• سرویس آشپزخانه 5 تکه ناوالس کد SRV5-4

  سرویس آشپزخانه 5 تکه ناوالس کد SRV5-4

 • سرویس آشپزخانه 13 تکه واته مدل پاپیون

  سرویس آشپزخانه 13 تکه واته مدل پاپیون

 • سشوار پلازا مدل 9212

  سشوار پلازا مدل 9212

 • گوشی موبایل نوکیا مدل 1 دو سیم کارت

  گوشی موبایل نوکیا مدل 1 دو سیم کارت

 • تحقیق درباره جرایم علیه اموال و مالکیت

  تحقیق درباره جرایم علیه اموال و مالکیت

 • گوشی مناسب افراد سالخورده

  گوشی مناسب افراد سالخورده

 • ارزان ترین گوشی تلفن همراه ساده

  ارزان ترین گوشی تلفن همراه ساده

 • لامپ ال ای دی 18 وات پارسه شید کد 001 پایه E27

  لامپ ال ای دی 18 وات پارسه شید کد 001 پایه E27

 • فلش مموری ایکس-انرژی مدل USB2.0 Gold ظرفیت 32 گیگابایت

  فلش مموری ایکس-انرژی مدل USB2.0 Gold ظرفیت 32 گیگابایت

 • مبدل USB به USB-C مدل OTG PLUS USB

  مبدل USB به USB-C مدل OTG PLUS USB

تعبیر خواب آدم (ع)

پست شماره 1785
تعبیر خواب آدم (ع)
 • تاریخ ارسال : پنجشنبه 27 تير 1398
 • بازدید : 204 مشاهده

همراه شما هستیم از مجله تفریحی کافان 98 گروه سرگرمی و بخش تعبیر خواب این قسمت تعبیر خواب آدم (ع)

 

✔️ تعبیر خواب آدم (ع)

 

📌 حضرت آدم:

 

 

حضرت آدم نخستین انسان خلق شده، پدر همه انسان‌ها و اولین پیامبر الهی بود. کسی که به تایید قرآن برای نخستین بار خداوند از روح خود در کالبد او دمید، آن‌گاه خود را برای خلقت آدم ستود و فرشتگان مأمور شدند بر او سجده کنند. همسر او حوا بود و هر دو به سبب خوردن میوه ممنوعه به وسوسه شیطان از بهشت رانده شدند. حضرت آدم اولین خلیفه خدا بر زمین بود.

چگونگی خلقت و دمیدن روح در کالبد آدم، سجده فرشتگان بر او، عصمت و هبوط آدم به زمین از مباحث کلامی و حدیثی است.

 

 

می خواهیم در این قسمت در مورد ✔️ تعبیر خواب آدم (ع) صحبت کنیم و امیدواریم این تعبیر خواب مفید و کوتاه و جذاب باشد پس از مطالعه میتوانید نظر خود را در بخش نظرات برای ما ارسال کنید ... 👇👇👇

 

قبل از مطالعه این تعبیر می توانید مقالات پیشنهادی زیر را بخوانید ، چون اگر علاقه مند به تعبیر خواب هستین ، لازم است ، این مقالات را حتما بخوانید ...

.

.

 📌 تعبیر آنلاین خواب های شما ( سفارش تعبیر خواب ) 👤

 

📌 لیست تمامی مطالب پیرامون تعبیر خواب ، اگر سوالی در ذهن دارید از مقالات زیر استفاده کنید 👇👇👇

 

.

.

✔️ تعبیر خواب آدم (ع)

.

.

