• سرویس آشپزخانه 5 تکه ناوالس کد SRV5-4

  سرویس آشپزخانه 5 تکه ناوالس کد SRV5-4

 • سرویس آشپزخانه 13 تکه واته مدل پاپیون

  سرویس آشپزخانه 13 تکه واته مدل پاپیون

 • سشوار پلازا مدل 9212

  سشوار پلازا مدل 9212

 • گوشی موبایل نوکیا مدل 1 دو سیم کارت

  گوشی موبایل نوکیا مدل 1 دو سیم کارت

 • تحقیق درباره جرایم علیه اموال و مالکیت

  تحقیق درباره جرایم علیه اموال و مالکیت

 • گوشی مناسب افراد سالخورده

  گوشی مناسب افراد سالخورده

 • ارزان ترین گوشی تلفن همراه ساده

  ارزان ترین گوشی تلفن همراه ساده

 • لامپ ال ای دی 18 وات پارسه شید کد 001 پایه E27

  لامپ ال ای دی 18 وات پارسه شید کد 001 پایه E27

 • فلش مموری ایکس-انرژی مدل USB2.0 Gold ظرفیت 32 گیگابایت

  فلش مموری ایکس-انرژی مدل USB2.0 Gold ظرفیت 32 گیگابایت

 • مبدل USB به USB-C مدل OTG PLUS USB

  مبدل USB به USB-C مدل OTG PLUS USB

می‌توانید با قدم زدن به عقب، حافظه خود را افزایش دهید؟
 • تاریخ ارسال : یکشنبه 13 مرداد 1398
 • بازدید : 185 مشاهده

همراه شما هستیم از مجله تفریحی کافان 98 گروه درسی و بخش افزایش حافظه این قسمت ؛ 📛 می‌توانید با قدم زدن به عقب، حافظه خود را افزایش دهید؟

.

.

می‌توانید با قدم زدن به عقب، حافظه خود را افزایش دهید؟


.

.

.

✔️ در قسمت اموزش های افزایش حافظه سایت ، مقالات و مطالب زیادی در خصوص افزایش حافظه منتشر کردیم و در این قسمت هم با یک مطلب اموزشی دیگه در خدمت شما هستیم شما می تونین از طریق لینک های زیر سایر مطالب و مقالات رو به صورت یکجا مشاهده کنین .

.

.

منبع ، تمامی مقالات و مطالب سایت در حوزه افزایش حافظه در لینک زیر

.

.

🎁 علاوه بر این یک 🎁 بسته ویژه اموزش رایگان افزایش حافظه هم داریم که به صورت رایگان برای شما عزیزان تهیه شده و در انتهای همین پست می تونین لینک مشاهده اون رو دریافت کنین 👇

.

.

.

یک مطالعه نشان می‌دهد که حرکت در معکوس ممکن است به حافظه کوتاه‌مدت کمک کند.

..

کلیدهای ماشین را گم‌کرده اید؟ به جای برداشتن گام‌های خود، ممکن است بخواهید به دنبال راه رفتن به عقب برای دویدن به سمت حافظه خود باشید.

مطالعه‌ای که در شماره ماه ژانویه of منتشر شد نشان داد که افرادی که به عقب برمی گشتند، تصور می‌کردند که پشت به هم قدم می‌زنند و یا حتی تماشا می‌کنند که شبیه‌سازی حرکت‌های قبلی بهتر از آن‌هایی است که پیش رفته‌اند یا هنوز نشسته بودند.

.

.

چرا؟ دکتر دنیل Schacter، ویلیام آر. Kenan، جونیور پروفسور روان‌شناسی در دانشکده روانشناسی دانشگاه هاروارد. این امکان وجود دارد که افراد با گذشته به عقب بروند و این به طریقی پاسخ حافظه را تحریک می‌کند." به هر حال، هنگامی که آن‌ها خاطرات مورد آزمایش در این مطالعه را انبار می‌کردند، مردم به عقب می‌رفتند. دکتر Schacter می‌گوید: " ممکن است مطالعات آینده برای روشن کردن نور بیشتر در این زمینه صورت گیرد." اما من نتایج را جذاب یافتم."

.

✔️ آزمایش تاثیرات حرکت

محققان تصمیم گرفتند تا تاثیر حرکت رو به عقب بر روی حافظه را آزمایش کنند چون مطالعات گذشته متعدد ارتباط بین حرکت و حافظه را پیدا کرده‌اند. آن‌ها ۱۱۴ نفر را برای شرکت در شش آزمایش حافظه مختلف استخدام کردند. در آزمایش‌ها، آن‌ها نشان دادند که شرکت کنندگان ویدیویی از یک جنایت روی صحنه، یک لیست کلمه یا گروهی از تصاویر را نشان دادند. سپس از شرکت کنندگان خواستند تا به سمت جلو حرکت کنند، به عقب بروند، بی‌حرکت بمانند، ویدئویی را تماشا کنند که حرکت رو به جلو یا عقب را شبیه‌سازی کرده، یا تصور کنند که به جلو یا عقب گام بر می‌دارند. سپس شرکت کنندگان سوالات مربوط به اطلاعات قبلی را پاسخ دادند.

