• سرویس آشپزخانه 5 تکه ناوالس کد SRV5-4

  سرویس آشپزخانه 5 تکه ناوالس کد SRV5-4

 • سرویس آشپزخانه 13 تکه واته مدل پاپیون

  سرویس آشپزخانه 13 تکه واته مدل پاپیون

 • سشوار پلازا مدل 9212

  سشوار پلازا مدل 9212

 • گوشی موبایل نوکیا مدل 1 دو سیم کارت

  گوشی موبایل نوکیا مدل 1 دو سیم کارت

 • تحقیق درباره جرایم علیه اموال و مالکیت

  تحقیق درباره جرایم علیه اموال و مالکیت

 • گوشی مناسب افراد سالخورده

  گوشی مناسب افراد سالخورده

 • ارزان ترین گوشی تلفن همراه ساده

  ارزان ترین گوشی تلفن همراه ساده

 • لامپ ال ای دی 18 وات پارسه شید کد 001 پایه E27

  لامپ ال ای دی 18 وات پارسه شید کد 001 پایه E27

 • فلش مموری ایکس-انرژی مدل USB2.0 Gold ظرفیت 32 گیگابایت

  فلش مموری ایکس-انرژی مدل USB2.0 Gold ظرفیت 32 گیگابایت

 • مبدل USB به USB-C مدل OTG PLUS USB

  مبدل USB به USB-C مدل OTG PLUS USB

تعبیر خواب آجر

پست شماره 1782
تعبیر خواب آجر
 • تاریخ ارسال : پنجشنبه 27 تير 1398
 • بازدید : 165 مشاهده

همراه شما هستیم از مجله تفریحی کافان 98 گروه سرگرمی و بخش تعبیر خواب این قسمت تعبیر خواب آجر

 

✔️ تعبیر خواب آجر

 

📌  آجر :

 

✔️ آجُر به خشت‌هایی گفته می‌شود که احکام یا فرامین دولتی بر روی آن نوشته می‌شد (حک می‌گردید) و به وسیله پختن این خشت‌ها(آجر نوعی خشت به حساب می‌آید اما خشت با استفاده از گل و کاه ساخته شده‌است)، نوشته‌ها را بر روی آن پایدار می‌کردند. مشخص نیست که آجر برای اولین بار از چه زمانی مورد استفاده قرار گرفته‌است؛ گمان می‌رود انسان‌های اولیه با مشاهده پخته شدن گل مجاور اجاق‌های خود و دیدن اینکه گل پخته شده سختتر از کلوخه‌های کنار خود می‌گردید پی به خواص و روش تهیه آجر برده باشند. آجر همچنین به عنوان یکی از مصالح ساختمانی از دیرباز مورد استفاده بوده‌است. مصرف آجر به عنوان مصالح ساختمانی در ایران سابقه باستانی دارد. از بناهای باستانی مشهوری که در ساخت آن از آجر استفاده شده می‌توان به طاق کسری اشاره کرد. مثال دیگر کف دالان مسجد جامع اصفهان است که به وسیله آجرهایی مفروش شده‌است که در زمان ساسانیان برای ساخت آتشکده بکار رفته بود. به‌طور کلی استفاده از آجر در طول تاریخ ایران بسیار گسترده بوده و بناهای بیشماری اعم از آتشکده، مسجد، ساختمان‌های مسکونی و… به وسیله آجر در ایران ساخته شده‌اند. در حال حاضر با توجه به بالا رفتن تراکم جمعیت و ساخت بناهای چندین طبقه استفاده از آجر در اسکلت این نوع ساختمان‌ها مقدور نیست و از اسکلت‌های فلزی یا بتنی استفاده می‌شود؛ ولی از آجر برای نماسازی استفاده می‌شود یا در قسمتی از سالن و سایر فضاها آجر را به‌طور نمایان بکار می‌برند.


✔️ آجر در تمام دوران باستان و پس از آن به عنوان مواد ساختمانی پذیرفته شد. اصل بناهای مربوط به دورهٔ هخامنشی عمدتاً از سنگ تراشیده شده‌است اما در شیوه‌های ساختمانی آن آجر به کار رفته‌است. ایرانیان به خاطر پایداری بیشتر آجر از سنگ، ارزان بودن آن و سرعت آن جهت ساخت بنا از آجر استفاده می‌کردند. در عصر اسلام هم آجر هواخواهان بسیار داشت؛ گروه‌سازی، بافت‌های متضاد، طرح گود، زج‌چینی تماماً طرح‌هایی بود که توسط آجر زده‌می‌شد. در دورهٔ سلجوقی بود که استفاده از آجر هم از جهت زیبایی و هم از جهت ساختاری به حد اعلی رسید. آجر به غیر از آنکه برای تزیین اماکن مختلف به کار می‌رود، جهت نشان دادن فشارها هم استفاده می‌شود. مثلاً در طاق‌های قدیمی مسجد جامع اصفهان ساختار آجری به شکلی است که جهت فشارهای مختلف احساس می‌شود. 

.

.

.

