• سرویس آشپزخانه 5 تکه ناوالس کد SRV5-4

  سرویس آشپزخانه 5 تکه ناوالس کد SRV5-4

 • سرویس آشپزخانه 13 تکه واته مدل پاپیون

  سرویس آشپزخانه 13 تکه واته مدل پاپیون

 • سشوار پلازا مدل 9212

  سشوار پلازا مدل 9212

 • گوشی موبایل نوکیا مدل 1 دو سیم کارت

  گوشی موبایل نوکیا مدل 1 دو سیم کارت

 • تحقیق درباره جرایم علیه اموال و مالکیت

  تحقیق درباره جرایم علیه اموال و مالکیت

 • گوشی مناسب افراد سالخورده

  گوشی مناسب افراد سالخورده

 • ارزان ترین گوشی تلفن همراه ساده

  ارزان ترین گوشی تلفن همراه ساده

 • لامپ ال ای دی 18 وات پارسه شید کد 001 پایه E27

  لامپ ال ای دی 18 وات پارسه شید کد 001 پایه E27

 • فلش مموری ایکس-انرژی مدل USB2.0 Gold ظرفیت 32 گیگابایت

  فلش مموری ایکس-انرژی مدل USB2.0 Gold ظرفیت 32 گیگابایت

 • مبدل USB به USB-C مدل OTG PLUS USB

  مبدل USB به USB-C مدل OTG PLUS USB

چرا مسلمانان در جنگ با دولت‌های دشمن خود شکست می‌خورند؟
 • تاریخ ارسال : شنبه 20 بهمن 1397
 • بازدید : 308 مشاهده

همراه شما هستیم از وبسایت کافان 98 با بخش شبهات و شایعات با بررسی چرا مسلمانان در جنگ با دولت‌های دشمن خود شکست می‌خورند؟

 

چرا مسلمانان در جنگ با دولت‌های دشمن خود [مثل ایالات متحده شکست می‌خورند]؟ آیا به خاطر نبود روحیه و ایمان است؟


 

پایگاه پاسخگویی به سؤالات و شبهات (ایکس – شبهه):در این جمله‌ی سؤالی، چندین القای تبلیغاتی و مأیوس کننده وجود دارد، که خود از شیوه‌های جنگ نرم می‌باشد. مانند: «مسلمانان شکست می‌خورند» - «همیشه شکست می‌خورند» - «امریکا همیشه پیروز است» - «مسلمانان، به رغم ادعاهایشان، ضعف روحیه و ایمان دارند»!

●- شما همین امریکا را می‌بینید که در ویتنام، ایران، افغانستان، عراق، سوریه و ... شکست می‌خورد.

●- شما همین ملت ایران را دیدید که در یک جنگ جهانی (با حضور حدود شصت کشور قدرتمند)، و طولانی‌ترین جنگ قرن و با جلوداری رژیم بعث عراق (صدام)، با دست خالی به میدان آمد و پیروز میدان شد. یعنی امریکا و آژاکس‌هایش – شوروی و میگ‌هایش – انگلیس و تانک‌هایش – ایتالیا و ناوهایش – فرانسه و موشک‌های کروزش – آلمان و بمب‌های شیمایی‌اش – اسرائیل و سلاح‌های سبک و فرمانده‌هان نظامی‌اش – اعراب، با ثروتمندانش – ستون پنجم داخلی، با فتنه‌ها و توطئه‌ها و ترورهایش – زنجیره‌ی رسانه‌های صهیونیستی، با نفوذشان در اذهان عمومی جهانیان – نهادهای بین المللی، مانند سازمان ملل و شورای امنیت، با تمامی قدرت سیاسی خود و ...؛ نتوانستند از پس این مبارزان دست خالی برآیند و با فضاحت تمام، از خاک این کشور و آمال خود، عقب نشینی کردند.

●- شما همین امریکا را می‌بینید که چهل سال است، در تمامی حملات خود علیه جمهوری اسلامی ایران، شکست مفتضحانه‌ای می‌خورد!

    ●- شما رژیم غاصب اسرائیل را پیش رو دارید که بزرگترین و مهم‌ترین پادگان نظامی امریکا و انگلیس، در منطقه و جهان می‌باشد. رژیمی که بیش از هشتاد در صد از خاک کشور فلسطین را به اشغال درآورد و نام نیروی نظامی‌اش را "کلاه آهنین" گذاشت! اما امروز توانش در تداوم تهاجماتش، در مقابل نیروی مقاومت، به 33 روز، 22 روز و 2 روز کاهش یافته است!

●- شما امروزه شاهدید که پس از سقوط نظام کمونیستی شوروی (چین و ...)، نظام امپریالیستی نیز در حال فروپاشی است. پس از انقلاب ما، نه تنها مسلمانان، بلکه مردم جهان بیدار شده‌اند و جرأت مخالفت یافته‌اند. تمامی تظاهرات‌های ده ساله‌ی اخیر در امریکا، انگلیس، فرانسه، آلمان، ایتالیا و ...؛ به خشونت پلیسی شدید کشانده شده است!

