close
چت روم
انجیل‌هایی که مسیحیان دراختیار دارند
loading...

کافان98

همراه شما هستیم از وبسایت کافان 98 با بخش شبهات و شایعات با بررسی  انجیل‌هایی که مسیحیان دراختیار دارند   در پاسخی گفتید که انجیل‌هایی که مسیحیان دراختیار دارند پنج‌تاست و اکنون نیز سخن ازششمین آنها مطرح شده. میشه نام این پنج انجیل و ششمین آن را هم بگید؟ چون تا آنجا که من می‌دانم انجیل‌های مسیحیان چهارتاست، (متا و یوحنا و لوقا و مرقس) و انجیل‌های دیگری هم بوده که بعضی از آنها کشف شده که انجیل برنابا یکی از آنهاست. در ضمن می‌خواهم بدانم انجیل خود حضرت…

بیانیه گام دوم انقلاب
کمپین حمایت


آنها کسانی هستند که در انجام کارهای نیک سرعت کرده و بر یکدیگر پیشی می‌گیرند و آنها از صالحان هستند.» (آل عمران: 114)

           به یاری هم وطن های گرفتار در سیل بشتابیم ( کمک های نقدی )

*780*112#

و یا از طریق وبسایت رهبری بخش وجوهات شرعی - بخش کمک ها - بخش کمک به سیل زدگان جهت مشاهده روی لینک زیر کلیک کنید


http://www.leader.ir/fa/monies


جهت کمک به سیل زدگان به بخش پرداخت وجوهات شرعی قسمت کمک ها مراجعه نمایید

دکتر بازدید : 35 یکشنبه 21 بهمن 1397 نظرات ()

همراه شما هستیم از وبسایت کافان 98 با بخش شبهات و شایعات با بررسی  انجیل‌هایی که مسیحیان دراختیار دارند

 

در پاسخی گفتید که انجیل‌هایی که مسیحیان دراختیار دارند پنج‌تاست و اکنون نیز سخن ازششمین آنها مطرح شده. میشه نام این پنج انجیل و ششمین آن را هم بگید؟ چون تا آنجا که من می‌دانم انجیل‌های مسیحیان چهارتاست، (متا و یوحنا و لوقا و مرقس) و انجیل‌های دیگری هم بوده که بعضی از آنها کشف شده که انجیل برنابا یکی از آنهاست. در ضمن می‌خواهم بدانم انجیل خود حضرت عیسی چه شده؟ و آیا دلیلی برحقانیت انجیل برنابا وجود دارد؟ (لیسانس)


پایگاه پاسخگویی به سؤالات و شبهات (ایکس – شبهه):خودتان پس از نام بردن از پنج انجیل اصلی (متا، یوحنا، لوقا و مرقس)، تصریح نمودید که انجیل "برنابا" نیز کشف شده است؛ پس تا اینجا می‌شود پنج انجیل!

الف –از کشف انجیل دیگری به نام «انجیل مریم علیهاالسلام - Gospel of Mary   » نیز خبر داده‌اند که در سال 1896، در قاهره کشف گردیده است، در کتابخانه "نگ هامدی" نگهداری شده و تا سال 1955 اجازه انتشار نیافته بود.  این انجیل به زبان یونانی و قبطی نوشته شده است.

ب –بی‌تردید، یک پیامبر، بیش از یک کتاب نیاورده است و مقصود از کتاب، الزاماً این نیست که کتابی مانند آن چه ما در دست داریم، از آسمان نازل شده باشد، هر چند که الواحی برای حضرت موسی علیه السلام، نازل گردید؛ بلکه "کتاب"، همان مجموعه‌ی وحی است که توسط انبیا بیان شده، و سپس توسط خودشان یا جانشنینان و اصحاب‌شان نوشته شده است. چنان که قرآن کریم، توسط کاتبان وحی نوشته می‌شد و به ایشان عرضه می‌گردید، تا صحت آن تأیید شود.

