loading...

کافان98

 خطرات رانندگی یکی از عمده ترین علل مرگ و میر در سراسر دنیا تصادف رانندگی میباشد که در ۷۵ درصد از مواقع خطای انسانی عامل اصلی می باشد.روشهایی که در زیر توضیح داده شده شما را با حوادث و خطرات ممکن در رانندگی آشنا می سازد .     س: برای محافظت از خودمان در برابر کسانی که از چراغ قرمز عبور میکنند چه باید بکنیم؟ج: به یاد داشته باشید هیچگاه چراغ سبز برای ما به این معنی نیست که همه چیز درست است به این موضوع توجه کنید که علت تصادف فقط حاصل اشتباه ما نیست خطای دیگران هم موثر است .تصور نمایید…

مطالب مرتبط
دکتر بازدید : 147 سه شنبه 22 فروردين 1396 نظرات ()

 خطرات رانندگی

یکی از عمده ترین علل مرگ و میر در سراسر دنیا تصادف رانندگی میباشد که در ۷۵ درصد از مواقع خطای انسانی عامل اصلی می باشد.روشهایی که در زیر توضیح داده شده شما را با حوادث و خطرات ممکن در رانندگی آشنا می سازد .

 

 س: برای محافظت از خودمان در برابر کسانی که از چراغ قرمز عبور میکنند چه باید بکنیم؟
ج: به یاد داشته باشید هیچگاه چراغ سبز برای ما به این معنی نیست که همه چیز درست است به این موضوع توجه کنید که علت تصادف فقط حاصل اشتباه ما نیست خطای دیگران هم موثر است .
تصور نمایید که بعد از تصادف به ماشین شما خسارت وارد می شود یا انسانی مجروح می گردد. حتی اگر راه برای شما باشد و شما از چراغ سبز عبور كرده باشید. شاید شما به سادگی نگاه كردن به اطراف قبل از حركت بتوانید از تصادف جلوگیری نمایید . اگر چراغ برای شما سبز است مطمئن شوید كه سایر رانندگان قصد گریز از چراغ قرمز یا زرد را ندارند. و سپس حركت نمایید .

س: آیا در تركیدن ناگهانی لاستیك میتوان ترمز گرفت؟

ج: خیر چون ممكن است با فشردن ترمز كنترل خودرو از دست شما خارج شود. اگر چرخ جلو بتركد خودرو به سختی به سمتی كه لاستیك تركیده منحرف( كشیده )خواهد شد. فرمان خیلی شدید به لرزه خواهد افتاد. فرمان را در حالت ساعت 9 و 3 محكم بگیرید.پا را از روی پدال گاز بردارید و حواستان را به مسیر متمركز كنید. سپس سرعتتان را به آرامی كم كنید. و خودرو رابه مكان ایمنی در كنار جاده هدایت كنید. اگر لاستیك عقب بتركد. عقب خودرو منحرف خواهد شد. كه در این مورد لرزش فرمان كمتر است و طبق روش قبل آن را هدایت كنید.

 س: چگونه از لیز خوردن خودرو جلوگیری كنیم؟

ج: خیلی از مردم زمانی كه خودرو شروع به لیز خوردن میكند به شدت ترمز می گیرند. كه معمولا این كار شرایط را بدتر می كند. در این مواقع پای خود را از روی گاز بردارید و فرمان را به سمتی كه میخواهید خودرو برود بچرخانید(امتداد مسیر قبلی)این عمل به بازگرداندن خودرو به شرایط پایدار كمك مینماید .
در برخی از مواقع چرخاندن فرمان چندین بار باید تكرار شود تا خودرو به حالت پایدار برسد .

س: بهترین راه برای خروج از خودرو زمانی كه به داخل آب عمیق سقوط كرده چیست؟

به ندرت برای كسی چنین حادثه ای اتفاق می افتد. در این مواقع ابتدا كمربند ایمنی را باز نمایید( البته نه قبل از برخورد به آب چون كمربند ایمنی میتواند شما را در مقابل ضربه ی حاصله از برخورد محافظت كند)سپس سعی كنید به سرعت از پنجره خارج شوید در برخی از مواقع به علت اتصالی برق پنجره باز نمی شود. در این مواقع در را امتحان كنید. در ابتدا فشار آب باعث باز نشدن در خواهد شد. نگران نشوید با بالا آمدن آب در اتومبیل فشار در دو طرف در معادل می شود و در بازخواهد شد.

