• سرویس آشپزخانه 5 تکه ناوالس کد SRV5-4

  سرویس آشپزخانه 5 تکه ناوالس کد SRV5-4

 • سرویس آشپزخانه 13 تکه واته مدل پاپیون

  سرویس آشپزخانه 13 تکه واته مدل پاپیون

 • سشوار پلازا مدل 9212

  سشوار پلازا مدل 9212

 • گوشی موبایل نوکیا مدل 1 دو سیم کارت

  گوشی موبایل نوکیا مدل 1 دو سیم کارت

 • تحقیق درباره جرایم علیه اموال و مالکیت

  تحقیق درباره جرایم علیه اموال و مالکیت

 • گوشی مناسب افراد سالخورده

  گوشی مناسب افراد سالخورده

 • ارزان ترین گوشی تلفن همراه ساده

  ارزان ترین گوشی تلفن همراه ساده

 • لامپ ال ای دی 18 وات پارسه شید کد 001 پایه E27

  لامپ ال ای دی 18 وات پارسه شید کد 001 پایه E27

 • فلش مموری ایکس-انرژی مدل USB2.0 Gold ظرفیت 32 گیگابایت

  فلش مموری ایکس-انرژی مدل USB2.0 Gold ظرفیت 32 گیگابایت

 • مبدل USB به USB-C مدل OTG PLUS USB

  مبدل USB به USB-C مدل OTG PLUS USB

هفت روش برای کسب احترام
 • تاریخ ارسال : چهارشنبه 01 خرداد 1398
 • بازدید : 198 مشاهده

همراه شما هستیم از مجله تفریحی کاقان 98 گروه خانواده و بخش ارتباط خوب این قسمت هفت روش برای کسب احترام

 

احترام

همه آن را می خواهند، معدودی بدستش می آورند.

 

چرا؟ به شما خواهیم گفت چرا. احترام اکتسابی است؛ هرگز به کسی اهدا نمیشود. امروزه با هجوم مردم برای انجام دادن سراسیمه وار کارها، اندک افرادی دارای اراده، بردباری یا پشتکار مورد نیاز برای مورد احترام واقع شدن حقیقی می باشند. همانند نوشیدن یک قهوه اسپرسوی خوب، ایجاد احترام نیازمند زمان و درنظر گرفتن جزئیات ظریف است تا بتوان به بهترین نتیجه دست یافت.

 

احترام همچنین رابطه مستقیم با شهرت و اعتبار شما دارد. از خود جلوه ای متشخص بسازید، احترام به عنوان نتیجه ظاهر خواهد شد.

 

روشهایی برای سرعت بخشیدن به این فرایند وجود دارد -- حداقل برای کوتاه مدت - از طریق برخی راههای میان بر. برای مثال خود را در موقعیتی قرار دهید که بتوانید قدرت خود را بکار ببرید ( قدرت حقیقی، نه در راس قدرت دربان باشگاه )، آنگاه مقدار معینی از احترام به شما اعطا خواهد شد، نه بدلیل اینکه استحقاقش را داشته اید، بلکه به این خاطر که موقیت جدید شما اینطور ایجاب می کند.

 

بروی کسی آب دهان نیندازید

 

من با یک مامور عالیرتبه پلیس آن قدر دوستی عمیقی داشتم که می توانستم روی صورتش آب دهان بیندازم و از او بخواهم بدلیل اینکه سد راه آب دهانم شده، از من عذر خواهی کند، اما بخاطر "مقام" او از انجام چنین کار گستاخانه ای خودداری کردم. من برای مقام ریاست احترام قائل هستم، بنابراین بدلیل "مقام" او، به رئیس خود احترام میگذارم نه بخاطر آنچه که او انجام داده و مستحق احترام من شده است.

 

بنابراین بیایید واقیت گرا باشیم؛ اکثریت ما استطاعت تهیه بنز را نداریم، و درصد بسیار کمتری می توانیم موقیعتی قدرتمند را برای خود خریداری نماییم. با این شرایط چگونه میتوانیم مقداری احترام را بسرعت کسب نماییم؟

 

 

 

 

بیشتر بخوانید: چگونه فردی جذاب باشیم
 

 

 

 

در این قسمت هفت نکته وجود دارد که احترام شما را تضمین نمی کند اما شما را در جهتی صحیح هدایت خواهد کرد. آنچکه باید بخاطر داشته باشید آن است که این نکات نباید فقط یکبار انجام شده و سپس فراموش گردند، بلکه باید به عنوان بخشی از سبک زندگی و تصویر جدیدی که در نظر دارید دربیایند.