اعتبار اناجیل:

بنابر این، اگر چهار، پنج، شش یا حتی ده انجیل وجود داشته باشد که عین هم باشند و فقط نویسندگان آن متفاوت باشند، مانعی ندارد، چنان که امروزه ناشرین متعددی برای یک متن وجود دارند. اما اگر در آنها حتی یک کلمه مورد اختلاف باشد، به اعتبار تمامی آنها خدشه وارد می‌کند.

بنابر این، نه تنها برای انجیل برنابا، بلکه برای اثبات حقانیت هیچ انجیلی، دلیل متقنی در دست نمی‌باشد.

دو راه بیشتر نداریم:

ما که در آن زمان نبودیم تا شخصاً بشنویم انبیای گذشته علیهم السلام چه فرمودند؟! حتی به پیامبر اعظم صلوات الله علیه و آله می‌فرماید: «تو آن زمان نبودی که شاهد باشیم، بلکه ما به تو وحی می‌کنیم»؛ بنابراین، برای اعتبار سنجی تورات و انجیل و هر کتاب دیگری که به نام کتاب آسمانی انبیای الهی علیهم السلام به دست آید یا منتشر شود، دو راه بیشتر نداریم:

1-    یا خداوند متعال، خود در کلام وحی، به حاتم الانبیاء و المرسلین، حضرت محمد صلوات الله علیه و آله فرموده باشد که «ما به آدم، نوح، ابراهیم، یوسف، یونس، سلیمان ... موسی و عیسی السلام، چنین وحی نمودیم»؛ بنابراین، اگر آن کلام را در تورات یا انجیل یافتیم، می‌گوییم: «این کلام وحی است». لذا اعتبار آن آیه تأیید می‌شود، نه کل کتاب (تورات یا انجیل).

2-    اگر کلامی در تورات یا انجیل، به نقل از پیامبرانشان بخوانیم که نه با عقل منافات داشته باشد و نه با پیامبری، رسالت و دعوت آنها تضاد داشته باشد؛ می‌شود گفت: «این جمله می‌تواند، آیه (وحی) و یا سخن ایشان باشد – ولی نمی‌شود یقین نمود که عین بیان ایشان است».

تورات و انجیل اصل چه شده؟

در آن دوران، کتاب نویسی راحت نبود، فقط چند نسخه نوشته می‌شد و انتشاراتی نبود؛ لذا تعداد نسخ اصلی نیز بسیار محدود بود.

●- طبق آیات قرآن کریم، تورات و انجیل حقیقی، حتی تا زمان بعثت پیامبر اکرم صلوات الله علیه و آله، وجود داشت، و آن هم نه فقط در یک نسخه! چرا که خداوند متعال، در قرآن کریم، بارها تصریح نموده این کتاب [قرآن]، تصدیق کننده‌ی همان کتاب‌هایی (تورات و انجیلی) است که در دست دارید و پیش روی شماست!

خداوند متعال، آن چه به حضرت موسی علیه السلام وحی نمود، به حضرت عیسی علیه السلام نیز وحی نمود و همان را به حضرت محمد صلوات الله علیه و آله وحی نمود، و این چنین از کلام خود صیانت نموده و می‌نماید:

«نَزَّلَ عَلَيْكَ الْكِتَابَ بِالْحَقِّ مُصَدِّقًا لِمَا بَيْنَ يَدَيْهِ وَأَنْزَلَ التَّوْرَاةَ وَالْإِنْجِيلَ» (آل‌عمران، 3)

ترجمه: اين كتاب [قرآن] را به حق بر تو نازل كرد كه تصديق كننده كتاب‌هاى پيشين است و تورات و انجيل را پيش‌تر نازل نمود.

●- طبق آیات قرآن کریم، در عصر نزول قرآن کریم، تورات و انجیل اصل وجود داشت، اما رؤسای اقوام یهود و نصاری، به خاطر مطامع دنیا، آنها را پشت سر انداختند، نه این که منبعی نداشتند تا مطلع گردند:

«وَلَمَّا جَاءَهُمْ رَسُولٌ مِنْ عِنْدِ اللَّهِ مُصَدِّقٌ لِمَا مَعَهُمْ نَبَذَ فَرِيقٌ مِنَ الَّذِينَ أُوتُوا الْكِتَابَ كِتَابَ اللَّهِ وَرَاءَ ظُهُورِهِمْ كَأَنَّهُمْ لَا يَعْلَمُونَ» (البقره، 101)

ترجمه: و هنگامی که فرستاده‌ای از سوی خدا به سراغشان آمد، و با نشانه‌هایی که نزد آنها بود مطابقت داشت، جمعی از آنان که به آنها کتاب (آسمانی) داده شده بود، کتاب خدا را پشت سر افکندند؛ گویی هیچ از آن خبر ندارند!!

