• سرویس آشپزخانه 5 تکه ناوالس کد SRV5-4

  سرویس آشپزخانه 5 تکه ناوالس کد SRV5-4

 • سرویس آشپزخانه 13 تکه واته مدل پاپیون

  سرویس آشپزخانه 13 تکه واته مدل پاپیون

 • سشوار پلازا مدل 9212

  سشوار پلازا مدل 9212

 • گوشی موبایل نوکیا مدل 1 دو سیم کارت

  گوشی موبایل نوکیا مدل 1 دو سیم کارت

 • تحقیق درباره جرایم علیه اموال و مالکیت

  تحقیق درباره جرایم علیه اموال و مالکیت

 • گوشی مناسب افراد سالخورده

  گوشی مناسب افراد سالخورده

 • ارزان ترین گوشی تلفن همراه ساده

  ارزان ترین گوشی تلفن همراه ساده

 • لامپ ال ای دی 18 وات پارسه شید کد 001 پایه E27

  لامپ ال ای دی 18 وات پارسه شید کد 001 پایه E27

 • فلش مموری ایکس-انرژی مدل USB2.0 Gold ظرفیت 32 گیگابایت

  فلش مموری ایکس-انرژی مدل USB2.0 Gold ظرفیت 32 گیگابایت

 • مبدل USB به USB-C مدل OTG PLUS USB

  مبدل USB به USB-C مدل OTG PLUS USB

روش های افزایش حافظه | بی نظیر ترین روش های افزایش حافظه
 • تاریخ ارسال : سه شنبه 15 مرداد 1398
 • بازدید : 198 مشاهده

همراه شما هستیم از مجله تفریحی کافان 98 گروه درسی و بخش افزایش حافظه این قسمت ؛ روش های افزایش حافظه | بی نظیر ترین روش های افزایش حافظه

.

.

روش های افزایش حافظه | بی نظیر ترین روش های افزایش حافظه

.

.

✔️  تکنیک های تقویت حافظه


.

۱. بین حافظه و محیط ارتباط برقرار کنید

بر اساس این تکنیک اگر جوکی در حضور رایحه‌ای خاص شنیده شود، همان بو می‌تواند راهنمایی برای حافظه باشد تا آن را بعدا به یاد بیاورید. اندرو جانسون متخصص حافظه می‌گوید: «خیلی ساده است. به دانشجویان می‌گویم در جلسه‌ی امتحان مکانی را تجسم کنند که در آنجا درس خوانده‌اند تا به حافظه‌شان یک نشانه داده باشند.»

 

 

۲.پیش از به خواب رفتن بیاموزید

برای تقویت حافظه بهترین راه این است که پیش از اینکه بخوابید با اطلاعات رودررو شوید. زیرا در این حالت اطلاعات جدیدِ کمتری با اطلاعات قبلی تداخل می‌کنند، به همین دلیل روز بعد آن را بهتر به یاد می‌آورید.

 

۳.بیشتر شیر بنوشید

دانشمندان از ۹۷۲ نفر خواستند پرسشنامه‌ی دقیقی را درباره‌ی رژیم غذایی خود تکمیل کنند و هشت آزمون سخت را برای بررسی تمرکز، حافظه و قدرت یادگیری آنها انجام دادند. بزرگسالانی که پنج تا شش مرتبه در هفته از محصولات لبنی استفاده می‌کردند در آزمون‌ها بسیار بهتر از گروهی عمل کردند که به‌ندرت لبنیات مصرف می‌کردند.پ

 

۴.بشتر ورزش کنید

مطالعات متعددی نشان می‌دهند ورزش هوازیعملکردهای شناختی را بهبود می‌دهد و به خصوص برای افزایش حافظه مؤثر است. تمرینات ورزشی همچنین رشد سلول‌های جدید را در هیپوکامپ تقویت می‌کند. هیپوکامپ بخشی از مغز است که در حافظه و یادگیری اهمیت دارد.

 

۵. چشمان‌تان را حرکت دهید

اینکه چطور به نظر می‌رسید را فراموش کنید! تکان دادن چشم‌ها از چپ به راست و برعکس به مدت ۳۰ ثانیه می‌تواند کلید افزایش تمرکز باشد. چون سمت راست و چپ مغز عملکردهایی متفاوت از هم دارند با تقویت ارتباط میان این دو بخش می‌توان از عملکردهای ذهنی حمایت کرد.

دانشمندان دانشگاه متروپولیتن منچستر از داوطلبان شرکت در آزمایش خواستند به کلمات ضبط شده‌ای گوش بدهند. داوطلبان در سه گروه تقسیم شدند، گروهی که ۳۰ ثانیه چشم‌ها را به چپ و راست حرکت دادند، گروهی که ۳۰ ثانیه چشم‌ها را به بالا و پایین حرکت دادند و گروهی که تنها به رو‌به‌رو خیره شدند. طبق نتایج منتشر شده در مجله‌ی علمی مغز و شناخت، گروهی که چشم‌ها را افقی (چپ به راست و برعکس) حرکت داده بودند کلمات بیشتری نسبت به دو گروه دیگر به یاد آوردند.