 

1- لباس مناسب بپوشید

صرفه نظر از اینکه در گذشته چه کار کرده اید، چقدر پول در حساب بانکی خود دارید، تا چه اندازه مشهور هستید یا چقدر چاق شده اید، یک شخص با لباسی شایسته بهتر از یک کهنه پوش مورد توجه قرار میگیرد.

 

درمورد هر نوع لباسی صحبت نمیکنیم، منظور یک لباس اندازه است که توسط خیاطی ماهر و چیره دست دوخته شده است. اکنون زمان ارزان بودن نیست. یک دست کت و شلوار 50 هزار تومانی بخرید، آنگاه 50 هزار تومان بنظر خواهید رسید. کت و شلواری 300 هزار تومانی بخرید، 300 میلیون بنظر خواهید رسید. در مورد کفش ها هم خسیس نبوده و یک جفت از بهترین آنرا برای خود تهیه کنید. هر چیز ساخت ایتالیا اتوماتیک وار بهتر از بقیه می باشد -- پایان داستان.

 

3- ساکت بمانید

میدانم که همه شما تصور میکنید که نابغه اید، اما واقیت آن است که نیستید. در غیر اینصورت نیز به هیچ نصیحتی نداشتید و جهان بازیچه ای در کف دستان شما می بود. بنابراین، چون هنوز چیزهای زیادی برای آموختن وجود دارد، بهتر است که دهان را بسته نگاه داشته و گوش کرد.

 

خردمند و مرموز بوده و فقط چیزی را که لازم است بگویید. در واقع هیچ چیزی را تا زمانی که مجبور نشده اید، بیان نکنید. اشتباهات معمولا توسط افرادی صورت میگیرند که بدون دلیلی مناسب زبان به صحبت می گشایند. هرقدر یک فرد اطلاعات کمتری از شما داشته باشد، احتمال ماندن وی در فاصله ای محترامانه بیشتر خواهد شد.

 

وقتی من کسی را برای اولین بار ملاقات می کنم، مؤدبانه با او سلام و احوال پرسی نموده و تا دو دقیقه بعد از آن چیزی نمی گویم. در این فاصله آن فرد ساده لوح همه اسرار خود را برایم تعریف کرده است؛ کجا زندگی می کند، روابطش با همسرش چگونه است، شماره کارت اعتباریش چیست و چه تعداد قرص برای رفع مشکلات جنسیش مصرف میکند. اگر شما هم در مکالمات خود اینچنین باشید، آیا کسی حاظر خواهد بود بعد از آن دو دقیقه باز هم برایتان احترام قائل باشد؟

 

3- دروغ نگویید

اگر مجبور به سخن گفتن شدید، به آنچه که واقعا می دانید اکتفا کنید. دروغ گفتن برای تحت تاثیر قراردان و یا جلب احترام دیگران نتیجه معکوس در بر خواهد داشت.

 

هیچ راهی سریعتر از دروغگویی برای از دست دادن احترام وجود ندارد، بخصوص زمانی که آن دروغگویی با حماقت همراه باشد. اگر چیزی را نمیدانید، بسادگی بگویید، " من در این مورد نظری نمیتوانم بدهم." یک انسان حقیقی کاستی ها و ضعف های خود را می پذیرد. اگر طرف دیگر مودب باشد، از شما آنچه که در تواناییتان است را درخواست نموده، و شما فرصتی پیدا خواهید کرد که در مورد چیزی صحبت نمایید که همانند انیشتین جلوه تان دهد.

 

4- هرگز لبخند نزنید ( آن را برای همسرتان نگهدارید )

هر وقت مرد رندی را میبینم که همگی دندانهایش را نشان میدهد، همیشه تصویر یک تمساح به ذهنم خطور میکند. یک انسان محترم، یک انسان هوشیار نیز هست. لبخند زدن میتواند جلوه شما را مخدوش نماید و ممکن است دیگران تصور کنند که شما یک فروشنده اتومبیل دست دوم هستید.

 

از لبخند زدن دوری کنید تا انسانی جدی بنظر آیید که براحتی تحت تاثیر قرار نمیگیرد. از هر 10 مورد، 9 مورد طرف مقابل حتی سخت تر تلاش خوهد کرد تا موافقت شما را بدست آورد. در این شرایط چه کسی به چه کسی احترام می گذارد؟

 

در عوض لبخند ملیحانه و نشان دادن دندانهای همچون صدف خود را هنگامی که با همسران هستید، از او دریغ ننمایید.

