• سرویس آشپزخانه 5 تکه ناوالس کد SRV5-4

  سرویس آشپزخانه 5 تکه ناوالس کد SRV5-4

 • سرویس آشپزخانه 13 تکه واته مدل پاپیون

  سرویس آشپزخانه 13 تکه واته مدل پاپیون

 • سشوار پلازا مدل 9212

  سشوار پلازا مدل 9212

 • گوشی موبایل نوکیا مدل 1 دو سیم کارت

  گوشی موبایل نوکیا مدل 1 دو سیم کارت

 • تحقیق درباره جرایم علیه اموال و مالکیت

  تحقیق درباره جرایم علیه اموال و مالکیت

 • گوشی مناسب افراد سالخورده

  گوشی مناسب افراد سالخورده

 • ارزان ترین گوشی تلفن همراه ساده

  ارزان ترین گوشی تلفن همراه ساده

 • لامپ ال ای دی 18 وات پارسه شید کد 001 پایه E27

  لامپ ال ای دی 18 وات پارسه شید کد 001 پایه E27

 • فلش مموری ایکس-انرژی مدل USB2.0 Gold ظرفیت 32 گیگابایت

  فلش مموری ایکس-انرژی مدل USB2.0 Gold ظرفیت 32 گیگابایت

 • مبدل USB به USB-C مدل OTG PLUS USB

  مبدل USB به USB-C مدل OTG PLUS USB

ایا تعبیر خواب صحت دارد ؟
 • تاریخ ارسال : جمعه 21 تير 1398
 • بازدید : 161 مشاهده

همراه شما هستیم از مجله تفریحی کافان 98 گروه سرگرمی و بخش تعبیر خواب این قسمت ایا تعبیر خواب صحت دارد

 

✔️ ایا تعبیر خواب صحت دارد ؟

 

همه ما وقتی خوابی می بینیم خیلی سریع دوست داریم که بدانیم تعبیر این خواب چه بوده است و سایت های مختلفی را برای جستجو تعبیر آن ، خواهیم گشت و بعضی انقدر مشتاق تعبیر هستند که اصلا یک کتاب و یا نرم افزاری در گوشی دارند که فقط برای تعبیر خواب است و خوب اصلا کار این افراد پس از بیدار شدن ، این است که بروند و تعبیر خواب خود را مشاهده کنند .

 

این قسمت میخواهیم ، کمی بیشتر در مورد این صحبت کنیم که اصلا ایا تعبیر خواب صحت دارد و یا خیر ، جدا از اینکه اصلا رفتن به سمت تعبیر خواب درست است و یا خیر ، که البته در قسمت اشتباهات بزرگ در زمینه تعبیر خواب در مقاله ای جداگانه در مورد این مطلب توضیح دادیم که اشتباهات بزرگ در زمینه تعبیر خواب چه مواردی هستند و از طریق لینک زیر میتواند این مطلب را شما نیز مشاهده نمائید .

👇👇👇


 

✔️ تعبیر خواب و صحت آن را با استفاده از روایات و به علاوه بررسی علمی ، برای شما در ادامه توضیح خواهیم داد  👇👇👇

 

تعبیر خواب از زمان های بسیار گذشته بوده است ، شاید شما در قران هم داستان های تعبیر خواب حضرت یوسف را شنیده باشید ...

 

خوب به زبان ساده بخواهیم بگیم خواب ها یا نتیجه اعمال همین دنیا هستند ، مثلا کارهایی که توی طول روز انجام دادیم و یا افکاری که داشتیم و ذهن ما هست و یا اینکه میتونه خبری از اینده باشه و بعد غیر مادیو خوب توی اولیش که بحثی نیست ، اما اینکه خبری از اینده باشه رو کمی بیشتر توضیح میدیم .

 

اینکه میگیم خواب میتونه پیامی از اینده باشه ، برای خیلی از ادم ها اتفاق میفته ، مثلا خوابی رو میبینیم که بعد یا دقیقا مثل همون و یا تقریبا بخش هایی از اون تعبیر میشن و خوب حتی گاهی انقده دقیق که واقعا حیرت زده خواهیم شد و البته باید بدونین برای درک این باید در مورد زمان بیشتر بدونین و از پیچیدگی هاش .

