• سرویس آشپزخانه 5 تکه ناوالس کد SRV5-4

  سرویس آشپزخانه 5 تکه ناوالس کد SRV5-4

 • سرویس آشپزخانه 13 تکه واته مدل پاپیون

  سرویس آشپزخانه 13 تکه واته مدل پاپیون

 • سشوار پلازا مدل 9212

  سشوار پلازا مدل 9212

 • گوشی موبایل نوکیا مدل 1 دو سیم کارت

  گوشی موبایل نوکیا مدل 1 دو سیم کارت

 • تحقیق درباره جرایم علیه اموال و مالکیت

  تحقیق درباره جرایم علیه اموال و مالکیت

 • گوشی مناسب افراد سالخورده

  گوشی مناسب افراد سالخورده

 • ارزان ترین گوشی تلفن همراه ساده

  ارزان ترین گوشی تلفن همراه ساده

 • لامپ ال ای دی 18 وات پارسه شید کد 001 پایه E27

  لامپ ال ای دی 18 وات پارسه شید کد 001 پایه E27

 • فلش مموری ایکس-انرژی مدل USB2.0 Gold ظرفیت 32 گیگابایت

  فلش مموری ایکس-انرژی مدل USB2.0 Gold ظرفیت 32 گیگابایت

 • مبدل USB به USB-C مدل OTG PLUS USB

  مبدل USB به USB-C مدل OTG PLUS USB

با حجابا بیشتر مورد تعرض واقع میشن
 • تاریخ ارسال : یکشنبه 21 بهمن 1397
 • بازدید : 312 مشاهده

همراه شما هستیم از وبسایت کافان 98 با بخش شبهات و شایعات با بررسی با حجابا بیشتر مورد تعرض واقع میشن

 

برخی از بانوان یا آقایانِ منتقدان حجاب، ادعای عدم تاثیر حجاب بر مصونیت رو دارن و میگن شما مردی و نمیدونی؛ خود با حجابا بیشتر مورد تعرض واقع میشن! چطور میشه با آمار و استدلال این ادعا رو رد کرد (علوم فضایی)


پایگاه پاسخگویی به سؤالات و شبهات (ایکس – شبهه): اتفاقاً چون مرد هستیم، بهتر می‌دانیم که مخالفت آقایان با حجاب بانوان، به چه منظورهایی [از لذت گرفته، تا اقتصاد و سیاست و ...] می‌باشد و به همین دلیل، با بدحجابی نوامیس خود مخالفیم!

●-ابتدا و همیشه، با مراقبت شدید، دقت داشته باشیم که ما در علم، ایمان و عمل ضعیف هستیم، لذا ممکن است گناهان بسیاری را مرتکب شویم، و البته را استغفار و توبه باز است؛ اما "گناه"، هر چقدر هم که بزرگ و بسیار باشد، با «رد، انکار و تکذیب»، فاصله‌ی بسیاری دارد؛ تا جایی که انکار ضروریات، سبب خروج از دین می‌گردد. لذا سعی کنیم برای توجیه گناه، نه حکم خداوند سبحان را رد کنیم، و نه اجازه دهیم که نزد ما، با این جسارت رد کنند! البته پرسش، تحقیق، مطالعه، شناخت حکمت‌ها و ...، که حتماً با رعایت ادب لازم می‌باشد، خوب و لازم است، اما رد کردن، مسئله‌ی دیگری است، مخالفت و دشمنی است؛ چنان که ما کفر و تمامی مظاهرش را رد و تکذیب می‌کنیم. حال چه چیزی را رد می‌کنند؟ علم و حکمت خداوند عظیم را و یا قرآن مجید را؟!

●-مشکل اساسی این مدعیان، در عدم اطلاع از آمار و ارقام و استدلال نیست، بلکه ضعف شناخت نسبت به خدا، اسلام و قرآن مجید می‌باشد، چرا که تأثیر حجاب در محفوظ ماندن از اذیت، "وحی" است، نه نظریه!

«يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ قُلْ لِأَزْوَاجِكَ وَبَنَاتِكَ وَنِسَاءِ الْمُؤْمِنِينَ يُدْنِينَ عَلَيْهِنَّ مِنْ جَلَابِيبِهِنَّ ذَلِكَ أَدْنَى أَنْ يُعْرَفْنَ فَلَا يُؤْذَيْنَ وَكَانَ اللَّهُ غَفُورًا رَحِيمًا» (الأحزاب، 59)

ترجمه: ای پیامبر! به همسران و دخترانت و زنان مؤمنان بگو: «جلبابها [= روسری‌های بلند] خود را بر خویش فروافکنند، این کار برای اینکه شناخته شوند و مورد آزار قرار نگیرند بهتر است؛ (و اگر تاکنون خطا و کوتاهی از آنها سر زده توبه کنند) خداوند همواره آمرزنده رحیم است.

و مشکل بعدی آنها، غرب‌زدگی است. چون در هر حال وقتی اسلام را نفهمیدند و قبول نکردند، بالاخره باید یک جایگزینی برای آن بگذارند!

●- اگر به آیه دقت کنیم، فرمود این حقیقت مهم را به خانواده‌ات و به زنان مؤمنه بگو «وَنِسَاءِ الْمُؤْمِنِينَ»؛ یعنی فهم، باور و پذیرش این مطلب، مستلزم برخورداری از "ایمان – هر چند اندک" می‌باشد. اگر کسی خداوند سبحان، پیامبر اکرم صلوات الله علیه و آله، وحی، قرآن مجید و معاد را نشناخته باشد و باور نداشته باشد، دیگر بحث کردن با او، در اثبات آن چه در کلام وحی آمده، چه حاصلی خواهد داشت؟!

●- مخالف حجاب، مخالف حجاب است و این ادعای شعاری، همه حاشیه‌ای، خودفریبی و دگرفریبی می‌باشد، و البته چنان که بیان شد، هدف اصلی، رد حکمت قرآنی می‌باشد، نه حجاب و آثارش؛ وگرنه کدام عاقلی تردید می‌کند که پوشیده بودن برای انسان [فرد و جامعه]، بهتر از عریان بودن است؟!

الف –آیه را نیز اصلاً نخوانده‌اند و اگر خوانده‌اند، تأمل و تفکری در آن ننموده‌اند! در حالی که کلام حکیمانه را باید حکیمانه خواند؛ چه رسد به قرآن کریم، که کلام خداوند علیم و حکیم می‌باشد.

در این آیه، نفرموده است که "حجاب"، یک تضمین صد در صدی است که سبب کَر، کور، لال و فلج شدن دیگران می‌گردد و تعلیم و تربیت و فرهنگ آحاد جامعه، هیچ نیاز و مشکلی به جز حجاب بانوان ندارد! بلکه فرموده است: «ذَلِكَ أَدْنَى – این نزدیک‌تر است».

ب –حال، آیا کسی در جهان می‌تواند این حقیقت و واقعیت را رد کند که ما بخواهیم با آمار و ارقام و دلایل عقلی و علمی و ... اثبات نماییم؟! آیا پوشش، سبب نمی‌گردد که دختران و بانوان، با شخصیت، با هویت اخلاقی و با سایر فضائل‌شان شناخته شوند، نه با چشم و ابرو و اندام؟! با کرامت‌ها (بزرگی‌ها)ی شخصیتی جذب کنند، نه با تحریک شهوت رهگذران؟!

●- اگر مرد یا زنی، بخواهند یک دختر یا خانمی را برای امری [از خواستگاری گرفته، تا اشتغال] گزینش نماید، کدام را انتخاب می‌کنند؟! کسی که برای خودش شخصیت قائل است را انتخاب می‌کنند، یا کسی را که مثل یک مُدل، آن هم مدلی که فقط چشم می‌رباید و شهوت را تحریک می‌کند، انتخاب می‌کنند؟! [البته بسیاری از آقایان برای اشتغال، این مدل‌ها را انتخاب می‌کنند، چرا که قصدشان فقط اشتغال نیست، بلکه می‌خواهند حض بصری نیز ببرند، لذتی ارزان و حتی مفت! و البته دسترسی به اینها را راحت‌تر و سریع‌تر می‌دانند، یا دست کم احتمالش را قوی‌تر می‌دانند]! به این می‌گویند: استثمار مدرن.

●- آیا اشخاص لاابالی، بی‌شخصیت و بی‌فرهنگی که حتی دختران و بانوان محجبه را آزار می‌دهند، از آزار کسانی که با اختیار و اراده‌ی خویش، جاذبه‌های جنسی خود را با آرایش تمام و پوشش نامناسب به نمایش می‌گذارند و به موفقیت در تحریک عمومی بر خود می‌بالند، پرهیز خواهند نمود؟!