در تمام موارد، افرادی که به عقب حرکت می‌کردند، در مورد حرکت به عقب فکر می‌کردند، یا یک ویدیو را می‌دیدند که حرکت معکوس بهتر بود، در مقایسه با آن‌هایی که هنوز در حال نشستن بودند. در پنج مورد از شش آزمایش، زمانی که مردم به عقب حرکت می‌کردند، حافظه بهتر بود. به طور متوسط، افزایش حافظه ۱۰ دقیقه پس از توقف حرکت مردم به طول انجامید.

برای مثال، در آزمایش جنایات نمایشی، شرکت کنندگان یک ویدیو از یک زن را تماشا کردند که در یک پارک نشسته بود، کسی که کیف او را دزدیده بود. محققان آزمایش کردند که چگونه افراد خوب می‌توانند به ۲۰ سوال در مورد جرم شبیه‌سازی شده پاسخ دهند، بسته به جهتی که حرکت می‌کنند یا اگر هنوز نشسته باشند. آن‌ها دریافتند که افرادی که به عقب گام برمی دارند به طور قابل‌توجهی بیشتر به سوالات بیشتری پاسخ می‌دهند، صرف‌نظر از اینکه آن‌ها چقدر پیر و یا عوامل دیگر هستند.

یافته‌ها نشان می‌دهند که این استراتژی حرکت می‌تواند وسیله‌ای برای کمک به افراد بهتر به خاطر سپردن حوادث گذشته باشد.

.

.

✔️  بهبود حافظه حافظه

دکتر Schacter می‌گوید که حرکت به عقب می‌تواند یک روز به تکنیک‌های موجود در حال حاضر برای افزایش حافظه اضافه شود. یکی از این روش‌ها، مصاحبه شناختی است. دکتر Schacter می‌گوید که تکنیک مصاحبه به مردم کمک می‌کند تا جزئیات رویداد اخیر را به یاد بیاورند، به عنوان مثال، اگر آن‌ها شاهد یک جرم بوده‌اند، آنچه مصاحبه‌کننده در تلاش برای انجام این کار است، گرفتن اطلاعات دقیق است. آن‌ها این کار را به صورت استعاری در راه رفتن فرد از طریق رویداد به جلو و عقب انجام می‌دهند. این امکان وجود دارد که به معنای واقعی قدم زدن به عقب، ممکن است چیزی شبیه به مغز انجام دهد.

او می‌گوید استفاده از حرکت به عقب می‌تواند به طور بالقوه این مصاحبه شناختی را افزایش دهد یا به عنوان یک تکنیک جداگانه مورد استفاده قرار گیرد. دکتر Schacter می‌گوید: " با این حال، یک سوال کلیدی که باید پاسخ داده شود این است که آیا این تکنیک به خاطر یادآوری دقیق رویداده‌ای روزمره، خیلی زود است که بگوییم که آیا کاربردهای عملی وجود دارد یا خیر."

نویسندگان این مطالعه می‌گویند که تحقیقات آتی نه تنها به این دلیل است که چرا این تکنیک به نظر می‌رسد حافظه را بهبود می‌بخشد، بلکه نشان می‌دهد که آیا کمک حافظه مبتنی بر حرکت می‌تواند به افراد مسن و یا افراد مبتلا به زوال عقل کمک کند.

در این میان، به عقب رفتن کمک خواهد کرد تا حافظه کوتاه‌مدت شما را بالا ببرد؟ دکتر Schacter می‌گوید: " این مطالعه نشان می‌دهد که شرایطی وجود دارد که در آن ممکن است این موضوع صادق باشد.

تصویر: © / گتی ایماژ

.

.

.

.

 

🎁 در انتها یک پیشنهاد رایگان ویژه و طلایی در زمینه افزایش حافظه که می توانید به صورت رایگان این بسته را دانلود کنین ویژه فقط برای همراهان مجموعه کافان نود و هشت ...این پیشنهاد تکرار نخواهد شد 🌐
....

.

.

منبع :

https://www.health.harvard.edu/mind-and-mood/can-you-boost-your-memory-by-walking-backward

.

.
دیگر مطالب در حوزه افزایش حافظه که شاید برای شما جالب باشد 👇👇👇

.

 

.

.