✔️ دیدن ادم و حوا در خواب گاهی نشانه نشاط و خوبی و سلامتی است

برايت مى‌گويد: ديدن آدم و حوا در خواب، بدين معنى است كه اتفاقات و پيامدهاى نااميدكننده‌اى در زندگى شما رخ مى‌دهد. اگر ببينيد حوا با مار صحبت مى‌كند، نشانه‌ى آن است كه زنان فريبكار با مكر خود به شما آسيب مى‌رسانند.
.
.
✔️ تعبیر کلی
ابراهیم کرمانی می‌گوید: تعبیر هر دو پا، پدر و مادر می‌باشد و هر ضعف و نقصی که در آن‌ها ببینی، به پدر و مادر برمی‌گردد. تعبیر روی پا، زینت مرد، و همچنین بدست آوردن مال و اموال و رسیدن به نتیجۀ طاعتی که انجام داده‌ای.

✔️ بسته بودن پا
امام صادق (ع) می‌فرمایند: به طور کلی هر کس در خواب ببیند پایش در بند است، یـعـنـی اگر فرد خوب و نیکوکاری باشد، در نیکوکاری پایدار خواهد بود، ولی اگر بدکردار باشد در بدکاری پایدار خواهد بود.

ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی پای تو در بند می‌باشد، یـعـنـی دچار ضرر و زیان ‌‌‌‌‌و یا ترس و دلهره می‌شوی، ابراهیم کرمانی می‌گوید: یـعـنـی اگر خواستی به سفر بروی به مدت طولانی در سفر می‌مانی، طوریکه در آنجا اقامت خواهی کرد و هر چه بند پاها را قوی‌تر و محکم‌تر ببینی اقامت تو بیشتر می‌باشد، و یا اینکه بین تو و مرد دورو و منافقی ارتباط و مصاحبت برقرار می‌شود، ‌‌‌‌‌ و اگر بند هر چه قدر شل‌تر باشد تعبیر بهتری دارد (تعبیرهای مختلف)، و اگر بند تو مثل چوب می‌باشد، یـعـنـی اقامت تو به خاطر فساد در دین می‌باشد،‌‌‌‌‌ و یا اگر در مسافرت باشی صحیح و سالم بازمی‌گردی، یا اگر از طناب و ریسمان باشد، یـعـنـی اقامت تو به خاطر دین می‌باشد ‌‌‌‌‌ و یا از کسی به تو سود و منفعت می‌رسد، ‌‌‌‌‌ ابن سیرین نیز می‌گوید: یـعـنـی از کسی به تو سود و منفعتی می‌رسد.

ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی بند آهنی [طناب فولادی یا همان سیم بکسل و غیره] در پای تو می‌باشد یـعـنـی در دین و ایمان دچار اشکال و ضعف می‌شوی و به دروغ ادعای مسلمانی نموده و انسانی خسیس و بخیل خواهی شد که به کسی کمکی نمی‌نمائی. جابر مغربی می‌گوید: اگر ببینی پاهای تو در زنجیر است، یـعـنـی برای گناه و معصیت به خانه دیگران خواهی رفت .

حضرت دانیال (ع) می‌فرمایند: اگر امیری در خواب ببیند پایش با بند آهنی بسته شده است یـعـنـی از منطقه تحت حکومتش به جای دیگر سفر می‌کند و در مسافرت مانده و برنمی‌گردد، ‌‌‌‌‌ همچنین حضرت دانیال (ع) می‌فرمایند: اگر امیری در خواب بیند که پایش با طناب و زنجیر بسته شده است یـعـنـی مسیحیان به او سود و منفعت می‌رسانند، ‌‌‌‌‌ بعضی از تعبیرگران نیز گفته‌اند: کارش را به راحتی انجام می‌دهد.

جابر مغربی می‌گوید: اگر پادشاه در خواب ببیند پایش در بند است، یـعـنـی پادشاهی و سلطنتش پایدار می‌ماند. حضرت دانیال (ع) می‌فرمایند: اگر امیری ببیند هر دو پایش در بند است، یـعـنـی به حکومت می‌رسد.

ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی در مسجد هستی و در پای تو دو بند بسته شده است، یـعـنـی در نماز یا جنگ با دشمنان دین و یا هر کار دینی ثابت و استوار می‌باشی.
جابر مغربی می‌گوید: اگر بیماری در خواب ببیند که پایش در بند می‌باشد یـعـنـی از بیماری خلاص می‌شود.

ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی در زندان پاهایت در بند می‌باشند، یـعـنـی کار تو بسیار طولانی خواهد شد.

امام صادق (ع) می‌فرمایند: تعبیرهای بند پا عبارتند از: 1- ثبات در دین 2- ازدواج با زن 3- از مسافرت برگشتن.

✔️ درد، آسیب، لنگی پا
ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی پادرد داری، یـعـنـی به زیر دستانت دلسوزی و مهربانی نمی‌کنی و آن‌ها را خوار و ذلیل می‌نمائی.

حضرت دانیال (ع) می‌فرمایند: اگر ببینی استخوان پاشنه (کعب) تو شکسته است، یـعـنـی فرزند تو از دنیا می‌رود یا اینکه دچار غم و اندوهی می‌شوی.

اگر ببینی یکی از پاهای تو بریده یا شکسته شده است، یـعـنـی نصف مال و اموال خود را از دست می‌دهی، یا اگر هر دو پای تو بریده یا شکسته شده است، یـعـنـی همه مال و اموالت را از دست می‌دهی، یا حتی ممکن است خودت از دنیا بروی، ‌‌‌‌‌ ولی بعضی از تعبیرگران گفته‌اند: یـعـنـی به مسافرت خواهی رفت. ابن سیرین می‌گوید: اگر کسی که از طرف «پادشاه» مقام و مسئول کاری است در خواب ببیند هر دو پایش بریده است، یـعـنـی از کار برکنار شده و مال و اموالش را از دست می‌دهد. جابر مغربی می‌گوید: اگر ببینی در جنگ پای کسی را قطع کرده‌ای، یـعـنـی آن شخص مال و اموال و نظم و نظام امور خود را از دست می‌دهد.

✔️ ابن سیرین می‌گوید: اگر فرد صالح و درستکاری در خواب ببیند که پایش شَل شده است، یـعـنـی دین و ایمان او افزایش می‌یابد، همانطور که در قرآن کریم آمده: ... وَلَا عَلَى الْاَعْرَجِ حَرَجٌ... _ ... (نه برای کور مانعی هست) نه برای لنگ... (نور-61). حضرت دانیال (ع) می‌فرمایند: اگر ببینی پای تو شل یا دچار ناخوشی شده است، یـعـنـی در چیزهای خوب و بدی که می‌خواهی بدست بیاوری حال تو سست و ضعیف می‌باشد. ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی لنگ شده‌ای، یـعـنـی پیش بستگانت خوار و ذلیل می‌شوی، ‌‌‌‌‌ کرمانی می‌گوید: یـعـنـی به مقصود و هدف خودت نمی‌رسی. جابر مغربی می‌گوید: اگر ببینی هر دو پایت لنگ شده است، یـعـنـی به سرپرستی و ریاست کسی بر خانه اعتماد و تکیه می‌کنی. ابراهیم کرمانی می‌گوید: اگر ببینی پای تو لنگ می‌باشد و با عصا حرکت می‌کنی، یـعـنـی از کسی یاری و کمک می‌گیری و به مقصود و هدف خودت می‌رسی. اسماعیل بن اشعث می‌گوید: اگر ببینی انگشت پایت طوری دچار آسیب و مشکل شده که نمی‌توانی راه بروی، یـعـنـی به خاطر از بین رفتن اموالت دچار ناراحتی شدیدی می‌شوی. جابر مغربی می‌گوید: اگر کسی که لنگ است در خواب ببیند که لنگ بوده، ولی پایش درست شده است، یـعـنـی به مقصود و خواسته‌اش می‌رسد. امام صادق (ع) می‌فرمایند: تعبیرهای لنگ عبارتند از: 1- سود و منفعت 2- ناتوانی 3- فقر و تنگدستی 4- غم و اندوه 5- کمبود و نقص در معاش و معیشت (دفع بلا و گرفتاری).
✔️ جنس پا
آهن یا مس: حضرت دانیال (ع) می‌فرمایند: اگر ببینی پای تو آهنی یا مسی می‌باشد، یـعـنـی عمر طولانی به دست می‌آوری و مال و اموالت باقی و پایدار می‌ماند، ابن سیرین نیز می‌گوید: اگر ببینی پای تو آهنی می‌باشد، یـعـنـی مال و اموال تو زیاد می‌شود.
شیشه: حضرت دانیال (ع) می‌فرمایند: اگر ببینی پای تو شیشه‌ای می‌باشد، یـعـنـی عمر تو کوتاه می‌باشد (زیرا شیشه پایداری و استحکام ندارد).
نقره و طلا: ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی پای تو از نقره و پاشنۀ آن هم از طلا می‌باشد، یـعـنـی مال و اموال تو زیاد می‌شود.

