close
تبلیغات در اینترنت
دولت سوئیس جعبه نوزادی چیست ؟
 • سرویس آشپزخانه 5 تکه ناوالس کد SRV5-4

  سرویس آشپزخانه 5 تکه ناوالس کد SRV5-4

 • سرویس آشپزخانه 13 تکه واته مدل پاپیون

  سرویس آشپزخانه 13 تکه واته مدل پاپیون

 • سشوار پلازا مدل 9212

  سشوار پلازا مدل 9212

 • گوشی موبایل نوکیا مدل 1 دو سیم کارت

  گوشی موبایل نوکیا مدل 1 دو سیم کارت

 • تحقیق درباره جرایم علیه اموال و مالکیت

  تحقیق درباره جرایم علیه اموال و مالکیت

 • گوشی مناسب افراد سالخورده

  گوشی مناسب افراد سالخورده

 • ارزان ترین گوشی تلفن همراه ساده

  ارزان ترین گوشی تلفن همراه ساده

 • لامپ ال ای دی 18 وات پارسه شید کد 001 پایه E27

  لامپ ال ای دی 18 وات پارسه شید کد 001 پایه E27

 • فلش مموری ایکس-انرژی مدل USB2.0 Gold ظرفیت 32 گیگابایت

  فلش مموری ایکس-انرژی مدل USB2.0 Gold ظرفیت 32 گیگابایت

 • مبدل USB به USB-C مدل OTG PLUS USB

  مبدل USB به USB-C مدل OTG PLUS USB

دولت سوئیس جعبه نوزادی چیست ؟
 • تاریخ ارسال : شنبه 20 بهمن 1397
 • بازدید : 261 مشاهده

همراه شما هستیم از وبسایت کافان 98 با بخش شبهات و شایعات با بررسی دولت سوئیس جعبه نوزادی چیست ؟

 

می‌گویند: دولت سوئیس جعبه نوزادی را در خیابان‌ها طراحی کرده تا مادرانی که نمی‌توانند از نوزاد خود نگهداری کنند، نوزاد را درون جعبه قراردهند تا دولت از آنها نگهداری کند. اینا خدا رو میپرستن یا ما...؟!


پاسخگویی به سؤالات و شبهات (ایکس – شبهه): چقدر ابتدای سؤال خوب است و انتهایش مغرضانه! خب چرا؟!

اما، اولاً به فرض که کار خوبی باشد، چه ربطی به خداپرستی دارد؟! مگر شاخصه‌ی توحید، جعبه‌سازی برای نوزادان ناخواسته می‌باشد؟! ثانیاً مگر سوئیسی‌ها بهزیستی ندارند که در خیابان‌ها جعبه می‌گذارند؟! لابد دولت سوئیس، کنار هر جعبه نیز یک مأمور گذاشته‌ تا بچه دزدی نشود و یک پرستار هم گذاشته تا نوزاد تلف نشود؟!

برخی بسیار ذلیل، خودزن و غریبه‌پرست هستند،برخی نیز نه تنها به کمترین حدی خدا را نمی‌پرستند [اصلاً وجودش را قبول ندارد که بخواهند بپرستند یا نپرستند]، بلکه نسبت به خداپرستی دیگران نیز به شدت بخل و حسادت دارند! و البته به غیر از موضوع ضد تبلیغ و جنگ نرم علیه مسلمانان و به ویژه در ایران.

این دسته، به شدت به دنبال حرف‌ها و اخبار دروغ، بی‌معنا، سبک و پوچ هستند و البته یک عده زرنگ نیز از عوامی اینها سوء استفاده می‌کنند و این حرف‌ها را به آنان می‌فروشند! در هر حال، هر دو طرف، خریداران و فرشندگان "حرف مفت" هستند:

«وَمِنَ النَّاسِ مَنْ يَشْتَرِي لَهْوَ الْحَدِيثِ لِيُضِلَّ عَنْ سَبِيلِ اللَّهِ بِغَيْرِ عِلْمٍ وَيَتَّخِذَهَا هُزُوًا أُولَئِكَ لَهُمْ عَذَابٌ مُهِينٌ» (لقمان، 6)

ترجمه: و برخى از مردم كسانى‏ اند كه سخن بيهوده را خريدارند (مشتری حرف مفت هستند)، تا [مردم را] بى[هيچ] دانشى از راه خدا گمراه كنند و [راه خدا] را به ريشخند گيرند براى آنان عذابى خواركننده خواهد بود.

