؤمنین علیه السلام فرمودند: «آگاهی از تاریخ گذشتگان، یکی از مهم‌ترین ابزار تربیتی برای نسل جدید می‌باشد» (نهج البلاغه، نامه به فرزندشان)؛ بلکه با بسنده کردن به آن، برای انتقال فرهنگ و روحیه‌ی انقلابی به نسل جدید، مخالفیم و آن را نقصی بزرگ در آگاه‌سازی و ایجاد انگیزه قلمداد می‌نماییم.

تردیدی نیست که نسل جدید نیز باید مانند پدران خود، بدانند که چگونه پادشاهان قاجاریه، بیش از یک سوم خاک این مملکت را به خاطر بی‌خردی، بی‌سوادی، سوء مدیریت، خوشگذرانی و ...، به بیگانگان هدیه دادند؛ و باید بدانند که این رضاخان کی بود و چگونه بر سرکار آمد و چه کرد و چگونه کنار رفت و پسرش را کدام دولتی و چرا بر سر کار آورد و او با این مملکت و با این ملت چه کرد؟! و در نتیجه، مردم برای چه انقلاب کردند؟

نسل جدید، باید بداند که همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی، قائله کردستان ایران [که امروزه مشابه و تداومش را در کردستان‌های عراق و سوریه و توسط داعش می‌بینند]، چگونه و چرا شروع شد و پیش‌کسوتان و مربیان داعش امروزی، یعنی کومله، توده، فدائیان خلق، منافقین (سازمان مجاهدین خلق) و ...، چه کسانی بودند، از کجا پول و سلاح می‌گرفتند و چه جنایات هولناکی را مرتکب گردیدند – نسل جدید باید بداند که چرا و چگونه، با گذشت یک سال و چند ماه از پیروزی مردم، صدام، در رأس رژیم بعث عراق، به ایران حمله نظامی کرد و در این جنگ هشت ساله، از شوروی و امریکا گرفته، تا انگلیس و فرانسه و آلمان و ایتالیا، تا اعراب خودفروخته، تا سازمان‌های تروریستی درون ایران و ...، همه در جبهه‌ی صدام قرار گرفتند، و این مردم، این نوجوانان و جوانان، این بسیج، سپاه و ارتش، چگونه در این جنگ جهانی پیروز شدند و به لحاظ ملی و فیزیکی نیز حتی یک وجب  از خاک ایران را از دست ندادند، در حالی که در دویست سال گذشته، در هر بحرانی، بخش عظیمی از خاک ایران جدا شد و به دیگران رسید!

نسل جدید، باید بدانند که چرا با رأی همین مردم انقلابی، یک جاسوسی به نام "بنی صدر"، از سخنرانی شروع کرد و به ریاست جمهوری رسید – و باید بدانند که چرا و چگونه، رییس جمهور و نخست وزیر این مملکت (رجایی و باهنر)، و نیز بزرگان دینی و سیاسی، چون شهدای محراب، سایر علما و از جمله، بهشتی، مطهری، مفتح، هاشمی نژاد ... و نیروهای فکری و حتی علمی این مملکت، ترور شدند؛ و بالاخره بداند که این ملت، چگونه در سایه‌ی وحدت، حول محور ولایت، در برابر این همه جنگ، خونریزی، بمباران، بمب‌گذاری، ترور، توطئه، کودتا، فتنه و انواع و اقسام تحریم‌ها، نه تنها چهل سال ایستادگی کرده است، بلکه پیشرفتی بی‌بدلیل داشته است؟!

●- اما، همان‌طور که بیان گردید، بیان تاریخ، با تمامی ضرورت اجتناب‌ناپذیرش، فقط بُعد "درس و عبرت" را پوشش می‌دهد، چنان که در قرآن کریم نیز تاریخ و قصص انبیا و اقوام گذشته بیان گردیده و افزوده که اینها همه برای عبرت و بصیرت افزایی می‌باشند «إِنَّ فِي ذَلِكَ لَعِبْرَةً ».

●- این که قاجارها یا پهلوی‌ها طی یک و نیم قرن پیش چه کردند، این مردم چگونه انقلاب کردند و به پیروزی رسیدند، امام رحمة الله علیه، چگونه تبعید شدند و چگونه بازگشتند، جنگ چگونه آغاز شدو به پایان رسید ... و یا این که ما در این چهل سال، چند کیلومتر راه ساختیم، چقدر دانشگاه افزودیم و ...، همه درس و عبرت است، اما هیچ انگیزه‌ای ایجاد نمی‌کند، به ویژه دستآوردهای مادی و فیزیکی.

آرمان‌ها و انگیزه:

آن چه که مقدمات انقلاب را فراهم آورد و سبب آمدن مردم در میدان و آن ایستادگی و مقاومت بی‌بدیل در طول تاریخ گردید و نتیجه‌اش پیروزی انقلاب و استقرار نظام جمهوری اسلام ایران شد، ذکر آرمان‌ها و نگاه به آینده توسط حضرت امام (ره) و اندیشمندانِ متقی و خالص و مخلص جامعه بود، نه ذکر تاریخ گذشته، یا بیان دستأوردهایی که نداشتیم.