چوب: ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی پا نداری و با چوب راه می‌روی، یـعـنـی به کسی اعتماد می‌کنی که به تو وفادار نخواهد بود.
پایِ مثل جانوران

شتر یا گاو: جابر مغربی می‌گوید: اگر ببینی پای تو مثل پای شتر یا گاو می‌باشد، یـعـنـی مال و اموال و قوت تو بیشتر می‌شود.

اسب یا خر: جابر مغربی می‌گوید: اگر ببینی پای تو مثل پای اسب یا خر می‌باشد، یـعـنـی قوت و جاه و مقام تو بیشتر می‌شود.

درندگان: جابر مغربی می‌گوید: اگر ببینی پای تو مثل پای درندگان می‌باشد، یـعـنـی چیز حرامی بدست می‌آوری.

پرندگان: جابر مغربی می‌گوید: اگر ببینی پای تو مثل چنگال و پای پرندگان می‌باشد، یـعـنـی قوت تو در کسب رزق و روزی افزایش می‌یابد و بر دشمن پیروز خواهی شد.
✔️ سایر موارد
ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی پوست پای تو روشن می‌باشد، یـعـنـی کار تو به نتیجه می‌رسد.

ابراهیم کرمانی می‌گوید: اگر ببینی پای تو می‌لرزد، یـعـنـی در مسافرت دچار زحمت و مشقت می‌شوی (دفع بلا و گرفتاری).

اگر ببینی پاهای زیادی داری، یـعـنـی به مسافرت می‌روی، و یا اگر فقیر هستی ثروتمند خواهی شد.

ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی پای تو در تله‌ای گرفتار شده است، یـعـنـی گرفتار مکر و حقه می‌شوی، ولی اگر ببینی از تله خارج شده است تعبیرش بر خلاف حالت قبلی می‌باشد. اگر ببینی پای تو در چاله یا جائی لغزیده است، یـعـنـی از کار دین و دنیا بازمی‌مانی و گرفتار می‌شوی، یا اینکه حرف کسی باعث ناراحتی تو خواهد شد.

✔️ امام صادق (ع) می‌فرمایند: تعبیرهای پا عبارتند از:
1- معاش و معیشت
2- عمر
3- سعی کردن
4- کسب مال و اموال
5- قوت
6- مسافرت
7- زن.

 

.

.

 

.

 📌 تعبیر آنلاین خواب های شما ( سفارش تعبیر خواب ) 👤

 

 

.

.

.

جستجوهای مربوط به تعبیر خواب آدم (ع) تعبیرستان,

تعبیر خواب پای دیگران,

تعبیر تعبیر خواب کف پا,

تعبیر خواب پای مرده,

تعبیر خواب پای زخمی,

تعبیر خواب سجده شکر خدا,

تعبیر خواب سجده بر مهر,

تعبیر خواب شستن پا,

تعبیر خواب قطع شدن پای راست,