• سرویس آشپزخانه 5 تکه ناوالس کد SRV5-4

  سرویس آشپزخانه 5 تکه ناوالس کد SRV5-4

 • سرویس آشپزخانه 13 تکه واته مدل پاپیون

  سرویس آشپزخانه 13 تکه واته مدل پاپیون

 • سشوار پلازا مدل 9212

  سشوار پلازا مدل 9212

 • گوشی موبایل نوکیا مدل 1 دو سیم کارت

  گوشی موبایل نوکیا مدل 1 دو سیم کارت

 • تحقیق درباره جرایم علیه اموال و مالکیت

  تحقیق درباره جرایم علیه اموال و مالکیت

 • گوشی مناسب افراد سالخورده

  گوشی مناسب افراد سالخورده

 • ارزان ترین گوشی تلفن همراه ساده

  ارزان ترین گوشی تلفن همراه ساده

 • لامپ ال ای دی 18 وات پارسه شید کد 001 پایه E27

  لامپ ال ای دی 18 وات پارسه شید کد 001 پایه E27

 • فلش مموری ایکس-انرژی مدل USB2.0 Gold ظرفیت 32 گیگابایت

  فلش مموری ایکس-انرژی مدل USB2.0 Gold ظرفیت 32 گیگابایت

 • مبدل USB به USB-C مدل OTG PLUS USB

  مبدل USB به USB-C مدل OTG PLUS USB

آیا ما خود سازنده بخت و اقبالمان هستیم؟
 • تاریخ ارسال : پنجشنبه 20 تير 1398
 • بازدید : 148 مشاهده

همراه شما هستیم از مجله تفریحی کافان 98 گروه خانواده و بخش مد و مسائل زندگی این قسمت آیا ما خود سازنده بخت و اقبالمان هستیم؟

تا چه حد خوشبختی بر موفقیت و شکست های ما تاثیرگذار است 

 

این موفقیت است که باعث خوشحالی شما می شود، یا اینکه خوشحالی و خوشبختی موفقیت را به وجود می آورد؟ البته ممکن است به نظرتان موضوع خوبی برای بحث در یک گپ دوستانه باشد، اما از نظر روانشناسان، اقتصاد دانان، نظرسنجان و آراء شماران، و سایر رفتار گرایان، بسیار مهم و تعیین کننده است. در تلاش و جستجو در پی یافتن پاسخی برای این سوال، آنها موفق به چاپ مقاله ای 50 صفحه ای در مجله ی روان شناسی که شامل 225  تحقیق علمی در رابطه با این موضوع میشود، شده اند.

 

یه چند لحظه ، شاید از مطالعه این مطالب نیز لذت ببرید 👇👇👇


 

حال ببینیم یافته های این محققین چه بوده است. کوتاهترین پاسخ این است که، بااینکه موفقیت می تواند باعث خوشحالی افراد شود (چون به هر حال بسیار بهتر از شکست است)، داشتن روحیه و حال خوب (تمایل به آزمودن احساسات مثبت) نیز به موفقیت شما بسیار کمک می کند. "تاثیر مثبت" که نشانه ی ظاهری خوشحالی شما است، به شما در انجام کارها، پیدا کردن دوست، داشتن ازدواجی موفق، پول درآوردن، سلامت بودن و مورد علاقه ی عموم قرار گرفتن کمک می کند. در رابطه با سلامتی هم این مسئله بسیار جالب است—افراد خوشبخت و خوشحال همیشه می گویند که کاملاً سالم و تندرست هستند، درحالیکه ممکن است به هیچ وجه اینطور نباشد. تحقیقات مشخص کرده اند که داشتن دوست های خوب، عشق، احترام، حمایت اجتماعی، کار مناسب و همچنین خوشبینی و برخورد مثبت در سلامتی افراد تاثیرگذار است.

 

 

مسائلی که محققان قصد بررسی آنها را داشته اند این بوده است که آیا افراد خوشبخت بهتر با مسائل کنار می آیند و دستاوردهای بیشتری  از نظر اجتماعی کسب می کنند، و آیا سیستم دفاعی قوی تری دارند یا خیر. همه ی پاسخ ها مثبت بوده است. گرچه پاسخ مثبت به داشتن سیستم دفاعی قوی تر تاحدی تلقینی و تردیدآمیز است، اما به روشنی دیده شده است که افراد خوشبخت از نظر اجتماعی بسیار بهتر رفتار می کنند—آنها همواره به دنبال پیدا کردن دوستانی جدید، کمک به حل مشکلات دیگران و... هستند. قابلیت انعطاف بیشتری که دارند باعث می شود بتوانند بهتر و راحت تر با مشکلات و بدبختی ها کنار بیایند.

 

 

 

شاد باشیم، نگران هیچ چیز نباشیم...؟

 

هنوز هم با سوالاتی روبه رو هستیم. این تحقیقات بیشتر بر روی مردمی با فرهنگ غربی انجام گرفته است—و احتمالاً شامل موارد خیلی حاد نمی شده است.  ممکن است که این "تمایل به آزمودن احساسات مثبت" فقط زمانی که با هیچ مشکل جدی روبه رو نیستید کار کند. اما در زمان وقوع طوفان ها و زلزله ها (یا آتش سوزی و در برخورد با بیماری های حاد) تمایل به شاد بودن خیلی کمک کننده نباشد. همانطور که محققان اشاره می کنند، یک هنرمند خوشحال و خوشبخت می تواند خیلی راحت تر و بدون اینکه دستگیر شود کلاه برداری کند تا یک هنرمند بدبخت و ناراحت. گاهی اوقات افراد خوشحال را افرادی از خود راضی و عشرت طلب و سطحی تصور می کنند. به علاوه، گاهی بدبختی، نارضایتی و ناخشنودی می توانند محرک هایی بسیار قوی باشند. افراد بدبخت زیادی توانسته اند افرادی بسیار موفق و خلاق  باشند.

 


یه چند لحظه ، شاید از مطالعه این مطالب نیز لذت ببرید 👇👇👇

 

 

نتیجه ای که از این تحقیقات گرفته می شود این است که: خوشبختی چیزی بسیار با ارزش و مفید است، اما نمی تواند تضمین کننده ی یک زندگی عالی و کامل باشد .


عمومی - مد و مسائل زندگی - آیا ما خود سازنده بخت و اقبالمان هستیم؟