مگر مردم ایران، در سال 57 و مدتی پیش از آن، دستأوردی داشتند که انگیزه‌ی قیام‌شان گردد؟! مگر فقط به خاطر این که پادشاهان قاجار چنان کردند و رژیم پدر و پسر پهلوی چنین کردند، قیام نمودند؟! خیر، اینها همه "درس و عبرت و افسوس" بود، اما "آرمان‌ها و اهداف برای آینده"، انگیزه‌ی این قیام عمومی و این انقلاب مردمی، با صبغه‌ی اسلامی گردید.

در طول این چهل سال نیز مردم برای پل‌سازی، راه‌سازی، داروسازی، ماشین‌سازی و ...، این همه ایستادگی، مقاومت، تلاش و مجاهدت نکرده‌اند، بلکه بر سر آرمان‌های انقلاب اسلامی ایستاده‌اند و البته به این مراتب از رشد و توسعه نیز رسیده‌اند.

ما برای عملکرد خوب دولت‌ها و مجلس‌ها، به میدان نیامده‌ایم و در میدان باقی نمانده‌ایم که به خاطر عملکرد بد دولت‌ها و مجلس‌ها، صبر، استقامت و مجاهدت‌مان به پایان رسد و برای دشمنان خارجی و ستون پنجم احمق و نفوذی‌های ذلیل، میدان را خالی کنیم؛ بلکه این افت و خیزها و نتایج‌ مثبت یا منفی آنها، همه "درس و عبرت" است، برای رشد، تفکر و بصیرت بیشتر در آینده و انتخاب‌ها، برنامه‌ها، ایده‌ها و عملکردها.

پس، اندیشمندان، سیاستگذاران، برنامه‌ریزان، مبلغان و صاحبان قلم، دوربین، منابر و تریبون و رسانه‌ها، و در رأس همه رسانه‌ی ملی، ضمن تذکری از گذشته «تاریخ» و شمارش دستآوردها، از آرمان‌ها و اهداف بلند، عقلانی و مقدس این انقلاب و این نظام بگویند، تا انگیزه‌ی پیوستن، حضور، ایستادگی و تلاش برای نسل جدید ایجاد و تقویت گردد.

مگر مکرر نمی‌گوییم: «نسل جدید، صاحبان و آینده‌سازان هستند»، پس اگر نیمی از زیر ساخت آینده، توجه به گذشته و درس و عبرت از آن باشد، نیم دیگرش نگاه به آینده است که مستلزم برخورداری از اهداف و آرمان‌های بلند و مقدس می‌باشد.

مشارکت و هم افزایی(موضوع یادداشت و نشانی لینک متن، جهت ارسال به دوستان در فضای مجازی)

موضوع یادداشت:

برای انتقال فرهنگ و روحیه انقلابی به نسل جدید، از اهداف و آرمان‌ها بگویید؛ بسنده کردن به ذکر تاریخ گذشته و گذشتگان خطاست.

نشانی لینک متن

http://www.x-shobhe.com/shobhe/9625.html

 

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
وبسایت کافان 98 مجله تفریحی میباشد که بهترین مطالب در حوزه های تفریحی سرگرمی و فرهنگی و عقیدتی سیاسی و اخبار را برای شما به همراه دارد
اطلاعات کاربری
ویژه
کمپین کارفرهنگی


به کمپین ویژه کار فرهنگی مرکز تبادل نظر پیرامون فعالیت در حوزه جنگ نرم بپیوندید جهت مشاهده روی لینک زیر کلیک کنید

کمپین ایده های کار فرهنگی بشتابید

کمپین ویژه کنکوری ها بشتابید

دانش اموزان و کنکوری های عزیز به کمپین کنکوری ها در وبسایت رهبر کوچک من بشتابید و از مطالب مفید استفاده کنید

جهت مشاهده اینجا کلیک کنید

کمپین بزرگ همسنگران

به کمپین اشنایی با همسنگران جنگ نرم بپیوندید و با سایت های فعال در جنگ نرم اشنا شوید

جهت مشاهده کمپین همسنگران اینجا کلیک کنید


همراه شما هستیم از وبسایت رهبر کوچک من با بخش ایده های تشکیلاتی که شامل ایده هایی خوبی جهت فعالیت در مدارس به شما پیشنهاد میشود و امیدواریم ایده کوچکی در زمینه فعالیت در مدارس شما باشد

این ایده ها شامل مواردی است در زمینه جذب دانش اموزان و فعالیت های مختلف به مناسبت های مختلف و ایده های فعالیت های مدرسه ای و برون مدرسه ای برای اثر گذاری هرچه بیشتر تشکل شما در مدرسه &

جهت مشاهده ایده ها روی عنوان مورد نظر کلیک کنید

1-ایده های تشکیلاتی ثبت نام و گروه بندی

2-ایده های تشکیلاتی در بخش نشریات

3-ایده های تشکیلاتی در حوزه فضای مجازی

4-ایده های تشکیلاتی در خصوص زدن نمایشگاه

5-ایده های تشکیلاتی در خصوص جوایز

6-ایده های تشکیلاتی برنامه صبحگاهی

7-ایده های تشکیلاتی حلقه ها و جلسات

8-ایده های تشکیلاتی واحد مسابقات

9-ایده های تشکیلاتی تابلو های محیطی

10-ایده های تشکیلاتی تامین بودجه

11-ایده های تشکیلاتی برای ایام محرممنتظر ایده های جدید باشید
کمپین حمایت از کالای ایرانی
در سال حمایت از کالای ایرانی  جهت مشاهده کمپین حمایت از کالای ایرانی اینجا کلیک کنید