حالا یک عده بی‌کار، برای یک عده‌ بی‌کارتر از خود، حرف، خبر، گزارش و ... می‌سازند، البته هدفدار! یک عده می‌گویند: «دولت سوئیس چنین می‌کند» و بعد می‌افزایند: «آیا آنها خداپرستند یا ما»؟! حال فرض بگیریم که دولت سوئیس چنین کند؟ چه ربطی به خداپرستی و میزانش دارد؟!

ماجرای جعبه نوازد:

کشورهای سوئد و سپس سوئیس، با بلند کردن پرچم آزادی از هر لحاظ، دو کشور آزمایشگاهی برای تجربه ایده‌ها و ایسم‌ها، از جمله در مسئله خانواده، روابط جنسی، تولید مثل و ... می‌باشند؛ چنان که سوئد تا چندی پیش، شاخص آزمایشگاه‌های نظریات فروید در جهان بود.

ترویج آزادی روابط جنسی، برای آنها، بیش از هر چیزی، بار فرهنگی و اقتصادی داشته و دارد؛ تا آنجا که (حدود 25 سال پیش) نماینده مجلس سوئد، در مخالفت با لایحه‌ی کنترل روابط جنسی، به ویژه در میان نوجوانان، گفته بود: «دختران ما برای ما، نقش نفت در کشورهای خاورمیانه‌ را دارند»؛ چرا که بیشترین درآمد گردشگری آنها، از همین منبع است، نه از دیدار گردشگران از مناظر طبیعی یا ابنیه تاریخی، که در همه جای دنیا هست.

اما، این تبلیغ و ترویج با حمایت‌های قانونی [تا آنجا که سن قانونی برای ازدواج همان 18 بماند، اما برای روابط جنسی تا 13 و 14 کاهش یابد]، مشکلاتی ایجاد نمود که از جمله آنها: رشد منفی ازدواج، رشد منفی جمعیت، و رشد مثبت فرزندان بی‌پدر و وحشتناک‌تر از همه، بالا رفتن رشد سقط جنین بود. چرا که دختران و زنا، با احساس کاذب آزادی جنسی و افتخار به آن، با چندین نفر رابطه داشتند، باردار می‌شدند، و بعضاً اصلا نمی‌دانستند که طفل آنها از کیست؟! و از همه مهمر‌تر [به ویژه نوجوانان و جوانان] که اغلب محصل بودند، نمی‌خواستند فرزند داشته باشند و مادری کنند! اجازه ازدواج هم که نداشتند، پس جنین خود را سقط می‌کردند.

به گزارش PMC   (2016 May 2): در میان کشورهای دارای شواهد معتبر برای آمار، بیشترین میزان بارداری در بین دختران 10 تا 14 ساله در مجارستان بود. نسبت حاملگی‌های نوجوانان که با سقط جنین به پایان رسیده، از 17٪ در اسلواکی به 69٪ در سوئد متغیر می‌باشد. میزان بارداری از اواسط دهه 90 میلادی در اکثر 16 کشور که روند را می‌توان ارزیابی کرد، کاهش یافته است.

این روند آنقدر بالا رفت که رقم آن در کشور 7.7 میلیونی سوئیس، در سال 2010 به 7.1 درصد سقط در بین هر هزار نفر زن باردار، بین سنین 15 تا 44 رسید!

این مادران نونهال یا سن‌دار، این جنین‌های سقط شده را – که عمدتاً به شکل رسمی و در بیمارستان‌ها نبود – در کیسه زباله گذاشته و به سطل‌ها می‌انداختند، و یا گوشه‌ی خیابان، کوچه، پارک و ...؛ لذا این رفتار چه به لحاظ روانی و چه به لحاظ بهداشتی، به معضلی بسیار بزرگ و عمومی مبدل شده بود، به ویژه آنان نوزادانی که پس از تولد کشته می‌شدند، کم نبود و نیست!