آزار (اذیت):

برخی گمان دارند که آزار و اذیت، صرفاً این است که رهگذری متلکی بگوید، خود را در تاکسی یا ... نزدیک کند، سر راه بایستد و هر بار که او رد می‌شود، مزاحم شود و چیزی بگوید، و یا اگر فرصتی دست داد، دوست شود و یا حتی اغفال نموده و تعرض جنسی بنماید!

به نظر می‌رسد، بیشتر کسانی که این ادعاها را دارند، آقایان می‌باشند که چون مردند، نمی‌دانند! وگرنه دختر خانم‌ها و بانوان محترم، به خوبی می‌دانند که حتی یک نگاه آلوده، سبب آزار و اذیت روانی می‌گردد و اثر سوءاش به مراتب بیشتر از شنیدن یک متلک می‌باشد.

وقتی دختر خانم‌ها و بانوان می‌بینند که در یک جامعه (ولو چند نفر محدود در یک محیط)، از نگاه حریصانه و شهوت‌آلود افراد بی‌ارزش در امان نیستند، نه تنها خوش‌شان نمی‌آید، بلکه از یک سو بابت این نگاه تحقیرآمیز اذیت می‌شوند و از سویی دیگر، احساس امنیت نمی‌نمایند و اذیت مضاعف می‌شوند.

●- فرض کنید: خانم محترمی که پوشش مناسبی دارد، به همراه همسرش به یک میهمانی فامیلی رفته است و در آن مجلس، دختران، بانوان و حتی همسران دیگران، با آرایش تمام، پوشش نامناسب و چاشنی عشوه و غمزه، راست و چپ می‌روند [البته اگر مقابل چشم همسر او نرقصند]؛ آیا اذیت نمی‌شود؟! و البته مصداق‌ها، در شرایط و اجتماعات گوناگون، آنقدر کثرت دارد که نمی‌توان بر شمرد.

ادعای «با حجاب‌ها بیشتر مورد تعرض واقع میشن» (؟!)

این ادعا، فقط یک شعار ضد تبلیغی در جنگ نرم و جنگ فرهنگی است! این "بیشتر" را از کجا آورده‌اند؟! پس، چرا شما به آنان آمار و ارقام بدهید، آنها که ادعا می‌کنند، دلیل بیاورند و آمار و ارقام بدهند.

چرا گمان می‌کنیم که هر مخالفی، هر چه بگوید، تا وقتی ما با دلیل، آمار، ارقام و ... رد نکردیم، حرف و ادعایش صحیح و حجت است؟! چرا ما همیشه در موضع انفعالی قرار می‌گیریم که اثبات کنیم؟! خیر شما باید به آنها بگویید: دلیل، آمار و ارقام مستند خود را بیاورید: «قُلْ هَاتُوا بُرْهَانَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ صَادِقِينَ – بگو: بیاورید دلیل خود را، اگر راست می‌گویید»!

در جامعه‌ی بیش از چهل میلیونی دختران و بانوان این کشور، اکثریت با حجاب [نه الزاماً چادری] هستند؛ چرا که اکثریت مردم، اهل اسلام، ایمان، عقل، شعور، حیا و عفت می‌باشند. حال آیا این اکثریت، بیشتر مورد تعرض واقع می‌شوند؟! به چه دلیلی، چه سندی، چه گزارشی، چه آماری؟!

عقل و جهل:

 بنابراین، هر عقل سلیمی می‌داند که "پوشش" بسیار ضروری و بهتر از "بدن‌نمایی" می‌باشد، لذا نیازی به اثبات، با دلایل عقلی، آمار و ارقام ندارد. عقل حکم می‌دهد که پوشش، مطابق با نظام خلقت است؛ خلقتی که در آن هیچ چیزی بدون پوشش نیست! حتی ارسال وحی به رسولان نیز «مِنْ وَرَاءِ حِجَابٍ» صورت گرفته است. به زمین و آسمان و هر چه در آنهاست بنگرید، جز پوسته‌ای که حجاب است، نمی‌بینید، که این حجاب‌ها، مرتبه به مرتبه، برای اهل علم (محارم) کنار می‌رود.

پس، بی‌تردید تمامی کسانی که با حجاب مخالف هستند، دچار نوعی "سفاهت = کم عقلی = بی‌خردی" می‌باشند، حال فرقی ندارد که ایرانی و مسلمان باشند، یا انگلیسی و غیر مسلمان!