س: چه كنیم اگر ترمز كار نكرد؟

ج: شما باید به سرعت تمركز كنید و عمل نمایید. این لغات را با  سلسله مراتب به خاطر بیاورید. پمپ كردن پدال،ترمز دستی،كم كردن دنده( تغییر به دنده سنگین)،پیدا كردن مكانی امن
1- پمپ كردن پدال (زمانی كه سیستم شما ABS است از روش پمپ پدال استفاده ننمایید)در این روش گاهی اوقات فشار ترمز برخواهد گشت و ترمز عمل خواهد كرد

2– به آرامی سعی كنید از ترمز دستی برای كم كردن سرعت استفاده نمایید(اما بدون مانع شدن شدید)

3– تغییر وضعیت دنده به دنده سنگین(معکوس کردن دنده)كه به كم شدن سرعت كمك می كند.

4- در كنار جاده بدنبال نقطه ی امنی برای متوقف كردن خودرو باشید


این اعمال همراه با دقت در تغییر مسیر و كنترل اتومبیل باید به طور سریع و پیوسته انجام گیرد. هر چقدر سرعت عمل شما بیشتر باشد شما ایمن تر خواهید بود

س: در مورد سیستم ترمز ضد قفل(Antilock Braking System ABS

ABS سیتم ترمزی است كه توسط تكنولوژی كامپیوتر هدایت می شود. سنسورها در هر چرخ باعث هماهنگی سرعت چرخیدن چرخها می شود. اطلاعات سرعت چرخیدن به كامپیوتر می رسد و اگر نیاز باشد یك شیر مغناطیسی عمل میكند تا با نیروی بیشتر یا كمتر خودرو را متوقف نماید.
اگر نیروی متوقف كننده برای چرخها معادل نباشد اغلب یك خودرو میتواند در هنگام ترمز گرفتن بچرخد و كنترل از دست راننده خارج شود .
در حالت های معمولی ترمز ABS فعال نیست. این سیستم زمانی فعال می شود كه نیروی ترمز كردن از خاصیت چسبندگی بین سطح جاده و چرخها بیشتر شود در این حالت به صورت اتوماتیك عمل می نماید. و عمل ترمز ABS توسط تكرار ارتعاشات در زمان ترمز قابل تشخیص خواهد بود .
شما نباید در سیستم ترمز ABS پدال را پمپ كنید(ضربه زدن به پدال)این باعث تداخل عمل سیستم می شود و فاصله ی واقعی توقف را افزایش میدهد.

س: بعضی از راننده ها بدون دلیل ماشین خود را به سمت ما منحرف میکنند در این مورد چه باید کرد؟

در حقیقت تمام خودرو ها دارای نقطه ی کور هستند نقطه ی کور جایی است که دیدن سایر ماشین ها سخت است قسمتی مانند ستون های ماشین که در عقب ماشین راست یا چپ بسته است.اگر شما در نقطه کور ماشینی رانندگی میکنید. (پشت سر)سعی کنید در آینه کنار او یا وسط(ماشین جلویی)نگاه کنید اگر صورت او را ندیدید مطمئن شوید که او هم شما را ندیده سعی کنید کمی به جلو یا به عقب بروید با این کار شما صورت راننده جلویی را خواهید دید احتمالا ماشین شما هم دارای نقطه ی کور است روش ایمن این است که قبل از منحرف شدن به چپ و راست نقاط کور ماشین و خودرو های  کناری را سریع چک کنید و سپس به راست و چپ بپیچید.

س: چه کنیم اگر پدال گاز گیر کرد؟سعی کنید پدال را با نوک انگشت یا کفش به سمت بالا بکشید یا اگر کسی با شما است از او بخواهید که خم شود و سعی کند پدال را به حالت اولیه باز گرداند شما سعی کنید که چشم از مسیر و جاده برندارید اگه مشکل برطرف نشد و گاز گیر داشت.
1- اگر دنده اتومبیل شما به صورت دستی است کلاچ را بگیرید و دنده را درحالت خلاص بگذارید موتور به کار خود ادامه میدهد اما نیروی محرکه از چرخها جدا شده است  و سرعت ماشین کند می شود و شما می توانید خودرو را به خارج از جاده هدایت کنید.
2- اگر اتومبیل شما دنده اتوماتیک است کلید وضعیت را به حالت خنثی کلاچ تغییر دهید.
توجه: خاموش کردن اتومبیل در برخی از موارد باعث از دست رفتن نیروی هدایت فرمان و یا قفل شدن فرمان و یا از کار افتادن ترمزها میگردد.