 

✔️ مسئله بعدی این هست که باید ببینیم این تعبیر خواب و خبر ها از اینده در روایات و ایات به چه شکلی منعکس شده ...👇👇👇

 

 

قرآن در آیات متعددى صراحت دارد که، حداقل پاره‌اى از خواب‌ها، انعکاسى از آینده دور، یا نزدیک است.

 

 

در داستان خواب «یوسف»(ع) که در آیات فوق خواندیم، همچنین داستان خواب زندانیان، که در آیه 36 همین سوره آمده و داستان خواب ملک و سلطان «مصر» که در آیه 43 خواهد آمد، به چند نمونه خواب برخورد مى‌کنیم، که همه آنها از حوادث آینده پرده برداشته است.

 

 

بعضى از این حوادث، نسبتاً دور، مانند خواب یوسف(علیه السلام)، که مى‌گویند: بعد از چهل سال به تحقق پیوست و بعضى در آینده نزدیک‌تر، مانند خواب پادشاه مصر و هم بندهاى یوسف(ع).

 

 

در غیر این سوره، اشاره به «خواب‌هاى تعبیردار» دیگرى نیز شده، مانند رؤیاى پیغمبر(صلى الله علیه وآله) که در سوره «فتح» به آن اشاره شده، و خواب «ابراهیم»(علیه السلام) که در سوره«صافات» آمده است (این خواب، هم فرمان الهى بود و هم تعبیر داشت).

 

 

جالب این که، در روایتى از پیامبر(صلى الله علیه وآله) چنین مى‌خوانیم: الرُّؤْیا ثَلاثَةٌ بُشْرى مِنَ اللّهِ وَ تَحْزِینٌ مِنَ الشَّیْطانِ وَ الَّذِی یُحَدِّثُ بِهِ الإِنْسانُ نَفْسَهُ فَیَراهُ فِی مَنامِهِ: «خواب و رؤیا سه گونه است: گاهى بشارتى از ناحیه خداوند است، گاه، وسیله غم و اندوه از سوى شیطان، و گاه مسائلى است که انسان در فکر خود مى‌پروراند و آن را در خواب مى‌بیند».

 

 

✔️ همانطور که دیدین در روایات و ایات هم به خوب و تعبیر خواب و خبر از اینده زیاد اشاره شده است
👇👇👇

 

 

✔️ به هر حال، لازم است در اینجا به نظرات مختلف که درباره حقیقت رؤیا ابراز شده، به طور فشرده اشاره کنیم: درباره حقیقت رؤیا تفسیرهاى زیادى شده است که مى‌توان آنها را به دو بخش تقسیم کرد: تفسیر مادّى و تفسیر روحى.

 

 

1 ـ تفسیر مادّى

مادّى‌ها مى‌گویند: رؤیا چند علت مى‌تواند داشته باشد:

الف ـ ممکن است خواب دیدن و رؤیا نتیجه مستقیم کارهاى روزانه انسان باشد، یعنى آنچه براى انسان در روزهاى گذشته روى داده به هنگام خواب در مقابل فکرش مجسم گردد.

ب ـ ممکن است یک سلسله آرزوهاى بر آورده نشده باعث دیدن خواب‌هایى شود، همان طور که شخص تشنه، آب در خواب مى‌بیند، و کسى که در انتظار سفر کرده‌اى است آمدن او را از سفر به خواب مى‌بیند (و از قدیم گفته‌اند: شتر در خواب بیند پنبه دانه!...).

ج ـ ممکن است ترس از چیزى باعث شود که انسان خواب آن را ببیند، زیرا مکرر تجربه شده است، کسانى که از دزد وحشت دارند، شب خواب دزد را مى‌بینند (ضرب المثل معروف «دور از شتر بخواب و خواب آشفته نبین» اشاره به همین حقیقت است).