پیروزی و شکست

***- پیروزی، چه در جبهه حق و چه باطل، اصولی دارد و شکست نیز علل و عواملی دارد. اگر چه هیچگاه نباید "پیروزی و شکست" را به صورت موردی، مقطعی و میدانی بررسی نمود؛ مضافاً بر این که بررسی و برآورد آن، مبتنی بر اهداف هر کدام می‌باشد.

***- ما مسلمانان، تجربه‌های تاریخی بسیاری در مقوله‌ی "پیروزی یا شکست" داریم؛ به ویژه شیعیان، که نه تنها تجربه‌ی "کربلا و عاشورا" را در تاریخ خود دارند، بلکه اساساً نهضت برایشان تمام نشده است و با این فرهنگ و سیاست، زندگی می‌کنند.

هدف یزید لعنة الله علیه، برچیدن اسلام و حکومتی مطلق و بی‌رقیب و تهدید بود که در هیچ کدام موفق نشد. اسلامی که به واسطه‌ی جنگ نرم، می‌رفت تا بمیرد، دوباره زنده شد و حیاتی ابدی یافت، و یزید هم سه سال بعد به درک واصل گردید.

هدف امام حسین علیه السلام، احیای اسلام ناب محمدی صلوات الله علیه و آله - امر به معروف و نهی از منکر، از کلام گرفته تا در میدان نبرد - تجلی اسلام و امام، و انسان‌های کامل در مراتب بعدی در میان امت - اثر اتحاد حول محور حبل الله، ولو با تعداد کم و بالاخره تعلیم درس‌ها و عبرت‌های عاشورا به همگان بود، که کاملاً پیروز شد؛ چنان که هنوز آثارش متبلور می‌گردد.

●- هدف امریکا، شوروی، انگلیس، متحدان اورپایی و عربی در جنگ تحمیلی به نام عراق و صدام، سقوط جمهوری اسلامی ایران – اشغال خاک ایران – سپس تحقق اهداف بلند مدت، در کمترین زمان، مبنی بر تجزیه خاک کشور به پنج ایالت بود، که شکست خوردند.

●- هدف جمهوری اسلامی و ملت ایران، دفاع از اسلام ناب، دفاع از انقلاب اسلامی، دفاع از نظام جمهوری اسلامی ایران، دفاع از وجب به وجب خاک کشورشان و عقب راندن دشمنی به بزرگی شصت کشور بود، که کاملاً [به لحاظ ظاهر و باطن]، پیروز شدند.

●- پس از سابقه‌ی شکست در جنگ‌ها و از دست دادن بخش‌های بزرگی از خاک ایران طی دویست سال اخیر، این اولین جنگی است که ایرانیان، به برکت ایمان، ولایت و روحیه‌ی رویارویی و مقامت در برابر استکبار و ظلم، به پیروزی رسیده است. و امروز نیز به رغم تمامی فشارهای روحی، روانی، اقتصادی و ...، با صلابت و قدرت ایستاده است.

نتیجه

بنابراین، اصل پرسش، مبنی بر این که «چرا مسلمانان همیشه در رویارویی با دشمنان شکست می‌خورند» و بیان علت در قالب پرسش «نداشتن روحیه‌ی مبارزه و ایمان»، نادرست و البته القایی می‌باشد. مسلمانان، اگر مسلمان باشند، شکست نمی‌خورند و هر کجا شکستی بوده، از نامسلمانی‌ها بوده است.

مسلمانی به اسم نیست، به رسم است:

●- مسلمان، یا فقط اسمش مسلمان است، که هیچ فرقی با دیگران و کسانی که فقط اسم‌شان مسیحی، یهودی، مارکسیست، دموکرات، لیبرال، لائیک و ... می‌باشد ندارد؛ و یا این که رسمش هم مسلمان است، که آن وقت یقیناً شکست ندارد. چرا که "الله جلّ جلاله"، ولیّ و نصیر مسلمانان است، و کفار، مستکبران، ظالمان و مجرمان، ولیِّ قدرتمند و نصیری نیرومندی ندارند.

«أَفَلَمْ يَسِيرُوا فِي الْأَرْضِ فَيَنْظُرُوا كَيْفَ كَانَ عَاقِبَةُ الَّذِينَ مِنْ قَبْلِهِمْ دَمَّرَ اللَّهُ عَلَيْهِمْ وَلِلْكَافِرِينَ أَمْثَالُهَا * ذَلِكَ بِأَنَّ اللَّهَ مَوْلَى الَّذِينَ آمَنُوا وَأَنَّ الْكَافِرِينَ لَا مَوْلَى لَهُمْ» (محمد صلوات الله علیه و آله، 10 و 11)

ترجمه: مگر در زمين نگشته‏ اند تا ببينند فرجام كسانى كه پيش از آنها بودند به كجا انجاميده ست‏ خدا زير و زبرشان كرد و كافران را نظاير [همين كيفرها در پيش] است * چرا كه خدا سرپرست كسانى است كه ايمان آورده‏‌اند ولى كافران را سرپرست [و ياورى] نيست.