●- طبق آیات قرآن کریم، آنان تورات و انجیل اصلی و آیات آن را "کتمان" داشتند، بنابراین هیچ تردیدی نیست که به ویژه پس از بعثت رسول اعظم صلوات الله علیه و آله، کتب اصلی را پنهان کرده‌اند؛ ممکن است کسی نداند کجاست؟ و ممکن است قدرت‌های پشت‌پرده‌ی صهیونیست، کلیسا، فراماسون، انگلیس و ...، بدانند کجاست؟

 

مشارکت و هم‌افزایی(سؤال به همراه نشانی لینک پاسخ، جهت ارسال به دوستان در فضای مجازی)

پرسش:

چهار انجیل بیشتر نمی‌شناسیم. اناجیل پنجم و ششم که گفتید کدامست و نیز دلیل اعتبار انجیل برنابا چیست؟ انجیل حقیقی چه شد؟!

پاسخ:

http://www.x-shobhe.com/shobhe/9535.html

 

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
وبسایت کافان 98 مجله تفریحی میباشد که بهترین مطالب در حوزه های تفریحی سرگرمی و فرهنگی و عقیدتی سیاسی و اخبار را برای شما به همراه دارد
اطلاعات کاربری
ویژه
کمپین کارفرهنگی


به کمپین ویژه کار فرهنگی مرکز تبادل نظر پیرامون فعالیت در حوزه جنگ نرم بپیوندید جهت مشاهده روی لینک زیر کلیک کنید

کمپین ایده های کار فرهنگی بشتابید

کمپین ویژه کنکوری ها بشتابید

دانش اموزان و کنکوری های عزیز به کمپین کنکوری ها در وبسایت رهبر کوچک من بشتابید و از مطالب مفید استفاده کنید

جهت مشاهده اینجا کلیک کنید

کمپین بزرگ همسنگران

به کمپین اشنایی با همسنگران جنگ نرم بپیوندید و با سایت های فعال در جنگ نرم اشنا شوید

جهت مشاهده کمپین همسنگران اینجا کلیک کنید


همراه شما هستیم از وبسایت رهبر کوچک من با بخش ایده های تشکیلاتی که شامل ایده هایی خوبی جهت فعالیت در مدارس به شما پیشنهاد میشود و امیدواریم ایده کوچکی در زمینه فعالیت در مدارس شما باشد

این ایده ها شامل مواردی است در زمینه جذب دانش اموزان و فعالیت های مختلف به مناسبت های مختلف و ایده های فعالیت های مدرسه ای و برون مدرسه ای برای اثر گذاری هرچه بیشتر تشکل شما در مدرسه &

جهت مشاهده ایده ها روی عنوان مورد نظر کلیک کنید

1-ایده های تشکیلاتی ثبت نام و گروه بندی

2-ایده های تشکیلاتی در بخش نشریات

3-ایده های تشکیلاتی در حوزه فضای مجازی

4-ایده های تشکیلاتی در خصوص زدن نمایشگاه

5-ایده های تشکیلاتی در خصوص جوایز

6-ایده های تشکیلاتی برنامه صبحگاهی

7-ایده های تشکیلاتی حلقه ها و جلسات

8-ایده های تشکیلاتی واحد مسابقات

9-ایده های تشکیلاتی تابلو های محیطی

10-ایده های تشکیلاتی تامین بودجه

11-ایده های تشکیلاتی برای ایام محرممنتظر ایده های جدید باشید
کمپین حمایت از کالای ایرانی
در سال حمایت از کالای ایرانی  جهت مشاهده کمپین حمایت از کالای ایرانی اینجا کلیک کنید