می خواهیم در این قسمت در مورد تعبیر خواب آجر صحبت کنیم و امیدواریم این تعبیر خواب مفید و کوتاه و جذاب باشد پس از مطالعه میتوانید نظر خود را در بخش نظرات برای ما ارسال کنید ... 👇👇👇

 

قبل از مطالعه این تعبیر می توانید مقالات پیشنهادی زیر را بخوانید ، چون اگر علاقه مند به تعبیر خواب هستین ، لازم است ، این مقالات را حتما بخوانید ...

.

.

 📌 تعبیر آنلاین خواب های شما ( سفارش تعبیر خواب ) 👤

 

📌 لیست تمامی مطالب پیرامون تعبیر خواب ، اگر سوالی در ذهن دارید از مقالات زیر استفاده کنید 👇👇👇

 

.

.

✔️ تعبیر خواب آجر

 .

.

✔️ ابن سیرین می‌گوید: تعبیر دیوار، حال و روز تو در دنیا می‌باشد،‌‌‌‌‌ ولی جابر می‌گوید: تعبیرش مردی بزرگ است (به اندازه بزرگی دیوار) (تعبیرهای مختلف).

✔️ قرارگیری بر دیوار
ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی روی دیوار محکم و استواری نشسته‌ای، یـعـنـی حال و روز تو در دنیا خوب و استوار می‌باشد.

اگر ببینی روی دیوار ایستاده‌ای، یـعـنـی حال و روز تو رو به راه و خوب نمی‌باشد.
اگر ببینی سوار اسب شده‌ای و آن اسب هم برروی پشت بام خانه یا روی دیوار ایستاده است، یـعـنـی گناهان بزرگ و زیادی انجام خواهی داد.

اگر ببینی از دیوار آویزان شده‌ای، یـعـنـی حال و روز تو آشفته می‌شود و معاش و معیشت تو دچار زوال و نابودی خواهد شد (دفع بلا و گرفتاری).

✔️ افتادن یا پریدن از دیوار
ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی از دیوار افتاده‌ای، یـعـنـی به خواستۀ خودت نمی‌رسی، و یا حال و روز تو دگرگون می‌شود.

اگر ببینی از روی دیواری پایین پریده و سوار حیوان چهارپائی شده‌ای، یـعـنـی هلاک می‌شوی (دفع بلا و گرفتاری).

✔️ ساختن دیوار
امام صادق (ع) می‌فرمایند: اگر ببینی دیواری را از خشت و گِل ساخته‌ای، تعبیرش مال و دین و امانت می‌باشد، ‌‌‌‌‌ یا اگر دیوار را از سنگ و آهک ساخته باشی، یـعـنـی فریب دنیا را خورده و به آن مغرور شده‌ای و در فکر آخرت خودت نیستی .

ابراهیم کرمانی می‌گوید: اگر ببینی دیوار کجی را صاف کرده‌ای یا دیوار خرابی را تعمیر نموده‌ای، یـعـنـی وضع بد تو، خوب و درست می‌شود.

✔️ تخریب دیوار
ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی دیوار کهنه‌ای را خراب می‌کنی، یـعـنـی مال و اموال به دست می‌آوری، ولی اگرجدید و نو باشد، تعبیرش این است که دچار غم و اندوه و مصیبت می‌شوی. ابراهیم کرمانی می‌گوید: اگر ببینی خشت را از دیوار تراشیده و کنده‌ای، یـعـنـی اموال صاحب دیوار از میان می‌رود.

ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی دیوار را برداشته‌ای، یـعـنـی مردی را به درجۀ بالایی می‌رسانی، ولی اگر دیوار را انداختی، یـعـنـی او را از معاش و معیشت انداخته تا هلاک و نابود شود.

ابراهیم کرمانی می‌گوید: اگر ببینی بام خانه یا دیوار روی تو افتاده است، یـعـنـی از جایی که امید نداری به تو مال و اموال فراوانی می‌رسد و به خاطر آن شاد و خوشحال شده و درکار تو گشایش بوجود می‌آید .

اگر ببینی دیوار شهر یا دیوار مسجد جامع شهر افتاده است، یـعـنـی حاکم شهر هلاک و نابود می‌شود.

✔️ سایر موارد
ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی به روی دیوار آب دهان انداخته‌ای و تف کرده‌ای، یـعـنـی مال و اموالی را در راه رضای خدا خرج می‌کنی.

اگر ببینی بروی سقف یا دیوار خانه نقش و نگار می‌کشی، یـعـنـی به دنیا مغرور می‌شوی .
تعبیرگری می‌گوید: اگر ببینی میخ به دیوار زده‌ای، یـعـنـی در آنجا مانع برادر تو شده و او را بازدارند، ولی ابراهیم کرمانی می‌گوید: اگر ببینی میخ را به دیوار یا ستونی زده‌ای، یـعـنـی با شخصی منافق و دورو دوستی می‌کنی.

ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی چشم تو دیوار شهر شده است، یـعـنـی «پادشاه» می‌شوی.
اسماعیل بن اشعث می‌گوید: اگر ببینی پشت خود را به دیوار تکیه داده‌ای، یـعـنـی به مسافرت می‌روی و مال و اموال به دست می‌آوری.

ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی دیوار را برداشته‌ای، یـعـنـی مردی را به درجۀ بالایی می‌رسانی، ولی اگر دیوار را انداختی، یـعـنـی او را از معاش و معیشت انداخته تا هلاک و نابود شود.

تعبیر سایۀ دیوار به دست آوردن عزت و بزرگی از شخصی بزرگ است که معیشت و مایحتاج زندگانی خودت را در پناه او بدست می‌آوری.

✔️ باروی
[منظور از باروی، دیوار حفاظتی دور شهر و روستا و قلعه می‌باشد.]
ابن سیرین می‌گوید: تعبیر باروی شهر و قلعه و روستا، «پادشاه» یا والی و حاکم می‌باشد،‌‌‌‌‌ بعضی از تعبیرگران می‌گویند: تعبیر باروی شهر، پادشاه است و باروی روستا، کدخدای روستا، ابراهیم کرمانی نیز می‌گوید: تعبیر باروی شهر و آنچه که نزدیک دروازۀ شهر است ایمنی و عیش و معیشت می‌باشد.

ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی باروی شهر بلند و محکم است، تعبیرش قوت و خوبی حال و روز پادشاه می‌باشد. اگر ببینی بارو را نو کردند، یـعـنـی پادشاه جدیدی در آن شهر مقیم می‌شود.

اگر ببینی تمام باروی شهر افتاد و خراب شد، یـعـنـی پادشاه هلاک و نابود می‌شود، ولی اگر قسمتی از آن خراب شد، یـعـنـی والی و حاکم هلاک می‌شود.
.
.
.

✔️ در اینجا منظور از "خشت"، خشت خامی می‌باشد که با استفاده از آتش پخته نشده.

ابن سیرین می‌گوید: تعبیر خشت، مال و اموال به دست آمده و جمع شده می‌باشد، طوریکه هر خشت "هزار درهم" است.

اگر ببینی خشت را در دست گرفتی یا کسی آن را به تو داده است، یـعـنـی هزار درهم بدست می‌آوری یا کسی به تو هزار درهم می‌دهد. اگر ببینی خشت‌های فراوانی برای تو جمع شده است، یـعـنـی مال و نعمت زیادی برای تو جمع می‌شود. اگر ببینی خشت درست کرده‌ای و خشک شده است، یـعـنـی به اندازه آن مال و اموال بدست می‌آوری.

جابر مغربی می‌گوید: اگر ببینی نردبانی را با استفاده از خشت درست کرده‌ای و از روی آن به سر کوه رفته‌ای، یـعـنـی به زودی به خواسته‌ات می‌رسی. ابن سیرین نیز می‌گوید: اگر ببینی از نردبان بالا می‌روی، یـعـنـی در دین، شرافت و احترام به دست می‌آوری، مخصوصاً اینکه نردبان تو خشتی باشد، در جائی دیگر نیز ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی از نردبانی که از خشت و گِل می‌باشد بالا می‌روی، تعبیرش صلاح و درستی کار تو می‌باشد، ولی اگر ببینی پایین آمده‌ای، یـعـنـی دین و ایمان تو دچار اشکال و خلل می‌شود .

✔️ جابر مغربی می‌گوید: اگر ببینی دیوار راهرو خانه از خشت و گِل می‌باشد، یـعـنـی خدمتکاران خانه درستکار و امانت‌دار می‌باشند. امام صادق (ع) می‌فرمایند: اگر ببینی دیواری را از خشت و گِل ساخته‌ای، تعبیرش مال و دین و امانت می‌باشد.

ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی وارد قصری شده‌ای، تعبیرش مال و اموال می‌باشد، مخصوصاً اگر از خشت و گِل باشد.

✔️ جابر مغربی می‌گوید: اگر ببینی خشتی را سوراخ می‌کنی، در مسلمان بودن خودت محکم و پایدار نیستی،‌‌‌‌‌ بعضی از تعبیرگران نیز گفته‌اند: به اندازۀ آن دچار ضرر و زیان مالی می‌شوی. ابراهیم کرمانی می‌گوید: اگر ببینی خشت را از دیوار تراشیده و کنده‌ای، یـعـنـی اموال صاحب دیوار از میان می‌رود. اگر ببینی خشت را خرد کرده و پراکنده می‌کنی، یـعـنـی مال و اموال خودت را برای کس دیگری خرج می‌کنی.
.
.

 

 

.

.

 

 

 📌 تعبیر آنلاین خواب های شما ( سفارش تعبیر خواب ) 👤

 

 

.

.

جستجوهای مربوط به تعبیر خواب آجر ,

تعبیر خواب خشت,

تعبیر خواب آجر ابن سیرین,

تعبیر خواب اجر چینی,

تعبیر خواب ریختن دیوار آجری,

تعبیر خواب پرتاب سنگ,

تعبیر خواب خانه خشت و گلی,

تعبیر خواب دیوار کثیف,

تعبیر خواب بنایی,