«فروید» و پیروان مکتب او یک نوع تفسیر و تعبیر مادّى دیگرى براى خواب دارند: آنها طى مقدمات مشروحى، اظهار مى‌دارند: خواب و رؤیا عبارت است از: ارضاى تمایلات واپس زده و سرکوفته‌اى که همیشه با تغییر و تبدیل‌هایى براى فریب «من» به عرصه خودآگاهى روى مى‌آورند.

توضیح این که: بعد از قبول این مسأله که روان آدمى مشتمل بر دو بخش است: «بخش آگاه» یعنى آنچه به تفکرات روزانه و معلومات ارادى و اختیارات انسان ارتباط دارد و «بخش ناآگاه» یعنى آنچه در ضمیر باطن به صورت یک میل ارضا نشده پنهان گردیده است.

مى‌گویند: بسیار مى‌شود امیالى که ما داریم و به عللى نتوانسته‌ایم آنها را ارضا کنیم، و در ضمیر باطن ما جاى گرفته‌اند، به هنگام خواب که سیستم خود آگاه از کار مى‌افتد، براى یک نوع اشباع تخیلى به مرحله خودآگاه روى مى‌آورند.

گاهى بدون تغییر منعکس مى‌شوند، همانند عاشقى که محبوب از دست رفته خود را در عالم خواب مشاهده مى‌کند.

و گاهى تغییر شکل داده و به صورت‌هاى مناسبى منعکس مى‌شوند، که در این صورت نیاز به تعبیر دارند.

بنابراین «رؤیاها» همیشه مربوط به گذشته است، و از آینده هرگز خبر نمى‌دهد، تنها مى‌توانند وسیله خوبى براى خواندن «ضمیر ناآگاه» باشند، و به همین جهت براى درمان بیمارى‌هاى روانى که متکى به کشف ضمیر ناآگاه است بسیار مى‌شود که از خواب‌هاى بیمار کمک مى‌گیرند.

بعضى از دانشمندان غذاشناس، میان «خواب و رؤیا» و «نیازهاى غذایى بدن» رابطه قائل هستند، و معتقدند: مثلاً اگر انسان در خواب ببیند از دندانش «خون» مى‌چکد، لابد ویتامین «ث» بدن او کم شده است!

و اگر در خواب ببیند موى سرش سفید گشته، معلوم مى شود گرفتار کمبود ویتامین «ب» شده است!!

 

 

2 ـ تفسیر روحى

و اما فلاسفه روحى، تفسیر دیگرى براى خواب‌ها دارند، آنها مى‌گویند، خواب و رؤیا بر چند قسم است:

1 ـ خواب‌هاى مربوط به گذشته زندگى، امیال و آرزوها، که بخش مهمى از خواب‌هاى انسان را تشکیل مى‌دهد.

2 ـ خواب‌هاى پریشان و نامفهوم که معلول فعالیت توهّم و خیال است (اگر چه ممکن است انگیزه‌هاى روانى داشته باشد).

3 ـ خواب‌هایى که مربوط به آینده است و از آن گواهى مى‌دهد.

شک نیست خواب‌هاى مربوط به زندگى گذشته و جان گرفتن و تجسم صحنه‌هایى که انسان در طول زندگى خود دیده است، تعبیر خاصى ندارند.

همچنین خواب‌هاى پریشان و به اصطلاح «اضغاث احلام» که نتیجه افکار پریشان، و همانند افکارى است که انسان در حال تب و هذیان پیدا مى‌کند نیز تعبیر خاصى نسبت به مسائل آینده زندگى نمى‌تواند داشته باشد، اگر چه روان‌شناسان و روان کاوان از آنها به عنوان دریچه‌اى براى دست یافتن به ضمیر ناآگاه بشرى استفاده کرده، و آنها را کلیدى براى درمان بیمارى‌هاى روانى مى‌دانند.

بنابراین، تعبیر خواب آنها براى کشف اسرار روان و سرچشمه بیمارى‌ها است، نه براى کشف حوادث آینده زندگى.

و اما خواب‌هاى مربوط به آینده نیز داراى دو شعبه است:

✔️ قسمتى خواب‌هاى صریح و روشن مى باشند که به هیچ وجه تعبیرى نمى‌خواهند، و گاهى بدون کمترین تفاوتى با نهایت تعجب، در آینده دور یا نزدیک، تحقق مى‌پذیرد.