 

۶.مطالب را با صدای بلند با خودتان تکرار کنید

از میان تکنیک های تقویت حافظه این یکی از همه ساده‌تر است و برای به خاطر سپردن همه چیز از جای سوئیچ ماشین گرفته تا لیست خرید و مرور درس‌ها برای امتحان کاربرد دارد. مطالعات نشان می‌دهند گفتن آنچه می‌خواهید به خاطر بسپارید برای خودتان یا حتی حرکت دادن لب‌ها بدون صدا (mouthing) می‌تواند برای یادآوری کمک‌کننده باشد

 

۷.یک نشانه به خودتان بدهید

اگر باید کاری را هر روز در زمان معین انجام بدهیدو همیشه آن را فراموش می‌کنید، یکی از تکنیک های تقویت حافظه به نام «اهداف اجرا» به کارتان می‌آید. برای مثال به خودتان بگویید هر وقت اولین فنجان چای صبحانه‌ام را خوردم قرص‌هایم را نیز می‌خورم. یا وقتی اخبار میانه‌ی روز تمام شد ورزشم را انجام می‌دهم.

 

۸.از تصویرسازی ذهنی استفاده کنید

نوعی «یادمان» (تکنیک تقویت حافظه) وجود دارد که بیشتر از کلمات به تصاویر متکی است. یک راه شناخته‌شده و قدیمی برای خاطرسپاری نام افراد تصور نام یا تصور چیزی مربوط به آن روی صورت فرد است. برای مثال اگر آقای علی اصفهانی را ملاقات کردید سی‌وسه‌پل را که به اصفهان مرتبط است روی صورت او تجسم کنید. روان‌شناسان پی‌برده‌اند هر چه تصویر ذهنی خلق شده‌ی شما عجیب‌و‌غریب‌تر و زنده‌تر باشد بهتر به یادتان می‌ماند.

 

9- چای سبز بنوشید

محققان چینی می‌گویند خواص چای سبز در تقویت حافظه و به تأخیرانداختن آلزایمر مؤثر است. این خاصیت به دلیل وجود مولکول آلی اپی‌گالوکتشین گالات (EGCG) موجود در چای سبز است که نقش آنتی‌اکسیدانی دارد و در مقابل بیماری‌های تباه‌کننده‌ی مرتبط با سن نقش حفاظتی ایفا می‌کند.

 

۱۰. یک زبان دیگر یاد بگیرید

آموختن یک زبان دیگر، حتی در بزرگسالی، می‌تواند مغز را تقویت کند. تحقیقی در دانشگاه ادینبورگ اسکاتلند روی ۲۶۲ نفر نشان می‌دهد در افرادی که آموختن زبان جدید را آغاز کرده‌اند روانیِ کلام و هوش ارتقا می‌یابد.

مطالعات دیگری حتی به این موضوع اشاره داشتند که دوزبانه بودن می‌تواند ظهور زوال عقل را چندین سال‌ به تأخیر بیندازند. این اثر در مورد افرادی که زبان دوم را در کودکی و همچنین در سال‌های بعد آموخته بودند (هر دو حالت) صادق بود. یکی از محققان این پروژه می‌گوید: «میلیون‌ها نفر آموختن زبان دوم را در سال‌های بعد از کودکی آغاز می‌کنند. مطالعه‌ی ما نشان می‌دهد دوزبانه بودن، حتی وقتی در بزرگسالی یاد گرفته شده باشد می‌تواند برای مغز سالخورده مفید باشد.»

 

۱۱.به طبیعت نگاه کنید

طبق تحقیقات نمرات‌ تست حافظه‌ی افرادی که در طبیعت گردش می‌کردند ۲۰٪ از آنها که در خیابان راه می‌رفتند بالاتر بود. صرف نگاه کردن به عکس‌های طبیعت هم می‌تواند اثر مثبتی داشته باشد.

 

۱۲.شکلات بخورید

محققینِ یک مطالعه که روی ۲۰۰۰ داوطلب انجام شده است می‌گویند: «خوردن شکلات می‌تواند حافظه‌ی شما را بهبود دهد.» در مطالعه‌ای دیگر معلوم شد وقتی افراد مقادیر زیادی فلاونوئید (ماده‌ای که در شکلات یافت می‌شود) دریافت کرده بودند انجام محاسبه‌های ذهنی برای آنها آسان‌تر می‌شد.

 

۱۳. کاری که قرار است انجام دهید را تجسم کنید

اگر در آشپزخانه‌اید و می‌خواهید پنجره‌ی اتاق‌ خواب را ببندید به حرکت پرده‌ها در اثر باد فکر کنید. وقتی برای شکل دادن ارتباطی روشن بین اتاق با دلیلی که می‌خواهید به آنجا بروید اندکی درنگ می‌کنید، می‌توانید بدون دچار شدن به سناریوی «در این اتاق چه کار داشتم؟» پنجره را ببندید

 

https://eitaa.com/hajimon

.

.

🎁 در انتها یک پیشنهاد رایگان ویژه و طلایی در زمینه افزایش حافظه که می توانید به صورت رایگان این بسته را دانلود کنین ویژه فقط برای همراهان مجموعه کافان نود و هشت ...این پیشنهاد تکرار نخواهد شد 🌐
....

.

 

✔️  دیگر مطالب در حوزه افزایش حافظه که شاید برای شما جالب باشد 👇👇👇

.

 

.