 

س: اگر در اتوبان یا جاده كاپوت اتومبیل بالا پرید و به شیشه برخورد كرد چه باید كرد؟

از ترمز زدن ناگهانی خوداری كنید زیرا ممكن است ماشین های پشت سر نیز با شما برخورد كنند. در این مواقع سعی كنید از فضای بین كاپوت باز شده و داشبورد جلوی خود را ببینید .
اگر امكان نداشت سر خود را از پنجره بیرون ببرید و سعی كنید جلوی خود را ببینید و كم كم اتومبیل را به خارج از جاده منتقل كنید.

 

 

 

 

مطالب مرتبط
خبر های سیاسی داغ
 • پاکستان موضوع ربوده شدن مرزبانان ایرانی را پیگیری می‌کند (9)
 • سخنرانی محکوم فتنه ۸۸ در دانشگاه خلیج فارس (7)
 • پشت پرده فرار عضو تیم تشریفات رئیس‌جمهور از کشور (10)
 • 80 گروهک تروریستی در پاکستان منتظر اقدام ایران (10)
 • هلاکت طراح اصلی جنایت تروریستی اهواز در عملیات نیروهای مقاومت (11)
 • وضعیت جالب پاکستان پس از اجرای FATF (8)
 • FATF ابزار اعمال استعمار نوین در جهان است (10)
 • جزئیات دستگیری ۴۰ اخلالگر اقتصادی در روز گذشته (12)
 • ربوده شدن تعدادی از نیروهای هنگ مرزی میرجاوه (13)
 • مشرق نیوز (48)
 • مطالب مرتبط
  ارسال نظر برای این مطلب

  نام
  ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
  وبسایت
  :) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
  نظر خصوصی
  مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
  کد امنیتیرفرش کد امنیتی
  مجله تفریحی کافان 98 مرجع بهترین ها
  اطلاعات کاربری
  مجموعه مقالات پزشکی سایت


  همراه شما هستیم از مجله تفریحی کافان 98 با قسمت مجموعه مقالات پزشکی این قسمت لیست مقالات پزشکی سایت


  جهت مشاهده لیست کامل کلیک کنید

  مجموعه مقالات موفقیت


  همراه شما هستیم از مجله تفریحی کافان 98 با قسمت لیست مقالات موفقیت &

  1-نکات طلایی برای شروع کار جدید

  2-روش های رسیدن به ارزوها

  3-قدم های جذب انسان ها و فرصت های بزرگ

  4-ده قدم برای انتخاب شغل درست

  5-روش های طلایی رهبری برای مدیران

  6-روش طلایی موفقیت در دانشگاه

  7-روش های از بین بردن خستگی کار

  8-بهترین راهکار مذاکرات تجاری

  9-ده دلیل اهمیت برنامه ریزی در زندگی کدام هستند ؟

  10-اشتباهات رایج در سرمایه گذاری

  11-ویژگی های افراد موفق در کار و تجارت

  12-برای تبدیل شدن به یک فرد مشهور چه کنیم

  13-روش هایی برای اینکه فرد مثبت و اثرگزاری باشیم

  14-اشتباه رایج در بازار سرمایه داران

  15-روش های موفقیت یک تیم

  16-روش های جلوگیری از ولخرجی

  17-چگونه احترام بدست بیاوریم

  18-چگونه حافظه خود را تقویت کنیم

  19-راه های طلایی تقویت اراده

  20-روش های طلایی تقویت اراده

  21-تکنیک های مدیریت زمان

  22-جدیت زیاد عامل شکست موفقیت

  23-جملات کوتاه پیرامون موفقیت

  24-چرا انگیزه خود را از دست میدهیم

  25-چگونه انتقادی درست ارائه دهیم

  26-روش های طلایی افزایش اعتماد به نفس

  27-چگونه با انتقادات کنار بیاییم

  28-چگونه به شغل خود علاقه مند بمانیم

  29-روش بیشترین تاثیر در اولین ملاقات

  30-چگونه افزایش درامد داشته باشیم

  ...

  جهت مشاهده لیست کامل کلیک کنید