✔️ دوم خواب‌هایى است که در عین حکایت از حوادث آینده، بر اثر عوامل خاص ذهنى و روحى تغییر شکل یافته و نیازمند به تعبیر است.

براى هر یک از این خواب‌ها نمونه‌هاى زیادى وجود دارد، که همه آنها را نمى‌توان انکار کرد، نه تنها در منابع مذهبى و کتب تاریخى نمونه‌هایى از آن ذکر شده، که در زندگى خصوصى خود ما، یا کسانى که مى‌شناسیم مکرر رخ داده است، به اندازه اى که هرگز نمى‌توان همه را معلول تصادف دانست.

 

✔️ خوب تا اینجا کمی در مورد تایید بعضی خواب ها متوجه شدیم و فهمیدیم که خواب ها گاهی درست هستند و واقعی و البته دارای تعبیر هایی هستند و اما سوال بعدی این هست که از کجا بفهمیم چه خوابی درست است و تعبیر دارد و چه خوابی بدون تعبیر است و خوب در ادامه به بررسی این موضوع می پردازیم!!!

 

پاسخ این سوال که چگونه خواب های خود را جدا کنیم واقعا کار اسانی نیست و هر کسی نمی تواند به راحتی تشخیص دهد که خوابی که شما دیده اید تعبیر دارد و یا نتیجه پرخوری و اعمال شما در طول روز باشد ، از این جهت برای شما یک فرمول بسیار اسان تر و راحت تر داریم که به آن توجه کنین

 

ببینید دو حالت بیشتر ندارد ، یا اینکه خواب شما تعبیر دارد و قرار است از اینده خبر بدهد و یا اینکه خواب شما بدون تعبیر  هست و نتیجه اعمال شما در طول روز است ، حالا سوال اینجاست ، ایا شما باید هر روز برای خواب هایی که میبینید دنبال بیفتین و ببینید اولا این خواب درست است و خیر و بعد بروید دنبال تعبیر ان ؟؟!! ایا به نظر شما این کار منطقی است

 

اصلا فرض را بگذاریم شما هر روز بروید دنبال تعبیر خواب ، باید بدانید شما که نمی توانید صحت خواب را تشخیص دهید ، یعنی اینکه یک خواب و رویای صادقه هست که از اینده خبر می دهد و یا یک خواب معمولی و خوب در اینجا اتفاقی که می افتد شما برای خود تعبیری می کنید از خواب که حتی ممکن است در تصمیم های شما نیز اثر گذاشته و به علاوه اصلا نمیدانید این درست بوده و یا خیر

 

✔️  و البته این پایان کار نیست و باید بدانیم گاهی حتی افراد سر همین تعبیر کردن خواب های خودشان ، گاهی بسیار نا امید می شوند چون خواب انها تعبیر بدی داشته و گاهی بسیار ناراحت و نگران و اخرش هم شاید خیلی از این تعبیر ها بی جهت بوده است ، و خب از این رو به پیشنهاد ما سراغ تعبیر کردن هر خوابی نروید و خوب اگر می خواهید بدانید چه خواب هایی را باید تعبیر کرد مطلب زیر را بخوانید

 

👇👇👇


 


به طور خلاصه در اینجا متوجه شدیم که خوب ، خواب ها گاهی واقعا حقیقت دارند و خبر از اینده می دهند و در دین و کتب ما نیز موجود است ...

 

✔️ البته یک مطلب دیگر نیز در تعبیر خواب هست و ان این است که ایا خواب برای ما تکلیفی ایجاد میکند و یا خیر که در مطلب زیر میتواند پاسخ این سوال را بیابید👇👇👇

 

 

 

 

 

📌  لیست تمامی مطالب پیرامون تعبیر خواب ، اگر سوالی در ذهن دارید از مقالات زیر استفاده کنید 👇👇👇

 

 

📌  خوشحال می شویم شما هم نظرتان را در بخش نظرات برای ما ارسال کنید ...