• سرویس آشپزخانه 5 تکه ناوالس کد SRV5-4

  سرویس آشپزخانه 5 تکه ناوالس کد SRV5-4

 • سرویس آشپزخانه 13 تکه واته مدل پاپیون

  سرویس آشپزخانه 13 تکه واته مدل پاپیون

 • سشوار پلازا مدل 9212

  سشوار پلازا مدل 9212

 • گوشی موبایل نوکیا مدل 1 دو سیم کارت

  گوشی موبایل نوکیا مدل 1 دو سیم کارت

 • تحقیق درباره جرایم علیه اموال و مالکیت

  تحقیق درباره جرایم علیه اموال و مالکیت

 • گوشی مناسب افراد سالخورده

  گوشی مناسب افراد سالخورده

 • ارزان ترین گوشی تلفن همراه ساده

  ارزان ترین گوشی تلفن همراه ساده

 • لامپ ال ای دی 18 وات پارسه شید کد 001 پایه E27

  لامپ ال ای دی 18 وات پارسه شید کد 001 پایه E27

 • فلش مموری ایکس-انرژی مدل USB2.0 Gold ظرفیت 32 گیگابایت

  فلش مموری ایکس-انرژی مدل USB2.0 Gold ظرفیت 32 گیگابایت

 • مبدل USB به USB-C مدل OTG PLUS USB

  مبدل USB به USB-C مدل OTG PLUS USB

صحبت های مدیر پیام‌رسان ایتا
 • تاریخ ارسال : پنجشنبه 26 ارديبهشت 1398
 • بازدید : 244 مشاهده

همراه شما هستیم از مجله تفریحی کافان 98 با یک مطلب جذاب دیگر این قسمت صحبت های مدیر پیام‌رسان ایتا

 

👤 محسن غفاری مدیر پیام‌رسان ایتا در دانشگاه قم:

🔸 ایتا یک پیام‌رسان دانشگاهی است.
ایده‌های جدیدی مانند ترندینگ و هشتگ را اجرا کرده ایم؛ هچنین جستجوی پیشرفته در تمام کانال‌های عمومی از قابلیت‌های نوینی است که در ایتا اجرا شده است. ایتا از پیام رسان‌های پر رونق کشور است و از لحاظ گردش اطلاعات و حجم کاربر، دومین پیام رسان برتر کشور است و تنها در کانال‌های عمومی، روزانه ۳۴میلیون پیج ویو صورت می‌گیرد.

🔸 نسبت به ایتا بی‌مهری شد. مرکز ملی فضای مجازی اعلام کرد که از پیام‌رسان‌های بالای یک میلیون کاربر فعال حمایت میکند و سازمان‌های دولتی از این پیام‌رسان‌ها استفاده کنند ولی با وجود اینکه ایتا مدت زیادی است که از حجم ۱میلیون کاربر گذشته است، مورد کم لطفی قرار گرفت.

🔸 حمایت لازم از پیام‌رسان‌های داخلی صورت نگرفته است. وزارت ارتباطات بنا شد پهنای باند و وام در اختیار پیام‌رسان‌های ایرانی قرار دهد که ایتا از وام استفاده نکرد و پهنای باند نیز به طور درستی اختصاص نیافت و تنها ۱۰دیتاسنتر و تعدادی رک برای دیتاسنترها از وزارت به پیام رسان‌ها اختصاص پیدا کرد.

🔸 پیام‌رسان‌های ایرانی قطعا امنیت بالاتری نسبت به پیام‌رسان‌های خارجی دارند. قطعا در پیام رسان‌های ایرانی پیگیری موارد قضایی و مجرمانه بسیار راحت تر است و این سبب می‌شود که امنیت مردم بیشتر تامین شود؛ البته طبق دستور دادستانی اطلاعات اشخاص تحت هیچ شرایطی در اختیار هیچ نهاد و ارگانی قرار نمی‌گیرد و تنها در خصوص پیگیری‌های خاص قضایی از اطلاعات استفاده می‌شود. سلطه و سیطره کشورها اغلب از حالت نظامی خارج شده است و به فضای مجازی کشیده شده است و هرکسی بتواند در این فضا تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد، موفق تر خواهد بود.در اتفاقات اخیر دیدیم که اینستاگرام به دلیل قوانین خود، صفحه افراد مربوط به سپاه پاسداران و صفحه‌های انقلابی را مسدود کرد؛ آن‌ها طبق سیاست‌ها و قوانین خود رفتار می‌کنند.

🔸 در حوزه نرم افزار، جوانان و نخبگان کشور توانستند موفق عمل کنند ولی هنوز در بخش سخت افزاری که همان زیرساخت شبکه ملی اطلاعات کشور است، ضعف داریم و گاهی در این خصوص کوتاهی هایی نیز صورت می‌گیرد.

🔸 می‌توانیم به مرور با اضافه کردن خدماتی از قبیل پرداخت و خدمات دولت الکترونیک، مخاطبان داخلی را جذب کنیم، در کشور چین این اتفاق رخ داده است و ما نیز می‌توانیم این اقدامات را انجام دهیم، البته انجام آنخ نیاز به یک همت اساسی و حمایت مسئولین دارد.

 

 

 کمپین حمایت از کالای ایرانی اینجا کلیک کنید🔹🔹🔹

حمایت از کالای ایرانی🔹🔹🔹