این جهل و سفاهت [کم خردی یا بی‌خردی]، فقط از کمبود علم و آگاهی نشأت نگرفته است که کسی بخواهد با اقامه دلایل عقلی و اطلاعات آماری، آن را بر طرف نماید! بلکه در بیشتر مواقع، خلجان و سلطه‌ی "نفس حیوانی" است که عقل را مدفون و قلب را محجوب می‌کند و سبب غفلت انسان از خودش، محیطش، خیر و شرّش، فایده و ضررش، صلاح و فسادش ... و بالاخره دنیا و آخرتش می‌گردد!

●●●- مردان سفیه (در تمام دنیا)، بیشتر از دختران و بانوان، مخالف حجاب می‌باشند! و چرا نباشند؟! جهل‌شان سبب "تکبر"شان نیز شده است، لذا به حیل گوناگون، از نظریه‌پردازی گرفته، تا تبلیغات سمعی و بصیری، تا راه‌اندازی نمایش‌ (شو)های گوناگون، و صرف هزینه‌های بسیار کلان، متوسل می‌شوند تا به دختران و زنان القا کنند و آنها را وادار نمایند که به میل و اراده‌ی خودشان، وسیله‌ی لذت و خوش‌گذرانی تمامی مردان (حتی رهگذران) گردند. یعنی اوج استکبار در استثمار و استحمار دختران و بانوان.

●- در عرصه‌ی نظریه‌پردازی، مکتب فمینیسم راه می‌اندازند و می‌گویند: «حتی جایگاه‌هایی چون مادری و همسری، ارزش‌هایی چون حیا، عفت و پاکدامنی ...، همه تقیدات عادتی و دور از واقعیت و ارزش ذاتی است که چون زنجیر دست و پای زنان را می‌بندند و آنها باید آزاد گردند» (جنس دوم، دو بووُآر Simone De Beauvoir    – مشهور به بناینگذار و یا دست کم تدوین کننده‌ی مانیفست فمینیسم).

حال فرض کنید که اگر شوهری، فرزندی و پدری را از مردان، و متقابلا فرزندی، خواهری، همسری و مادری، عشق و عواطف، تقیدات شخصی، خانوادگی، دینی، اخلاقی، اجتماعی و ... را از زنان و مردان بگیرند، به جز "جنسیت"شان، چه چیزی باقی می‌ماند؟!

زنی که به اصطلاح وی، از تمامی این قیود آزاد شده است، برای شناخته شدن، مقبول و محبوب شدن، گزیده شدن ... و تمامی تعاملات اجتماعی، چه سرمایه‌ای جز جاذبه‌های جنسی‌اش دارد؟!

 

مرتبط:

مقوله‌ی "حجاب" از منظری دیگر و عمومی‌تر [نه فقط پوشش بانوان] (18 بهمن 1396)

آیا حجاب و محدودیت‌ها سبب نمی‌گردد تا مردان حریص‌تر گردند، یا به تعبیری گرسنه‌تر شوند و ...؟ (7 بهمن 1396)

چند دلیل عقلی محض برای ضرورت «حجاب» بیان نمایید؟ جوانان جویای دلایل عقلی هستند. (8 مرداد 1390)

آمار و ارقام:

از سویی می‌گویند: «چون در غرب حجاب نیست، آزادی جنسی هست، عادی‌سازی شده و فحشا یا تجاوز یا آزار و اذیت زنان و دختران کمتر از کشورهای اسلامی و از جمله ایران می‌باشد»، و از سویی دیگر شاهدیم که زنان فرانسه و ...، در اعتراض به ناامنی جنسی خود تظاهرات می‌کنند؟! بالاخره کدام را باور کنیم؟ و آیا شما گزارش دقیق‌تر و مستندی دارید؟ (22 آذر 1397)

 

مشارکت و هم افزایی(موضوع و نشانی لینک متن یادداشت)، جهت ارسال به دوستان در فضای مجازی.

پرسش:

مخالفان حجاب (زن یا مرد)، ادعا دارند که حجاب تأثیری در مصونیت بانوان ندارد و اتفاقاً محجبه‌ها بیشتر اذیت می‌شوند! دلایل رد چیست؟

پاسخ:

 

http://www.x-shobhe.com/shobhe/9561.html