 

5- اطمینان و تواضع

افراد با اطمینان توانای جذب بسیار بیشتری نسبت به بقیه افراد دارند. این اطمینان حتی اگر شامل راه رفتن مغرورانه، وضعیت اندام مناسب یا اخلاق و رفتار شخصی خوب باشد، تصویر شخصی تحت کنترل را نمایان می سازد که میداند چه کاری انجام میدهد و میتواند کار را به اتمام برساند. یک انسان مطمئن میگوید، "شما میتوانید به قابلیتهای من اعتماد کنید" و "به گفته های من احترام بگذارید."

 

به چشمان کسی نگاه کنید. یک انسان مطمئن هیچگاه کثیفی را در کفشهایش مشاهده نمیکند چرا که او هرگز نظرش را به پایین نمی افکند.

 

مرز بین اطمینان و خود بینی را بیاد داشته باشید. اطمینان تعادل توام با فروتنی و تواضع میباشد. فقط انسانهای نادان فخر فروشی میکنند. کسی شما را معرفی میکند و می گوید، " آقای فلانی واقعا زرنگ است، شرکتش پارسال 100 میلیون سود کرد."

 

شما پاسخ می دهید، "حتی با حرفه ای ترین مهارتهای رهبری در جهان، بدون سربازان کارکشته و خوب، نمی توانستم کاری انجام دهم. یک انسان بتنهایی قادر به صورت دادن چیزی نیست." چه کاری انجام داده اید؟ شما قابلیتهای خود را در ضمن تحسین دیگران آشکار نموده اید. چه انسان متواضعی هستید.

 

6- مؤدب باشید - احترام و نزاکت را متقابلا رد و بدل نمایید

وقتی کسی را ملاقات میکنید، نباید با بی نزاکتی لبخند بزنید، اما از طرفی بی ادب نیز نباید باشید. محتاط بودن به معنای آن نیست که نمی توانید مؤدب باشید. رفتار شایسته نمایانگر خلوص، و خلوص نمایانگر وقار است؛ یک انسان با وقار دارای خصیصه های در خور احترام میباشد.

 

هیچکسی تا حال بدلیل ادب و یا نزاکت زیاد دشمنش به جنگ او نرفته است. ادب همچنین به معنای ترسو بودن نیست.

 

7- حافظه خوبی داشته باشید

یکی از مسائل مهم و کلیدی تقویت حافظه است، چون علاوه بر دور نگاه داشتن فرد از اشتباهات احتمالی، باعث امتیازات بیشماری در دنیای کار و تجارت می گردد. اگر نام فردی که از معرفی او 30 ثانیه هم نمی گذرد را بیاد نیاورید، مانند یک آدم ابله به نظر خواهید آمد.

 

بخاطر آورن اسامی و آنچه که به شما گفته شده، نشان دهنده این است که فردی هستید که به جزئیات توجه دارید، و نیز دقیق، باهوش و فهیم می باشید. لازم نیست یک سخنرانی طولانی را بیاد بیاورید؛ بخاطر آوردن یک اسم کافی است، و این باعث می گردد طرف مقابل شما احساس خوبی نماید ( اگر مطلبی را درمورد فرزندانش بیاد آورید، امتیازتان بیشتر می گردد ). و او چه فکری خواهد کرد؟ " عجب مرد محترمی، دوستش دارم. او حتی اسم مرا بخاطر دارد."

 

 

پایان داستان

 

من اولین نفری خواهم بود که می پذیرم یک دانشمند سفینه فضایی نیستم: این مشاوره کاملا واضح و روشن است. برخی چیزها را احتمالا از قبل انجام می دهید، و برخی را نه. بکار بستن همگی این هفت قانون به معنای آن است که مجبورید سبک زندگی و نحوه رفتار با آشنایان چندین ساله خود را تغییر دهید، اما اگر خواهان احترام فوری هستید، باید بهایش را بپردازید.

 

فقط برای چندین روز آنچه را که گفته شد انجام دهید،تفاوت را مشاهده خواهیدکرد. در یک رستوران خوب با لباسی شیک قدم بگذارید، در حالی که سرتان روبه بالا است و وضعیت اندام مناسبی دارید، میزی را انتخاب کرده و غذای خود را سفارش دهید. هنگام انتخاب نوشانه، از پیشخدمت در مورد نوشابه ای که با آن آشنایی ندارید، سؤال نمایید.

 

با پیش خدمت تا آخر شب هیچ حرفی نزنید به استثنای "متشکرم" آنهم زمانیکه برای شما چیزی می آورد. دندانهای خود را نشان ندهید. در انتهای شب آنچه که پیشخدمت در مورد نوشابه به شما گفته را تکرار نمایید. 20 درصد صورتحساب را به عنوان انعام باقی بگذارید. او ممکن است فقط یک پیشخدمت باشد، اما این آغاز واگنهای احترام است.

روانشناسی - روش های موفقیت - 7 روش برای کسب احترام