از این‌رو، دولت سوئیس (از سال 2011 به بعد)، ابتدا سطل‌های زباله‌ی مخصوصی را برای انداختن جنین‌ها و حتی نوزادان در آنها درست کرد و در برخی خیابان‌ها قرار داد و سپس این سیستم را مجهز کرد، و جعبه‌هایی در کنار درب بیمارستان‌ها تعبیه نمود، که البته دو سه نمونه بیشتر نبود. اینها نوزادان مرده را تحویل گرفته و تجزیه می‌نمودند.

در قرون گذشته نیز مشابه این جعبه‌ها را در یکی دو کلیسا قرار داده بودند، تا اگر مادری بچه‌اش را نخواست، آنها را نکشد و یا در خیابان رها نکند که بمیرد، بلکه به کلیسا برده و درون این جعبه‌ها قرار دهد.

Swissinfo (OCT 9, 2017) نوشته بود: «این جعبه‌های جدید، از آثار قرون وسطایی – چرخ‌های بنیادین - مدل سازی شده‌اند. در سال 1198، پاپ تصمیم گرفت که چرخ‌ها را در خارج از کلیسا‌ها نصب کنند تا مادران بتوانند فرزندانشان را به جای کشتن، یا نگهداری مخفیانه که در آن زمان رایج بود، در این چرخ‌ها قرار دهند تا کلیسا بردارد و صاحب آنها شود». البته اکنون پرونده تجاوز کشیش‌ها و حتی اسقف‌ها، به این کودکان، و حتی کودکان کَر و لالی که به کلیسا سپرده شده بودند، افشا شده است!

●- در هر حال این روش نوین نیز مشکلات خودش را بروز داد، از جمله در این زمینه که بسیاری از دخترا و زنان، نوزادان خود را پس از تولد می‌کشتند و حاضر نبودند آنها را در این سطل‌ها و جعبه‌های معین بیندازند، چرا که شناسایی و دستگیر می‌شدند – و از آن مهم‌تر آن که کشورهای سوئیس و سوئد، با رشد منفی بسیار بالای جمعیت روبرو شده بودند، لذا دختران را تشویق به باردارای و زاییدن می‎نمودند و می‌گفتند: «نگران نباشید، اگر فرزند را نخواستید، دولت نگهداری می‌کند، حتی شیر شما را می‌گیرد و پولش را می‌دهد»! هنوز هم همین‌طور است.

اکنون، در برخی از کشورها، به این فکر افتاده‌اند که جعبه‌هایی در کنار برخی از بیمارستان‌ها قرار دهند که مادرانی که نوزادشان متولد شده، ولی آن را نمی‌خواهند، بتوانند بدون شناسایی و یپگرد، نوزاد را در آن قرار دهند. و البته این طرح فقط به صورت آزمایشی، در چند مکان انجام شده است.

●- آیا این ربطی به خداپرست‌تر بودن آنها یا ما دارد؟! آیا مردم ما اینقدر ساده و عوام و سطحی‌نگر و مشتری حرف مفت هستند؟!

●- در کشور ما (و بیشتر ملل اسلامی)، بیشتر زنانی باردار می‌شوند که ازدواج کرده‌اند، سقط جنین [اگر چه ترویج شده و می‌شود]، رواج ندارد، و اغلب مادران، سعی دارند فرزند خود را به دنیا بیاورند و با هر زحمت و مشقتی که شده، آنها در آغوش پر مهر مادری پرورش دهند، و البته هستند خانواده‌هایی که به خاطر فقر، فرزند چندم خود را به فامیل‌ها و یا خانواده‌های بی‌فرزند سپرده‌اند، و یا بسیار محترمانه، به بهزیستی می‌دهند. در هر حال، سقط یا کُشتن نوزاد، مانند کشورهای مرفه و به اصطلاح پیشرفته‌ی اروپایی [مانند سوئیس، سوئد، فرانسه، آلمان و بیش از همه انگلیس]، رواج ندارد که نیاز به چنین جعبه‌هایی [که برای برخی ترازوی خداپرستی شده است] داشته باشد. الحمد لله.

 

مشارکت و هم افزایی(موضوع و نشانی لینک متن یادداشت)، جهت ارسال به دوستان در فضای مجازی.

پرسش:

دولت سوئیس جعبه‌هایی در خیابان‌ها گذاشته تا کسانی که نمی‌توانند از نوزاد خود نگهداری کنند، در آنها قرار دهند. آنها خداپرستند یا ما؟!

پاسخ:

http://www.x-shobhe.com/shobhe/9582.html