«فَأَمَّا الَّذِينَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ فَيُوَفِّيهِمْ أُجُورَهُمْ وَيَزِيدُهُمْ مِنْ فَضْلِهِ وَأَمَّا الَّذِينَ اسْتَنْكَفُوا وَاسْتَكْبَرُوا فَيُعَذِّبُهُمْ عَذَابًا أَلِيمًا وَلَا يَجِدُونَ لَهُمْ مِنْ دُونِ اللَّهِ وَلِيًّا وَلَا نَصِيرًا» (النساء، 173)

ترجمه: اما كسانى كه ايمان آورده و كارهاى شايسته كرده‏‌اند پاداششان را به تمام [و كمال] خواهد داد و از فضل خود به ايشان افزونتر مى‌بخشد و اما كسانى كه امتناع ورزيده و بزرگى فروخته‌اند، آنان را به عذابى دردناك دچار مى‏‌سازد و در برابر خدا براى خود يار و ياورى نخواهند يافت.

مسلمان، شاخصه‌هایی دارد – امت محمد صلوات الله علیه و آله، مشخصه و تعریف دارد – صحابه بودن (با پیامبر بودن)، شرط و شروطی دارد.

نه هر که چهره برافروخت دلبری داند

نه هر که آینه سازد سکندری داند

نه هر که طرف کله کج نهاد و تند نشست

کلاه داری و آیین سروری دان (حافظ)

این صفات، ویژگی‌ها، شاخصه‌ها و امتیازات، همه در قرآن مجید بیان و تشریح شده تا مسلمانان هم به امیرالمؤمنین، امام علی علیه السلام و هم به معاویه، یزید و سایر جباران آدم‌کُش، لعنة الله علیهم، "امیرالمؤمنین" نگویند و متحمل این نکبت‌ها نگردند. از جمله:

«مُحَمَّدٌ رَسُولُ اللَّهِ وَالَّذِينَ مَعَهُ أَشِدَّاءُ عَلَى الْكُفَّارِ رُحَمَاءُ بَيْنَهُمْ تَرَاهُمْ رُكَّعًا سُجَّدًا يَبْتَغُونَ فَضْلًا مِنَ اللَّهِ وَرِضْوَانًا سِيمَاهُمْ فِي وُجُوهِهِمْ مِنْ أَثَرِ السُّجُودِ ذَلِكَ مَثَلُهُمْ فِي التَّوْرَاةِ وَمَثَلُهُمْ فِي الْإِنْجِيلِ كَزَرْعٍ أَخْرَجَ شَطْأَهُ فَآزَرَهُ فَاسْتَغْلَظَ فَاسْتَوَى عَلَى سُوقِهِ يُعْجِبُ الزُّرَّاعَ لِيَغِيظَ بِهِمُ الْكُفَّارَ وَعَدَ اللَّهُ الَّذِينَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ مِنْهُمْ مَغْفِرَةً وَأَجْرًا عَظِيمًا » (الفتح، 29)

ترجمه: محمّد (صلوات الله علیه و آله) فرستاده خداست؛ و کسانی که با او هستند در برابر کفّار سرسخت و شدید، و در میان خود مهربانند؛ پیوسته آنها را در حال رکوع و سجود می‌بینی در حالی که همواره فضل خدا و رضای او را می‌طلبند؛ نشانه آنها در صورتشان از اثر سجده نمایان است؛ این توصیف آنان در تورات و توصیف آنان در انجیل است، همانند زراعتی که جوانه‌های خود را خارج ساخته، سپس به تقویت آن پرداخته تا محکم شده و بر پای خود ایستاده است و بقدری نموّ و رشد کرده که زارعان را به شگفتی وامی‌دارد؛ این برای آن است که کافران را به خشم آورد (ولی) کسانی از آنها را که ایمان آورده و کارهای شایسته انجام داده‌اند، خداوند وعده آمرزش و اجر عظیمی داده است.

 

مشارکت و هم افزایی(موضوع و نشانی لینک متن یادداشت)، جهت ارسال به دوستان در فضای مجازی.

پرسش:

چرا مسلمانان در جنگ با دولت‌های دشمن خود [مثل ایالات متحده شکست می‌خورند]؟ آیا به خاطر نبود روحیه و ایمان است؟

پاسخ:

http://www.x-shobhe.com/shobhe/9576.html