close
دانلود آهنگ جدید
ایده هایی برای کنترل قیمت مسکن
 • سرویس آشپزخانه 5 تکه ناوالس کد SRV5-4

  سرویس آشپزخانه 5 تکه ناوالس کد SRV5-4

 • سرویس آشپزخانه 13 تکه واته مدل پاپیون

  سرویس آشپزخانه 13 تکه واته مدل پاپیون

 • سشوار پلازا مدل 9212

  سشوار پلازا مدل 9212

 • گوشی موبایل نوکیا مدل 1 دو سیم کارت

  گوشی موبایل نوکیا مدل 1 دو سیم کارت

 • تحقیق درباره جرایم علیه اموال و مالکیت

  تحقیق درباره جرایم علیه اموال و مالکیت

 • گوشی مناسب افراد سالخورده

  گوشی مناسب افراد سالخورده

 • ارزان ترین گوشی تلفن همراه ساده

  ارزان ترین گوشی تلفن همراه ساده

 • لامپ ال ای دی 18 وات پارسه شید کد 001 پایه E27

  لامپ ال ای دی 18 وات پارسه شید کد 001 پایه E27

 • فلش مموری ایکس-انرژی مدل USB2.0 Gold ظرفیت 32 گیگابایت

  فلش مموری ایکس-انرژی مدل USB2.0 Gold ظرفیت 32 گیگابایت

 • مبدل USB به USB-C مدل OTG PLUS USB

  مبدل USB به USB-C مدل OTG PLUS USB

ایده هایی برای کنترل قیمت مسکن
 • تاریخ ارسال : جمعه 21 تير 1398
 • بازدید : 107 مشاهده

همراه شما هستیم از مجله تفریحی کافان 98 گروه خانواده و بخش مد و مسائل زندگی این قسمت ایده هایی برای کنترل قیمت مسکن

اگر شما هم ایده ای برای کنترل بازار خانه و ملک داشتید، حتماً در انتهای مقاله (بخش نظرات) بیان کنید. نظر ما این است که همه ما ایده ها و نظرات عملی و جالبی در این رابطه داریم فقط باید زمینه ای برای طرح آنها مهیا شود. مجموعه ای از این ایده ها را امروز در سایت مردمان گرد آورده ایم تا در صورت امکان مورد استفاده قرار گیرند.

 

متوقف کردن یا کاهش مالکیت خانه دوم

 

%80 از خانه های جدیدی که ساخته می شود، توسط کسانی خریداری می شوند که صاحب خانه دیگری هم هستند. این مسئله به افراد دیگر که اجاره نشین هستند و خانه ای از خودشان ندارند صدمه می رساند. اگر قانونی تصویب می شد که خرید دومین ملک و خانه را برای افراد ممنوع می کرد، آنوقت افراد بی خانه فرصت بیشتری برای خرید خانه پیدا می کردند و بازار ملک نیز اینقدر مغشوش نبود.

 

یه چند لحظه ، شاید از مطالعه این مطالب نیز لذت ببرید 👇👇👇


پول و امتیاز، پیش نیاز خرید خانه

 

ایده دیگر برای کنترل قیمت خانه، این است که افراد علاوه بر داشتن پول مورد نیاز جهت خرید خانه، امتیازات دیگری مثل، شغل محلی یا رابطه محلی هم داشته باشند.

 

خانه مورد نظر به کسی فروخته می شود که هم پول کافی برای خرید آن داشته باشد و همچنین بیشترین امتیاز برای خانه دار شدن را دارا باشد. آنوقت افزایش قیمت خانه %2 در سال خواهد بود. به این ترتیب مکانیزم قیمت خانه کنترل خواهد شد و دیگر با عرضه و تقاضا تنظیم نمی شود. و استاندارد زندگی مردم ارتقاء پیدا کرده و قدرت خرید خانه را پیدا می کنند.

 

صنعت نیز ارتقاء می یابد چون دیگر نیازی به بالا رفتن حقوق نیست. دلیل آن هم این است که پرداخت اجاره که یکی از سنگین ترین بخش خرج و مخارج یک خانواده است، از زندگی آنها برداشته می شود. همچنین دیگر نیازی نخواهد بود که کار را به خارج از کشور بفرستیم. یکی از دلایل اینکه کار را به خارجی ها می سپاریم این است که حقوق در بعضی کشورهای خارجی پایین تر است.

 

پول تمبر

 

افزایش پول تمبر. ایده تنظیم و کنترل بازار ملک و خانه به خاطر این نیست که پول را از حساب مردم بیرون بکشیم، هدف آن این است که مردم زندگی بهتری داشته باشند.

 

مالیات بر سود سرمایه

 

مالیات بر سود سرمایه حاصل از سود فروش خانه. اما چطور می توان فروشنده ها را انتخاب کرد؟ ممکن است این سودها پنهان باشند و یا غیرمجاز به دست آیند. باز هم می گوییم ایده تنظیم و کنترل بازار ملک و خانه به خاطر این نیست که پول را از حساب مردم بیرون بکشیم، هدف آن این است که مردم زندگی بهتری داشته باشند.

 

کنترل اجاره بها

 

اینکه سود ایجاد مسکن را به صورت سوبسید پشت آن ملک یا خانه قرار دهیم به جای اینکه آن را از افراد بگیریم. با این کمک های مالی، دیگر صاحبخانه ها اجاره بها را مداوماً بالا نمی برند.

 

 


یه چند لحظه ، شاید از مطالعه این مطالب نیز لذت ببرید 👇👇👇

 

 

سازمان های مسکن

 

می توان انجمن ها و بانک هایی ساخت که افراد در آن پولهایشان را پس انداز می کنند و در قبلا این پول ها به آنها مسکن داده می شود، تقریباً مشابه با کاری که بانک مسکن می کند. به این ترتیب حساب پس انداز با هزینه خانه هم تراز خواهد بود. البته نقص چنین پس اندازی این است که موسسات مالی ممکن است با افزایش تقاضا، قیمت مسکن را هم بالا ببرند.

 

یک ایده برای بالا بردن میزان موجودی مسکن این است که به مردم این امکان داده شود که خانه های خود را به دپارتمان های مسکن محلی واگذار کنند. درعوض به این طریق بتوانند برای فرزندان و نوه های خود هم تامین مسکن کنند به این ترتیب که با واگذار کردن ملکشان برای ساخت و ساز آپارتمان، در آینده به فرزندان و نوه هایشان امتیاز خانه دار شدن تعلق گیرد. سطح این امتیاز می تواند برحسب ارزش خانه و ملک آنها گذاشته شود. همچنین می توانند ردصورت نداشتن فرزند، خودشان نام کسانی را که می خواهند به موسسات معرفی کنند تا به آنها امتیاز خانه دار شدن داده شود.

 

خیلی از افراد عقیده دارند که آنها که اجاره نشین خانه های سازمانی و دولتی هستند باید بعد از مدتی حق خرید آن خانه به آنها داده شود. آن سازمان هم باید با قیمت کامل آن خانه ها را فروخته تا بتواند از پول آن استفاده کرده و خانه های جدید بخرد.

عمومی - مد و مسائل زندگی - ایده هایی برای کنترل قیمت مسکن